Tomasz Styczyński oraz Grzegorz Olszewski złożyli rezygnacje z funkcji wiceprezesów zarządu Banku Pekao, jak również ze składu zarządu, podał bank.

"Pan Tomasz Styczyński złożył rezygnację z dniem 31 stycznia 2021 r. Zgodnie z treścią rezygnacji, została ona złożona z powodu odmiennej wizji rozwoju banku, a forma rezygnacji służy dokończeniu prowadzonych przez pana Tomasza Styczyńskiego spraw, w szczególności związanych z transformacją Pionu Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej, oraz umożliwieniu radzie nadzorczej banku wyboru następcy, który przejmie nadzór nad pionem i odpowiedzialność za realizowane projekty, zgodnie z najlepszymi standardami i w duchu odpowiedzialności za stabilne i ostrożne zarządzanie" - czytamy w komunikacie.

Grzegorz Olszewski złożył rezygnację ze skutkiem na 31 grudnia 2020 r. Zgodnie z treścią rezygnacji, została ona złożona z powodu odmiennej wizji rozwoju banku oraz poczucia odpowiedzialności za stabilne i ostrożne zarządzanie obszarem technologii i usług korporacyjnych, wskazano również.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.