Leszek Gierszewski, Lena Kolarska-Bobińska, Andrzej Koźmiński i Adam Michnik. To laureaci tegorocznej nagrody Konfederacji Lewiatan. Gala z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego odbyła się w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Leszek Gierszewski, założyciel Drutexu, największego producenta stolarki odporowej w Europie, otrzymał nagrodę Andrzeja Wierzbickiego dla wyróżniając ego się przedsiębiorcy. Uhonorowany został za "pokazanie, że wizja i determinacja pozwalają osiągnąć najbardziej śmiałe cele biznesowe". Gierszewski zatrudnia 2000 pracowników.

Minister nauki Lena Kolarska-Bobińska odebrała nagrodę imienia Władysława Grabskiego dla osobistości życia publicznego. Nagrodę specjalną otrzymał ekonomista, prof. Andrzej Koźmiński za "udowodnienie, że prywatne szkolnictwo wyższe może być wzorem działania dla całego systemu kształcenia w Polsce". Nagrode za Odważne Myślenie, przyznaną przez Konfederację Lewiatan i Fundację na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi, odebrał redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik.