Reklama

Zdaniem ekspertów BM Reflex zmiany cen hurtowych wciąż nie dają przestrzeni do wyraźnych obniżek cen detalicznych paliw. "Ze względu na poziom marży detalicznej najbardziej prawdopodobna jest stabilizacja cen na stacjach w kolejnym tygodniu aniżeli zmiany cen w górę lub w dół" - ocenili Urszula Cieślak i Rafał Zywert. Przyznali, że ceny "co prawda są stabilne i takie pozostaną przez weekend", jednak są zdecydowanie wyższe niż przed rokiem.

W ich ocenie jedynie tankujący autogaz zapłacą mniej niż przed tygodniem. "Autogaz jako jedyne paliwo tanieje od początku kwietnia, w sumie o 14 groszy na litrze" - stwierdzili.

Na majówkę ze stabilnymi cenami paliw wskazał też e-petrol.pl. "W Polsce w ostatnich dniach rafinerie tylko nieznacznie podniosły ceny paliw, a na stacjach przed majowym weekendem powinno obejść się bez podwyżek" - ocenili analitycy .

Dodali, że wahania cen w polskich rafineriach mogą sprawić, że 3-9 maja na polskich stacjach paliw "odnotujemy jedynie drobne korekty cen". W ocenie ekspertów za litr benzyny 95 będzie kosztował ok. 5,19-5,30 zł, a olej napędowy kierowcy zatankują najczęściej za 5,12-5,23 zł/l. "Tradycyjnie już najmniejszy wydatek czeka kierowców tankujących autogaz, średnio litr tego paliwa kosztować będzie 2,47-2,52 zł" - wskazał e-petrol.pl