Prezydent: podpiszę nowelizację ustawy ws. Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

22.11.2008, 14:57; Aktualizacja: 22.11.2008, 15:08

Prezydent Lech Kaczyński poinformował w sobotę dziennikarzy, że podpisze nowelizację ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, która podwyższa do 50 tys. euro gwarancje dla depozytów bankowych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (24)

  • Jeszcze raz do 17 -- Kuba(2008-11-24 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiejsz wirtualna pisze :Na zwiększeniu gwarancji depozytów skorzystają nieliczni"00:40 24.11.2008
    poniedziałek

    Zdaniem eksperta Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową Marcina Peterlika zwiększenie wysokości gwarantowanych depozytów bankowych to rozwiązanie, z którego skorzystają nieliczni.
    --- Cóz tu dodać a myslałeś ze zjadłeś rozum.

    Odpowiedz
  • Tu 21(2008-11-24 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    oj to był by CUDowny sen Donalda ,ale raczej pomyślałem że 10 zł za 1$.

    Odpowiedz
  • Enon(2008-11-24 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego ogranicza sie znaczenie NBP w BFG? Bo NBP już nie będzie wpłacało ani grosz do BFG. Proste. W ten sposób BFG przestaje być w jakikolwiek sposób powiązany z pieniędzmi publicznymi i - automatycznie - wpływ polityków na tę instytucję powinien zostać zniwelowany do zera (poza oczywiście elementami ustawowymi określającymi ramy i sposób jego funkcjonowania).

    Odpowiedz
  • Nie rozumiem ludzi którzy mają(2008-11-24 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    złotówki w Bankach.już wiecie już dlaczego Dolar i Inne waluty skoczyły tak gwałtownie względem złotówki> Platforma chciała udowodnić ,że EURO jest niezbędne i aby udowodnić to Narodowi ,że złotówką można manipulować zaczęli skupować gwałtownie waluty których obecnie brakuje na Polskim rynku co spowodowało podrożenie ich kursu. Teraz jak widzicie pożyczają nadmiar walut a to do Islandii ,a to do Pakistanu! Tak działają szkodniki -macie dowód!. Po prostu muszą jeszcze przez jakiś czas trzymać ciężar dowodu ,przecież-- ponoć gospodarka RP ma się dobrze więc jak inaczej to CUDowne zjawisko wytłumaczyć?!Donald pisze na WP ,ze był przebiegły jak lis w sprawie EURO - a jak jutro sie obudzi i stwierdzi ,że złotówka powinna kosztować 10$ i to zrobi -lepiej jest więc za złotówki kupić waluty!

    Odpowiedz
  • do 19 a po co ma podpisywać(2008-11-24 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    kup se obligacje skarbu państwa!

    Odpowiedz
  • Zaniepokojony(2008-11-24 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    Kurna, nie gadaj pan, tylko podpisz wreszcie!

    Odpowiedz
  • no i widzisz 17 sa ludzie którzy sie z Toba nie zgadzają(2008-11-23 19:15) Zgłoś naruszenie 00

    a wydawało Ci się ,że masz patent na jedyną mądrość - inni to widza inaczej i to jest DEMOKRACJA.

    Odpowiedz
  • do8 ,12 ,i13(2008-11-23 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    Ciemnoty!Gwarancje nie zabezpieczają banków przed upadłością.Jak mają upaść to upadną.Zabezpieczają tylko oszczędności ludzi,a składki na BFG banki muszą płacić ze swojego zysku lub niższych oprocentowań depozytów a nie z budżetu państwa.

    Odpowiedz
  • c.d czy zlodzieje maja samoograniczenia??(2008-11-23 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    ..."Jej wypowiedziom towarzyszyły nieustanne oklaski. Drugi gość debaty,prezes Pekao SA, były premier Jan Krzysztof Bielecki nie zgadzał się z tezami Klein. "Wszystko, co pani mówi, to wielka przesada. Taka walka z kapitalizmem przypomina mi człowieka, który chce zlikwidować samochody, ponieważ jakiś pijak wpadł na drzewo". "W żadnym razie nie można porównywać, tak jak to pani robi, Polski i Chile. Dla mnie to prostu wielkie świństwo". Klein w odpowiedzi wykazała się znajomością polskich realiów: "Jeśli tak bardzo zależy panu na demokracji i prawach człowieka, to powinien wspomóc pan ludzi, którzy sprzeciwiali się prywatyzacji stoczni"(…)

    Odpowiedz
  • czy zlodzieje maja samoograniczenia??(2008-11-23 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    „Klein: Kapitalizm nie przetrwa tego kryzysu Obecny kryzys finansowy jest dla doktryny neoliberalnej tym, czym dla komunizmu był upadek muru berlińskiego - powiedziała Naomi Klein, która starła się z Janem Krzysztofem Bieleckim w emocjonującej debacie. Klein, autorka bestsellerów "No Logo" i "Doktryna szoku", światowa ikona walki z neoliberalizmem, zapowiedziała narodziny nowej epoki. "To wielka przesada" - odpowiadał jej Bielecki. Zdaniem kanadyjskiej publicystki i pisarki jesteśmy dopiero w pierwszej fazie kryzysu, a najgorsze dopiero przed nami. To zagrożenie dostrzega na szczęście - w opinii Klein - nowo wybrany prezydent USA. "Obama zaczął wygrywać wtedy, gdy głównym punktem programu uczynił walkę z kapitalizmem finansowym" - powiedziała wczoraj do warszawskich słuchaczy. Jej zdaniem daje to nadzieję na odejście od zgubnej doktryny neoliberalizmu. Wypełniona po brzegi sala i setki ludzi zgromadzonych na korytarzach dały się ponieść tej fenomenalnie uzdolnionej mówczyni..."

    Odpowiedz
  • do 13 oraz 8(2008-11-23 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    Może mądralo określisz wysokość oszczędności , powyżej której ktoś jest bogaty ???
    Dla ciebie pewnie 1000 zł /równowartość 200 bełtow, lub 500 piw,
    lub 1000 lizakow / .
    Inni zapewne, mają inne aspiracje.

    Odpowiedz
  • Również do 11(2008-11-23 11:30) Zgłoś naruszenie 00

    -banki właśnie przez podpisanie takich gwarancji nie upadną a jeżeli to sie zdarzy to za wszystko zapłacimy my.Ludzie tez maja myśleć komu i w jakiej wysokości powierzają oszczędności. Może lepiej je podzielić na mniejsze części i umieścić w kilku bankach?Zgadzam się z Kubą , zresztą jego sugestie popiera w wypowiedziach wieli polityków.Tu raczej chodzi o ratowanie skóry samym bankom które bez takich zabezpieczeń szybciej zbankrutują niż o same oszczędności. Polacy już wycofali ponad 40% oszczędności z Banków a pozostałe podzielili na mniejsze części i umieścili w różnych bankach . Sam tak zrobiłem. Uważam,ze Kuba ma rację ,Liberałowie faktycznie dali się złapać we własna sieć i wykazali ,ze własne tezy nie dotyczą ich samych.Kuba zatakował ich politykę jako formę utopi nie sprawdzającej się w życiu gospodarczym!, a jedynie slużącej bogatym aby bezpodstawnie się dalej bogacili i tak go należy odbierać.

    Odpowiedz
  • Do 11(2008-11-23 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Idioto - fundusz gwarancyjny juz dziś większości obywateli dostatecznie zabezpiecza lokaty- tez próbowalem Ci wyjaśnić bo o tym pisałem ale Ty nie rozumiesz bo nie chcesz ,ze tu tak naprawde nie chodzi o oszczedności a o właścicieli ktorzy nie chca zbankrutować!-ale do Ciebie nic nie dotarło

    Odpowiedz
  • rydzykant(2008-11-23 06:23) Zgłoś naruszenie 00

    Do 8>Kuba: słuchaj debilu-próbował Ci gość wyjaśnić ale do Ciebie nic nie dotarło.Właśnie o to chodzi,że banki mogą upaść ale oszczędności tych,co je trzymają w banku będą gwarantowane przez BFG/i Państwo/ tzn :bank upadnie a ty swoje pieniądze po iluś tam miesiącach otrzymasz.

    Odpowiedz
  • vega(2008-11-22 23:50) Zgłoś naruszenie 00

    Byle by zdążyli zanim ludzie się wściekną z powodu tej opieszałości, bo jak na razie zajmują się ( rządzący) przewrotem na planecie X a nie tym czym powinni , czyli krachem, którego u nas podobno nie ma.

    Odpowiedz
  • zuza(2008-11-22 23:47) Zgłoś naruszenie 00

    Podpisanie tej ustawy nie jest łaską ale koniecznością ponieważ brak podwyższenia gwarancji mógł by spowodować ucieczkę depozytów do państw dających wyższe gwarancje, o czym nasi milusińscy w rzadzie zdaja się nie wiedzieć. Cóz może nie maja o tym pojęcia NO no ...

    Odpowiedz
  • do 5 - to Ty berdzisz(2008-11-22 20:23) Zgłoś naruszenie 00

    nie zasłaniaj się gwarancjami oszczędności . Zdecydowanie większa część społeczeństwa ma dotychczasowe gwarancje w formie minimalnie dostatecznej! Problem raczej w tym ,że bez gwarancji zbankrutują głównie Bankierzy a więc zaplecze liberałów. Dlatego piszę o dwóch miarkach ,gdyż większości społeczeństwa wciskacie rzekomą niewidzialną rękę rynku ,ze jak żle zainwestują to maja stracić a nawet zbankrutować ,że to jest normalką w gospodarczo wolnym kraju a gdy ona i Was dopadła to zapomnieliście o tej zasadzie. Banki sa równoprawnymi podmiotami gospodarczymi i powinny podlegać tym samym prawom które głosicie jako Liberałowie społeczeństwu. Przeinwestowały OK -to się zdarza !, mają straty, OK też .No to niech teraz bankrutują ,niech ich dyrekcje ,właściciele tracą, powstaną za to inne lepiej działające,rynek uzupełni luki -tylko ,że jak wykazałem wy macie dwie miary -sami jako Bogata część społeczeństwa chce lepsze prawa a głosi inne. Zostaliście przyłapani z ręka w nocniku!!!i

    Odpowiedz
  • tomek(2008-11-22 19:31) Zgłoś naruszenie 00

    do 4

    tak Magda, miała! Nie do wiary, mlaskał 3 tygodnie zanim zdecydował się na podpis. Bo skrzypunio straci jeden głos czy przedstawiciela w jakiejś radzie! A im szybciej podpisze tym szybciej ustawa się znajdzie w dzienniku ustaw i wejdzie w życie.

    Odpowiedz
  • neoliberaly, aferaly(2008-11-22 19:09) Zgłoś naruszenie 00

    "Ja tę ustawę pewnie podpiszę, ale będę miał odrębne wystąpienie w tej sprawie, ponieważ tutaj w sposób zręczny połączono rzeczy konieczne - czyli podwyższenie gwarancji - z rzeczami bardzo kontrowersyjnymi, czyli kolejnym ograniczeniem uprawnień NBP" - mówił Lech Kaczyński.'

    Czy ktos sobie wyobraza oganiczenie uprawnien NBP za rzadow Balcerowicza? Jak rzadzil PiS, to ile bylo krzyku POlszewikow o niezaleznosci NBP nawet samego Balcerowicza. Dzisiaj jak prezesem NBP jest Skrzypek, to okazuje sie , ze POkemony wszystko moga, cwanie, rude,klamliwe neoliberaly, nawet wsadzic ow przepis i pomieszac z innymi...gwarancjami, ich machloje, ktore obecnie jak sie okazuje nie sa juz ograniczaniem niezaleznego NBP...??
    Za rzadow PiS byly ataki , Za rzadow POlszewikow juz nie ma atakow na niezaleznosc?? tylko podsuwanie zakamuflowanych w inne ustawy, zapisy??
    Prezydent musi kretaczy pilnowac, bo oni chca ow ustawy swoim cwaniactwem, oklamujac narod po cichu przechytrzyc...

    Odpowiedz
  • zdegustowany(2008-11-22 18:11) Zgłoś naruszenie 00

    Jak można wypisywać takie kretyństwa jak to robi Kuba!To ciemnota i debilizm.Tylko jakiś obszczymór może coś takiego pisać.Gwarancje mają dotyczyć naszych oszczędności złożonych w bankach .Z tych pieniędzy banki udzielają kredytów innym potrzebującym i będą płacić składki na BFG a nie budżet państwa.Ale komu ja to tłumaczę.

    Odpowiedz