Sawicki: Rosną koszty produkcji rolnej - spada opłacalność

09.10.2008, 15:51; Aktualizacja: 09.10.2008, 16:03

W rolnictwie rosną koszty produkcji rolnej, spada jej opłacalność - mówił na czwartkowej konferencji prasowej minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

 • życzliwy mieszczuch(2008-11-23 20:02) Zgłoś naruszenie 00

  Zgadzam się należy szanować polską wieś i polskiego rolnika!!!A kto jest innego zdania to niech sam idzie na wieś i zapiep...a od świtu do nocy, a na dodatek nie dostanie za to godziwej zapłaty. Dopłaty, które dostaną rolnicy często nawet nie starczają na pokrycie kosztów, a gdzie mowa o rozwoju i modernizacji, jeśli zniszczymy rolnika i polską wieś zniszczymy całą gospodarke!i będzięmy żarli to świństwo faszerowane nie wiadomo czym, które nam z prowadzą z UE :( A PASOŻYTÓW jest zdecydowanie więcej w mieście niż na wsi,znam wielu osobiście. Można też spojrzeć na arene polityczną, czy media, tam z pewnością ich nie brakuje. :-) POZDRAWIAM!

  Odpowiedz
 • rob(2008-10-09 22:53) Zgłoś naruszenie 00

  Czy ktoś zastanowił się ilu rolników zbankrutuje w tym roku czy oto chodzi komuś by tak było .I tak już nie starcza pieniędzy na środki do produkcji a jak żyć i utrzymać rodzinę przez rok .Ponoć leżącego się nie kopie ale ta zasada u nas nie obowiązuje chyba .Czy pieczywo staniało czy produkty zbożowe staniały nie to dlaczego pszenica jest taka tania .rolnik jak ma kasę to o wczasach nie myśli tylko myśli jak kupić jakąś maszynę czy węgiel stal lub jakieś materiały wniosek jaki kupi to od polskiego pracownika i on będzie miał pracę . Szanujmy rolnika i polską wieś

  Odpowiedz
 • vv(2008-10-09 21:11) Zgłoś naruszenie 00

  Każdy chce żyć, tylko czemu na koszt kogoś innego? dopłaty, KRUS, zapomogi, itp. reszta podatników tego nie zdzierży!

  Odpowiedz
 • mieszczuch-nie rolnik(2008-10-09 20:32) Zgłoś naruszenie 00

  To ja po radę wybiorę się do radcy z Ukrainy, a węgiel kupię w Czechach po 300zł (u nas po 670) i obaj panowie zostaną bezrobotni... NIE tedy droga!!! trzeba ten "wózek" pchać razem, szukać rozwiązań dobrych dla każdego. Żywność to obiekt strategiczny, jak ci zakręcą gaz za granicą to przeżyjesz, jak ci zamkną granicę z żywnością (a rolnictwa nie będzie) nie!. NIE SKACZMY SOBIE WZAJEMNIE DO GARDEŁ - KAŻDY CHCE ŻYĆ

  Odpowiedz
 • To Ja mu wytłumaczę jego sposobem(2008-10-09 18:57) Zgłoś naruszenie 00

  górnik aby kupić butelkę wody mineralnej musi sprzedać ile węgla ? który jest 1000m pod ziemią i się nie odnawia jak woda lub zboże ,albo energetyk aby kupić butelke tej wody ile musi prądu wyprodukować itd itd. A ile rolnik musi wódki wypić?
  Dość pasożyty KRUSOWSKO POLITYCZNE -bo jak WAS ich inaczej nie nazwać- gdy jakiś ROLNY Gospodarz 20 ha lub większym majątkiem z PSL lub innej partii chłopskiej chce być bezpodstawnie dotowany- do KRUSu? i jest chroniony przez PSL który się nie godzi na urealnienie im składek gdyż pasożytniczo chcą utrzymać elektorat.. Przecież to jest PASOŻYTNICTWO,przecież ich dochody są często wyższe od niejednego nowobogackiego. I ja żyjący ze skromnej pensji,pracujący w szkodliwych (bardzo) warunkach mam WAS dotować?

  Odpowiedz
 • radca(2008-10-09 18:31) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Sawicki to będziemy sprowadzać te cenne płody rolne i to się będzie opłacać.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane