E-papierosy: Będzie zakaz sprzedaży nieletnim i używania w miejscach publicznych

autor: Patryk Słowik16.07.2015, 07:38; Aktualizacja: 16.07.2015, 08:17
Papierosy

Zakazana będzie sprzedaż wyrobów o charakterystycznym aromacie oraz zawierających smakowe dodatkiźródło: ShutterStock

Ochrona zdrowia musi kosztować. Ministerstwo Zdrowia chce, aby zapłacili za nią przedsiębiorcy z branży tytoniowej. Elektronicznych papierosów nie będzie można sprzedawać nieletnim, a także korzystać z nich w miejscach publicznych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

  • e-p(2015-07-16 13:57) Zgłoś naruszenie 70

    Proszę o przedstawienie tych że badań o szkodliwości e-palenia, strzelacie z palca takimi tekstami niczym nie podpartymi niczym tvn "glikol propylenowy zabija" żałosne.

    Odpowiedz
  • e-papieros(2015-07-18 10:41) Zgłoś naruszenie 40

    Rząd jest taki na jaki obywatele zasługują. Nawet w tych komentarzach same debile. Ludzie pod szpitalami zdychają, a ci się dopieprzają o e-papierosy, że im przeszkadzają strzasznie. Kretyński naród..

    Odpowiedz
  • Zdegustowana(2015-07-16 11:12) Zgłoś naruszenie 40

    Następny krok to zakaz produkcji i sprzedaży wszelkiego rodzaju alkoholi smakowych. Na rynku dostępny będzie jedynie spirytus i czysta wódka...

    Odpowiedz
  • majlo(2015-07-16 12:27) Zgłoś naruszenie 30

    Jeszcze trochę obostrzeń i branża tytoniowa w Polsce nie wytrzyma, splajtują, przeniosą swoje fabryki za granicę, a wtedy państwo będzie miało problem skąd wziąć kasę na leczenie palaczy (palących tani tytoń z przemytu heh).

    Odpowiedz
  • Irena anna(2015-07-17 16:47) Zgłoś naruszenie 20

    Do 12 i 13."Gonić tych palaczy". Tak bardzo przeszkadzają. Palaczom przeszkadzają osoby chuchające w twarz wódą w pociągu czy w tramwaju. Proponuję, aby było sprawiedliwie gonić zarówno jednych jak i drugich., wprowadzić kolejne zakazy bo wódka przecież też szkodzi.

    Odpowiedz
  • bernadeta(2015-07-17 12:35) Zgłoś naruszenie 22

    Sama jestem e-palaczem (vapuję Tabaque) ale uważam że zasady powinny być takie same jak w przypadku normalnych papierosów, to w końcu używki.

    Odpowiedz
  • ANTY PISIOR(2016-02-08 20:13) Zgłoś naruszenie 21

    JEBAĆ DUDE, KACZORA I CAŁY TEN JEBANY PRAWICOWY RZĄD

    Odpowiedz
  • Detter(2015-07-17 21:47) Zgłoś naruszenie 20

    może dbając o nasze zdrowie powinni zajac sie wyzyskiwaniem pracowników w firmach a nie rozdrapywać temat totalnie z innej beczki jak e papierosy ..ja np sam robie liquid do e papierosów i wiem doskonale co tam jest a .to tylko udowadnia jakie mają wodoglowie nasi politycy .i opieraja sie na wiedzy jednego człowieka który jest sceptycznie nastawiony do e papierosów wiec mam nadzieje że ta banda idiotów w sejmie sie zreflektuje i odpuszcza sobie ten pomysł

    Odpowiedz
  • OBSERWATOR(2015-07-16 14:44) Zgłoś naruszenie 20

    znów rozrośnie się szara strefa - i szmuglowanie fajek ze wschodu ;
    i sprzedaż drogich ze sklepu spadnie - a wtedy odtrąbi się sukces- KPINA

    Odpowiedz
  • kongo(2015-07-16 12:33) Zgłoś naruszenie 20

    Nasi rządzący są mistrzami w uwalaniu legalnie prosperujących interesów. Nawet branża dająca do budżetu ponad 20 MLD zł ma teraz wielki problem przez opieszałość i głupotę władzy.

    Odpowiedz
  • Lyla(2015-07-16 10:30) Zgłoś naruszenie 10

    Ta walka z e- papierosami to interes koncernów nikogo więcej, pewnie poszły ogromne pieniądze i to nie tylko u nas

    Odpowiedz
  • jerry m(2015-07-16 19:49) Zgłoś naruszenie 11

    I bardzo dobry pomysł. Nie zyczę sobie, aby jakis degustator tegoż wynalazku bezkarnie, bezmyslnie i bezczelnie dmuchał mi dymem w moim kierunku.Bo podobno "nie szkodzi". Popieram inicjatywe i gonić tych palaczy. przecież możecie sobie do woli w swoim mieszkankiu rozkoszować się tym specjałem tak samo jak dopalaczami i podobnym badziewiem. Tylko póżniej nie zajmujcie miejsca w kolejce do publicznej służby zdrowia. TYLE W TEMACIE I NIE PRZEWIDUJĘ DYSKUSJI.

    Odpowiedz
  • Bezmyślność i głupota urzędasów za nasze pieniądze(2015-07-16 12:01) Zgłoś naruszenie 11

    "Urzędnicy bowiem liczą na to, że część osób, gdy papierosy staną się droższe, po prostu przestanie palić" - czy naprawdę w Polsce urzędnicy muszą być niepełnosprawni umysłowo??? I to za nasze pieniądze?
    Nie widzą że ludzie nie przestają palić tylko przez pazerność i głupotę rządu rośnie szara strefa? Pół biedy jak ludzie kupują z przemytu - wtedy miliardy zarabiają mafie przemytnicze a nie budżet państwa, gorzej jak palą podrabiane papierosy bo wtedy nie ma jakiejkolwiek kontroli co jest w środku czy tylko tytoń czy może i szczury zmielone razem z trutką na szczury...
    Bezmyślność i samozachwyt urzędasów bez granic!

    Odpowiedz
  • Waper(2016-02-02 20:21) Zgłoś naruszenie 10

    To jest juz chore epapierosy do glicerynka np z aromatem + nikotyna nie szkodzi zdrowiu tylko zaspokaja glod nikotynowy nie rozumiem co szkodzi para nic to nie robie niech zajma sie imigrantami a nie tym ...

    Odpowiedz
  • Damian Sz.(2015-07-17 00:51) Zgłoś naruszenie 10

    No tak, dostosowujemy się do Panów z Unii Europejskiej. Ujednolicamy przepisy. Na szczęście powyższe nie są tak irracjonalne. Szkoda, że oczekiwanych efektów nie przyniosą...

    Odpowiedz
  • dzony(2015-07-16 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    a ja uważam inaczej niż ekspert lewiatana który ewidentnie lobbuje

    Odpowiedz
  • smacznego(2015-07-18 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    Może ci z ministerstwa rozszerzyli by te przepisy na chemiczną żywność np: parówki bezmięsne, ser żółty z gumy itp. podejrzane wyroby ? Należy tu przypomnieć o walce w połowie lat 90 o uchyleniu polskich norm dopuszczających chemikalia i skład żywności w hołdzie dla UE przyjęto wszystkie świństwa i ich wielkości. Mam nadzieję że wodogłowi z tego zblazowanego ministerstwa ochoczo chemizują się posiłkami od producentów tego badziewia i czują się bardziej europejscy !

    Odpowiedz
  • yatta(2015-07-16 09:28) Zgłoś naruszenie 00

    "Ministerstwo Zdrowia przygotowało nowe przepisy wyłącznie pod kątem ochrony zdrowia. Szkoda, że nie wzięło pod uwagę także interesu firm funkcjonujących na rynku"

    No dziwne, ministerstwo zdrowia troszczy się o zdrowie, doprawdy. Czy ty, doktor Dobrawo, w ogóle się słyszysz, co mówisz? Ludzkie zdrowie jest ważniejsze od pieniążków. Według ciebie, doktor Dobrawo, interes firmy należy przedłożyć nad wszystko? Czyli zezwolić na czerpanie zysków z trucia, niszczenia komuś zdrowia... bo kasa najważniejsza. Co za chore poglądy.
    Ale swoją drogą, nie rozumiem zabraniania e-papierosów. Toż to w ogóle nie śmierdzi, w przeciwieństwie do tradycyjnych, które cuchną okropnie. Tamtymi niech się zajmą - bo egzekwowanie zakazu palenia coś słabo wychodzi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • niewidomy(2015-07-16 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    e-papierosy to koncerny... gdyby mieli więcej pokory sami wprowadziliby restrykcje kiedy wchodzili na rynek - zamiast tego każdy dzieciak mógł kupić efajka i nikotynę a to pierwsza droga do zapoznania się z nałogiem.. korzystali z braku regulacji, braku akcyzy, braku prawa .. koncerny tytoniowe już od paru lat kupują lokalne marki e-papierosów ale o tym się nie mówi.. co nie zmieni faktu, że ustawa sama w sobie jest efektem lobbingu w Brukseli

    Odpowiedz