Rekordowo niskie podwyżki rent i emerytur. Na tegorocznej rewaloryzacji budżet zaoszczędzi nawet 1,3 mld zł

autor: Grzegorz Osiecki29.01.2014, 07:40; Aktualizacja: 29.01.2014, 08:44
Jak może wyglądać waloryzacja rent i emerytur w 2014 r.

Jak może wyglądać waloryzacja rent i emerytur w 2014 r.źródło: Dziennik Gazeta Prawna

W tym roku rewaloryzacja emerytur będzie najniższa od dekady. Wszystkiemu winna bardzo niska inflacja.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (93)

  • StAAbrA(2014-01-29 12:46) Zgłoś naruszenie 10

    Inflację ustala mafia i mafia "rewaloryzuje" świadczenia . Koniaczek ?

    Odpowiedz
  • stan47.emeryt(2014-01-29 12:44) Zgłoś naruszenie 10

    Byłoby uczciwie gdyby oddał tym których okradł w 2012 roku przy okazji tzw waloryzacji kwotowej.

    Odpowiedz
  • senior(2014-01-29 12:45) Zgłoś naruszenie 10

    ZA PIS WALORYZACJA BYŁA 6,7% !!! BYŁO TO ZŁODZIEJSKICH RZĄDACH PZPR (SLD) .

    Odpowiedz
  • obwatel(2014-01-29 12:39) Zgłoś naruszenie 00

    PO-PSL tj. TUSK I PIECHOCIŃSKI ZACZYNAJĄ POWOLNĄ EUTANAZJĘ emerytów i rencistów oraz NIEPEŁNOSPRAWNYCH ???

    Odpowiedz
  • Tosia(2014-01-29 13:37) Zgłoś naruszenie 00

    W wyniku przestępstw, złodziejstwa. korupcji w interesach biznesowych z Polski w 2011 roku wypłynęło do zagranicznych banków ponad 9 miliardów dolarów! Może szanowni redaktorzy tego dziennika napisali coś na ten temat. Oto obłuda i oszustwo Tuska. Dlaczego nie zajmuje się tymi oszustami! Bo on i posłowie doprowadzili ustawami do tego, że tak wolno i jest to bezkarne! Winne są wszyskie partie, które rządziły! Wielu polityków jest powiązanych z tą mafią!Najprościej okraść emerytów i inne słabsze grupy społeczne! Biedaków nie potrzebują, to tylko kula u nogi, muszą do nich dokładać.To samo jest z chorymi! Policja i prokuratorzy zajmują się bzdurami, a niejedne oszustwa na wielką skalę są umarzane.

    Odpowiedz
  • emeryt0_1(2014-01-29 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    Emeryci i renciści wybierzcie na trzecią kadencję tych morderców a szybciej zdechniecie z głodu.
    Zobaczcie jak opływają w luksusach ci którzy mają obowiązek dbać o naród.
    Sprzedali już wszystko albo prawie wszystko to muszą oszczędzać na tych najuboższych. Sobie złodzieje nie odbiorą bo tym padalcom ciągle mało.

    Odpowiedz
  • Emeryt(2014-01-29 13:20) Zgłoś naruszenie 00

    Ate chamy z PO,SLD I Palikot zajmuja sie tylko Macierewiczem zdejmowaniem krzyzy i dzender!!

    Odpowiedz
  • felek(2014-01-29 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    emeryci.powinni.się.zrzeknac.podwyżek.emerytur.na.premie.rzadzacych.premierze.dlozej.naszej.biedy.jak.waszej.rozkoszy

    Odpowiedz
  • Emeryt(2014-01-29 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    I jeszcze jeden zdrugim -zlodziej- POwiec smie zajbierac tu glos. ALE ICH DWUCH PO wskich radnych na zakup za 5 miln szpitala jest stac. A ty czlowieku zyj za 800zl.. To sa dobiero ,,sq...yny..

    Odpowiedz
  • emeryt(2014-01-29 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    Niska inflacja ? To my chyba już liczyć nie umiemy. Z dnia na dzień wszystko drożeje. Ciekawe co jest brane do wyliczania - lokomotywy, powietrze, piasek oczywiście wszystko na polecenie PO , aby "nam się żyło lepiej". Ciekawe dlaczego sobie nic nie odejmą tylko wypłacają wysokie premie i nagrody bo płace są zamrożone. Emerytury i renty też mogą zamrozić a dać takie same nagrody i premie.

    Odpowiedz
  • opa(2014-01-29 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    To paradoks ekonomiczny ! Niska inflacja, a wszystko drożeje na potęgę !
    Nie ma takiej dziedziny i rzeczy, która by nie zdrożała od nowego roku i to nie o procent inflacji, tylko zaczyna się od 5% wzwyż aż do 50%.
    Emerytom da się 1,3% i niech sobie radzą, bo rząd sobie na pewno poradzi !

    Odpowiedz
  • 2(2014-01-29 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    uśpić wszystkich rencistów i emerytów, toż to darmozjady i zakały narodu, dlaczego oni tak długo żyją na przekór rządom

    Odpowiedz
  • emeryt 43 lata pracy(2014-01-29 12:36) Zgłoś naruszenie 00

    Drodzy emeryci jeszcze się dziwicie ze rzad nas okrada? ja juz dawno o tym wiem i się nie dziwię bo jak wcześniej powiedziano " rzad sie wyzywi '" A jeszcze mając emerytury i dodatki w postaci pensji poselskiej nie potrzebna jest im waloryzacja a co do statystyk gus to mój "belfer" mi powiedział tak : " jak ja zarabiam 99000zł a ty 1000 zł to srednio rzecz biorąc zarabiamy obaj po 50000zł i tak jest z tymi danym z CUS a jeczcze gdyby dodać do tego pensje z Brukseli to mozna dostać oczopląsów więc martwienie sie o to ze emeryt czy rencista nie ma na leki to zbyt trudne do zrozumienia przez rzadzacych. Również wmawianie nam ze młodzi muszą na nas pracować jest nieporozumieniem bo wiekszośc z nas przepracowała 40 lat i przez ten czas zus potrącał nam właśnie na emerytury i renty to powinien zagospodarować te składki tak zeby' pracowały " na siebie a nie stawiac sobie ekskluzywne gmachy i kupować drogie samochody a przy tym zatrudniać armię " bezproduktywnych darmozjadów" a że mieliśmy zawsze złych gospodarzy to jest jak jest-pozdrawiam emerytów i żeby na złość zrobić rządzącym żyjcie jak najdłużej.

    Odpowiedz
  • gość(2014-01-29 12:36) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy emeryci i renciści musicie pamiętać o tych "podwyżkach" emerytur i rent za 2014 rok przy najbliższych wyborach do EuroKołchozu i samorządowych w tym roku oraz w przyszłym 2015 roku w wyborach parlamentarnych do Sejmu i Senatu RP i wyborach prezydenckich. Przy urnach wszyscy Polacy powinniśmy POpaprańcom i ich towarzyszom z Z-PSLu oraz czerwonym z SLD i TR "podziękować" odpowiednio i nie poprzeć ich kandydatów. Myślę, że to będzie odpowiednia "nagroda" za ich dotychczasową bezczynność na niedolę emerytów i rencistów oraz najbiedniejszą część naszego społeczeństwa w tym również na potrzeby osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, ale również na potrzeby najmłodszego pokolenia i braku perspektyw ich pracy w kraju i rozwoju.

    Odpowiedz
  • konstytucjonalista(2014-01-29 13:38) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję tzw. waloryzację kwotową (to już było). Po 10zł. Wszystkim rencistom i emerytom. Po równo. Będą znowu oszczędności dla budżetu.

    Odpowiedz
  • emeryt %(2014-01-29 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    SKORO TYLE ZAOSZCZĘDZILI..TO ODDADZĄ TO CO UKRADLI ?? wprowadzając zamiast waloryzacji % -kwotową. STAĆ "ICH" NA TO..?.TERAZ NIECH DADZĄ KWOTOWĄ !!! TE NIBY "ZAOSZCZĘDZONE " NIECH POdzielą dla NAJBIEDNIEJSZYCH,,JAK WTEDY.. na to ich ..nie stać/NIE FINANSOWO/ a moralnie. Oni POtrawią ukraść i "uzasadnić " wrażliwością sPOłeczną. TERAZ POkażcie WRAŻLIWOŚĆ..PIENIĘDZY WAM ZBYWA ..1,8 MLD PLN..POdzielicie na nagrody.."oczywista oczywistość "dl siebie i swoich.

    Odpowiedz
  • genowefa(2014-01-29 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    za 30 lat pracy mam 936 zł emerytury horror nie mam godnego życia ,a do garka trzeba włożyć na starość czeka mnie chyba dom starców

    Odpowiedz
  • chudy(2014-01-29 12:17) Zgłoś naruszenie 00

    za 700zł niech sobie ryży farbę do włosów kupi

    Odpowiedz
  • pączek(2014-01-29 12:11) Zgłoś naruszenie 00

    Jakiś dziwny ten wskaźnik, siła nabywcza złotego traci , płace głodowe i tylko inflacja na niskim poziomie ,choć na najniższym poziomie to są zarobki na umowach śmieciowych i życie większości emerytów .

    Odpowiedz
  • BOLEK(2014-01-29 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    ZLODZIEJE Z PLATFORMY ZOBACZYMY NA WYBORACH!!!

    Odpowiedz