E-papierosy: Będzie zakaz sprzedaży nieletnim i używania w miejscach publicznych

autor: Patryk Słowik16.07.2015, 07:38; Aktualizacja: 16.07.2015, 08:17
Papierosy

Zakazana będzie sprzedaż wyrobów o charakterystycznym aromacie oraz zawierających smakowe dodatkiźródło: ShutterStock

Ochrona zdrowia musi kosztować. Ministerstwo Zdrowia chce, aby zapłacili za nią przedsiębiorcy z branży tytoniowej. Elektronicznych papierosów nie będzie można sprzedawać nieletnim, a także korzystać z nich w miejscach publicznych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

  • alkoholik(2016-03-25 11:35) Zgłoś naruszenie 00

    Chyba zacznę pić wódkę -papierosy za drogie....

    Odpowiedz
  • ANTY PISIOR(2016-02-08 20:13) Zgłoś naruszenie 21

    JEBAĆ DUDE, KACZORA I CAŁY TEN JEBANY PRAWICOWY RZĄD

    Odpowiedz
  • Waper(2016-02-02 20:21) Zgłoś naruszenie 10

    To jest juz chore epapierosy do glicerynka np z aromatem + nikotyna nie szkodzi zdrowiu tylko zaspokaja glod nikotynowy nie rozumiem co szkodzi para nic to nie robie niech zajma sie imigrantami a nie tym ...

    Odpowiedz
  • 555(2016-01-28 01:17) Zgłoś naruszenie 00

    debil...u

    Odpowiedz
  • Przeciwnikpalenia(2015-07-20 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nie ma zakazu palenia w ogródkach piwnych ? dlaczego nie ma zakazu palenia w ogrodkach gdzie sie je ? Siedza kopciuchy i smrody, i nie mozna spokojnie zjesc bo Ci ktos smrodzi. Zero kultury.

    Odpowiedz
  • e-papieros(2015-07-18 10:41) Zgłoś naruszenie 40

    Rząd jest taki na jaki obywatele zasługują. Nawet w tych komentarzach same debile. Ludzie pod szpitalami zdychają, a ci się dopieprzają o e-papierosy, że im przeszkadzają strzasznie. Kretyński naród..

    Odpowiedz
  • smacznego(2015-07-18 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    Może ci z ministerstwa rozszerzyli by te przepisy na chemiczną żywność np: parówki bezmięsne, ser żółty z gumy itp. podejrzane wyroby ? Należy tu przypomnieć o walce w połowie lat 90 o uchyleniu polskich norm dopuszczających chemikalia i skład żywności w hołdzie dla UE przyjęto wszystkie świństwa i ich wielkości. Mam nadzieję że wodogłowi z tego zblazowanego ministerstwa ochoczo chemizują się posiłkami od producentów tego badziewia i czują się bardziej europejscy !

    Odpowiedz
  • Detter(2015-07-17 21:47) Zgłoś naruszenie 20

    może dbając o nasze zdrowie powinni zajac sie wyzyskiwaniem pracowników w firmach a nie rozdrapywać temat totalnie z innej beczki jak e papierosy ..ja np sam robie liquid do e papierosów i wiem doskonale co tam jest a .to tylko udowadnia jakie mają wodoglowie nasi politycy .i opieraja sie na wiedzy jednego człowieka który jest sceptycznie nastawiony do e papierosów wiec mam nadzieje że ta banda idiotów w sejmie sie zreflektuje i odpuszcza sobie ten pomysł

    Odpowiedz
  • Irena anna(2015-07-17 16:47) Zgłoś naruszenie 20

    Do 12 i 13."Gonić tych palaczy". Tak bardzo przeszkadzają. Palaczom przeszkadzają osoby chuchające w twarz wódą w pociągu czy w tramwaju. Proponuję, aby było sprawiedliwie gonić zarówno jednych jak i drugich., wprowadzić kolejne zakazy bo wódka przecież też szkodzi.

    Odpowiedz
  • artur30(2015-07-17 16:46) Zgłoś naruszenie 00

    A potem w październiku PO się zdziwi JAK SROMOTNIE PRZEGRA WYBORY !
    Przegracie je sromotnie bo tworzycie państwo NIEŻYCZLIWE DLA OBYWATELA ! Róbcie tak dalej ,a ludzie was zmiotą !

    Odpowiedz
  • bernadeta(2015-07-17 12:35) Zgłoś naruszenie 22

    Sama jestem e-palaczem (vapuję Tabaque) ale uważam że zasady powinny być takie same jak w przypadku normalnych papierosów, to w końcu używki.

    Odpowiedz
  • Kaszek(2015-07-17 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    I bardzo dobrze. Powinni już dawno wprowadzić jakieś konkretne przepisy przede wszystkim odnośnie sprzedaży nieletnim. Poza tym ja od kilku miesięcy używam e-p Tabaque i jakoś nie wapuję nigdy przy ludziach, którzy sobie tego nie życzą, więc nie rozumiem problemu.

    Odpowiedz
  • Damian Sz.(2015-07-17 00:51) Zgłoś naruszenie 10

    No tak, dostosowujemy się do Panów z Unii Europejskiej. Ujednolicamy przepisy. Na szczęście powyższe nie są tak irracjonalne. Szkoda, że oczekiwanych efektów nie przyniosą...

    Odpowiedz
  • hiena(2015-07-17 00:32) Zgłoś naruszenie 04

    Dowalic jeszcze akcyze 1500% to moze oduczy ludzi od niszczenia sobie zdrowia

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • polska(2015-07-16 22:17) Zgłoś naruszenie 00

    Mam nadzieję, że również aktywnie chcesz gonić palaczy zwykłych papierosów. Chyba niektórzy ludzie zapominają jakie mogą być skutki palenia robiąc nagonke na e-papierosy nie pamiętają, że to zwykłe papierosy narażają na raka i wiele innych chorób jest do udowodnione, ogłaszane, ale czepiajcie się e-palaczy na ulicy. A ministerstwo jeśli już dba o zdorwie to niech zadba również przy okazji o zdrowie dzieci, które cierpią na ciężkie choroby, których leczenia państwo nie refunduje i to my mamy wysyłać smsy. Przed chwilą słyszałam o chłopcu, któremu robią sie rany na całym ciele i musi lecieć do USA na leczenie. A państwo na to nic, a jeszcze podatek za smsa bierze. Wstyd.

    Odpowiedz
  • jerry m(2015-07-16 19:49) Zgłoś naruszenie 11

    I bardzo dobry pomysł. Nie zyczę sobie, aby jakis degustator tegoż wynalazku bezkarnie, bezmyslnie i bezczelnie dmuchał mi dymem w moim kierunku.Bo podobno "nie szkodzi". Popieram inicjatywe i gonić tych palaczy. przecież możecie sobie do woli w swoim mieszkankiu rozkoszować się tym specjałem tak samo jak dopalaczami i podobnym badziewiem. Tylko póżniej nie zajmujcie miejsca w kolejce do publicznej służby zdrowia. TYLE W TEMACIE I NIE PRZEWIDUJĘ DYSKUSJI.

    Odpowiedz
  • OBSERWATOR(2015-07-16 14:44) Zgłoś naruszenie 20

    znów rozrośnie się szara strefa - i szmuglowanie fajek ze wschodu ;
    i sprzedaż drogich ze sklepu spadnie - a wtedy odtrąbi się sukces- KPINA

    Odpowiedz
  • e-p(2015-07-16 13:57) Zgłoś naruszenie 70

    Proszę o przedstawienie tych że badań o szkodliwości e-palenia, strzelacie z palca takimi tekstami niczym nie podpartymi niczym tvn "glikol propylenowy zabija" żałosne.

    Odpowiedz
  • adverf(2015-07-16 13:09) Zgłoś naruszenie 07

    Bardzo dobrze, bo coraz więcej badań wychodzi i potwierdza szkodliwość e-papierosów.

    Odpowiedz
  • kongo(2015-07-16 12:33) Zgłoś naruszenie 20

    Nasi rządzący są mistrzami w uwalaniu legalnie prosperujących interesów. Nawet branża dająca do budżetu ponad 20 MLD zł ma teraz wielki problem przez opieszałość i głupotę władzy.

    Odpowiedz