NIK: Spółki grupy PKP nieracjonalnie wydawały pieniądze

15.04.2016, 12:52; Aktualizacja: 15.04.2016, 12:55
Izba wskazuje, że we wszystkich czterech skontrolowanych spółkach grupy PKP stwierdzono przypadki umów, które nie zabezpieczały interesów zamawiających, czyli spółek skarbu państwa, w przypadku nierzetelnego wykonania zleconych prac.

Izba wskazuje, że we wszystkich czterech skontrolowanych spółkach grupy PKP stwierdzono przypadki umów, które nie zabezpieczały interesów zamawiających, czyli spółek skarbu państwa, w przypadku nierzetelnego wykonania zleconych prac.źródło: ShutterStock

Najwyższa Izba Kontroli uważa, że spółki grupy PKP nieracjonalnie wydawały pieniądze na usługi firm zewnętrznych. Z ustaleń izby wynika, że w przypadku 10 umów, o wartości blisko 1,5 mln zł, powierzanie prac zewnętrznym firmom było niezasadne.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • dziadek Franek(2016-04-15 16:31) Zgłoś naruszenie 60

  Kuku Petru w PKP Od 8 lat PKP jest opanowana przez grupy towarzyskie. Ludzie Balcerowicza kontrolują dzisiaj zarząd, ale Balcerowicz zrobił się pazerny i chciał też posadzić R. Petru w radzie nadzorczej spółki.--- Próba całkowitego przejęcia kontroli nad państwowymi PKP przez Balcerowicza wywołuje dużo pytań. Skoro Balcerowicz jest naszym najsłynniejszym "liberałem", to po co chciał żerować na państwowej PKP, nie tylko poprzez swoich ludzi w zarządzie ale też i w radzie nadzorczej ?

  Odpowiedz
 • sas(2016-04-15 18:02) Zgłoś naruszenie 50

  Na drogach się kradło, teraz siły i środki trzeba przerzucać, bo sporo kasy się pojawi na kolei. Pendolino pokazało, jak można.... a że służby raczej nic nie robią, towarzystwo może sporo miliardów wyprowadzić na bok - chyba że premierzyca Szydło zorientuje się, że brak kasy na czołgi, i postawi pod ścianą służby i powie - łapać złodziei....

  Odpowiedz
 • To WYPROWADZANIE Kasiory takie na chama.....(2016-04-15 20:48) Zgłoś naruszenie 60

  Gotówy w teczce nie wyniesiesz z Firmy .....bo zostaniesz Złodziejem. Ale w białych rękawiczkach w Fakturze za Consulting ewentualnie Alalyzę ,,,,,,, za 10 Baniek to bez problemu. Ale tak Było....Jest....i Będzie..... Tylko Komuchy Frajerzy budowali......teraz budować nie trzeba by Dobrze Żyć. Prawda czytelnicy

  Odpowiedz
 • vip(2016-04-15 20:50) Zgłoś naruszenie 60

  A w PKP PLK S.A. nie było? Moze NIK zainteresuje naprawami pił spalinowych do szyn za 7 tys zł zamiast kupic nowe po 4 kafle z gwarancja.

  Odpowiedz
 • windykator(2016-04-16 07:37) Zgłoś naruszenie 60

  Wcześniejszy Raport NIK miażdży PKP. Zakup Pendolino był absurdem! ----NIK -negatywnie oceniła zarówno organizację, jak i funkcjonowanie Grupy PKP w latach 2010-2012 i pierwszym półroczu 2013. Co ciekawe, kontrolerzy uznali, że zakup Pendolino nie był niezbędny dla modernizacji polskich kolei i poprawy komfortu pasażerów. ----------------Absurd to delikatna nazwa takiej transakcji. Szkodników=niszczycieli transportu kolejowego obecna władza powinna rozliczyć za sprzedaż Luksemburczykowi Polskich Kolei Liniowych i także Luksemburczykowi PKP Energetyka - wyłącznego dostawcy prądu zasilającego polską kolej.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane