Komisja Europejska wyraziła zgodę na nabycie przez P4, operatora sieci Play, spółki UPC Polska – podał Play w czwartkowym komunikacie.

Komisja Europejska wyraziła zgodę na nabycie przez P4 Sp. z o.o. („P4”) spółki UPC Polska Sp. z o.o. („UPC Polska”), stwierdzając, że nabycie nie budzi zastrzeżeń dotyczących konkurencji” – podano w opublikowanym w czwartek komunikacie Play.

Jak przypomniano, we wrześniu 2021 roku spółka P4 będąca częścią Grupy iliad, podpisała umowę nabycia UPC Polska, będącej częścią Liberty Global, w ramach transakcji o wartości 7 mld zł. Dodano, że ogłoszona w czwartek zgoda Komisji Europejskiej jest kluczowym warunkiem pozwalającym na sfinalizowanie umowy w przybliżonej dacie 1 kwietnia 2022 roku, zgodnie z ustaleniami stron.

„Pozytywna decyzja Komisji Europejskiej daje zielone światło do sfinalizowania transakcji i stworzenia zupełnie nowej jakości dzięki połączeniu najlepszych usług mobilnych, stacjonarnych i telewizyjnych na polskim rynku telekomunikacyjnym. Koncentrujemy się na przygotowaniu integracji Play i UPC oraz bardzo cieszymy się na współpracę z zespołem UPC. W tych trudnych i niepewnych czasach Play i UPC już pokazały, że łączą siły, aby wspierać obywateli Ukrainy. A wkrótce wykorzystamy potencjał obu organizacji do realizacji naszego strategicznego celu, jakim jest stworzenie silnego operatora konwergentnego w Polsce” – powiedział, cytowany w komunikacie, prezes P4 Jean Marc Harion.

Jak wskazano, nabycie przez P4 UPC Polska, największej pod względem przychodów spółki Liberty Global w Europie Środkowo-Wschodniej, otwiera „nowe możliwości w obszarze usług konwergentnych” dedykowanych klientom indywidualnym i biznesowym na polskim rynku.

UPC Polska jest częścią Liberty Global, czyli międzynarodowego operatora usług telewizji i szerokopasmowego internetu, działającego w ponad 30 krajach Europy, Ameryki Południowej i Karaibów. Z usług UPC Polska w 2021 r. korzystało ponad 1,5 mln klientów. (PAP)

autor: Marek Siudaj