Pomimo, że targi debiutowały w zeszłym roku, impreza już mocno zakorzeniła się w świadomości branżowców, stając się obowiązkowym punktem w kalendarzu każdego przedsiębiorcy związanego z transportem, spedycją i logistyką. Ze względu na tematykę wydarzeń specjalnych, swoją obecność powinni uznać za obowiązkową wszyscy ci, dla których bezpieczeństwo w transporcie jest jedną z priorytetowych kwestii. 

Organizator zapewnił uczestnikom możliwość poszerzenia specjalistycznej wiedzy oraz spotkania wielu potencjalnych partnerów. Już teraz wiadomo, że w drugiej edycji targów Trans Poland wezmą udział wystawcy z co najmniej 16 krajów z całego świata. Swój udział potwierdzili najwięksi gracze: Grupa Raben, DB Schenker, Lufthansa Cargo S.A., DKV Euro Service Polska Sp. z o.o., Bridgestone Sales Polska Sp. z o.o., DAF Trucks Polska Sp. z o.o., Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A., DPD Polska, Loconi Intermodal S.A., Trans.EU i wiele innych.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Kraje WNP bez problemów
W Europie nadal mamy do czynienia z podziałem rynku na dwie strefy – zachodnią, należącą do Unii Europejskiej oraz WNP. Co więcej, polscy przewoźnicy spotykają się z wieloma barierami utrudniającymi transport na Wschód – należą do nich chociażby nałożone przez Rosję embargo na polskie produkty rolne, utrudnienia w funkcjonowaniu karnetów TIR, czy upór Ukrainy w nawiązywaniu relacji biznesowych.

„Duża ilość zmian, jakie zachodzą w gospodarczych relacjach między krajami UE a WNP, skłoniły nas do podjęcia najistotniejszych kwestii podczas targów Trans Poland 2014. Mająca miejsce pierwszego dnia targów konferencja „Bezpieczeństwo transportu do krajów WNP” ma być odpowiedzią na zmieniające się warunki i środowisko funkcjonowania polskich firm transportowych” – mówi Paweł Konowałek, Manager Trans Poland.

Chemia pod kontrolą
Przed nami istotna zmiana w branży TSL – w 2015 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy ADR/RID/ADN. W obliczu wzrostu udziału przewozu chemii i towarów niebezpiecznych w transporcie intermodalnym, temat zapewnienia bezpieczeństwa operacji transportowych pozostaje niezwykle aktualny.

Zapewnieniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w przewozach chemii i towarów niebezpiecznych, poświęcona będzie Forum Intermodalne EURO TSL 2014, które odbędzie się drugiego dnia targów – 6 listopada.

Bezpieczeństwo w każdym calu
Bezpieczeństwo w branży TSL jest problemem wielowymiarowym, obejmującym cały szereg kwestii – od odpowiedniego zabezpieczenia przewożonych towarów, poprzez właściwe eksploatowanie maszyn w magazynowaniu, aż po odpowiedzialne prowadzenie pojazdów. Uporanie się ze wszystkimi utrudnieniami i zminimalizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia ryzykownych sytuacji jest trudne, ale jednocześnie konieczne.Potencjalne sytuacje kryzysowe to dla firm straty zarówno finansowe, jak i wizerunkowe.

Podczas konferencji „Trans & Log – Bezpieczeństwo w logistyce i transporcie”, która odbędzie się 7 listopada, poruszonych zostanie wiele aspektów związanych z zapobieganiem ryzyka oraz minimalizacją prawdopodobieństwa wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń.

05-07 listopada 2014 , Warszawa, Expo XXI ul. Prądzyńskiego 12/14, 01-222 Warszawa
WSTĘP WOLNY: Zarejestruj się on-line i odbierz bezpłatną wejściówkę: http://trans-poland.pl/rejestracja-on-line/
Dowiedz się więcej: www.trans-poland.pl