Rząd zajmie się przyszłorocznym budżetem: Wzrost PKB w 2016 roku o 3,8 procent, a inflacja na poziomie 1,7 proc.

09.06.2015, 07:21; Aktualizacja: 09.06.2015, 07:21

Rada Ministrów zajmie się założeniami do przyszłorocznego budżetu. To jeden z punktów dzisiejszego posiedzenia Rządu. Założenia w ubiegłym tygodniu przyjął Komitet Stały Rady Ministrów. Choć ministerstwo finansów na razie nie ujawnia wskaźników, jakie znalazły się w projekcie, główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek przypuszcza, że będą one zgodne z przyjętą przez rząd w kwietniu aktualizacją programu konwergencji. W dokumencie zapisano wzrost PKB w 2016 roku o 3,8 procent, a inflację na poziomie 1,7 procent.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

  • Wielkie G.(2015-06-09 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    W Hiszpanii wzrost PKB do 3,1 %. Czyli Hiszpanii już nie dogonimy. Wzrasta też PKB i to wyraźnie we Francji czyli Francuzi też nas zostawiają w tyle. Wzrost na poziomie 8% nam nie grozi, a tyle trzeba by ich racjonalnie gonić przy ich PKB.

    Realia wskazują , że przy takim wzroście PKB jaki mamy, idąc naprzód - cofamy się do Hiszpanii czy Francji. Czy ktoś Wam kochani rodacy np. polskie główne media przełoży to na prawdę obiektywną. Nie, oni nam obiecywali w latach 90-tych, że dogonimy te kraje czy Niemcy już po 15, 20 latach i co ? i dziś wielkie G.
    Ale za to tytuły robią wodę z mózgu domorosłym ekonomistom.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane