Do rady nadzorczej Polskiego Standardu Płatności (PSP) - operatora systemu BLIK - powołany został Zbigniew Jagiełło - pomysłodawca oraz jeden z współtwórców mobilnego systemu płatności, podała spółka.

"Rada nadzorcza aktywnie uczestniczy w pracach nad rozwojem BLIK-a - systemu płatności mobilnych unikalnego na skalę świata. Dołączenie do składu rady Zbigniewa Jagiełły to poważne wsparcie. Jesteśmy przekonani, że jego praktyczne doświadczenie, wiedza oraz inicjatywa pomogą nam w dalszym rozwoju systemu oraz jego ekspansji zagranicznej" - powiedział prezes Dariusz Mazurkiewicz, cytowany w komunikacie.

Rada nadzorcza składa się z przedstawicieli 6 banków założycieli PSP oraz Mastecarda - udziałowców spółki. Obecnie do tego grona dołączył - jako niezależny członek i ekspert - Zbigniew Jagiełło, podano także.

Zbigniew Jagiełło z bankowością i finansami związany od ponad dwudziestu pięciu lat. Przez ostatnich 12 lat był prezesem zarządu PKO Banku Polskiego. Jest pomysłodawcą i współtwórcą systemu płatności mobilnych BLIK. System powstał na bazie rozwiązania IKO stworzonego przez PKO BP w ramach unikalnego na skalę świata modelu współpracy największych banków, które zdecydowały się na budowę wspólnego, jednolitego rozwiązania dla klientów bankowości mobilnej, podano także.

Udziałowcami spółki PSP są: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski oraz Mastercard. Z BLIKA-a mogą korzystać również klienci Getin Banku, Banku Pekao, BNP Paribas, Credit Agricole, Inteligo, Nest Banku, Banku Pocztowego i banków spółdzielczych zrzeszonych w Spółdzielczej Grupie Bankowej, w Banku BPS i bankach spółdzielczych Grupy BPS.