Rekordowo niskie podwyżki rent i emerytur. Na tegorocznej rewaloryzacji budżet zaoszczędzi nawet 1,3 mld zł

autor: Grzegorz Osiecki29.01.2014, 07:40; Aktualizacja: 29.01.2014, 08:44
Jak może wyglądać waloryzacja rent i emerytur w 2014 r.

Jak może wyglądać waloryzacja rent i emerytur w 2014 r.źródło: Dziennik Gazeta Prawna

W tym roku rewaloryzacja emerytur będzie najniższa od dekady. Wszystkiemu winna bardzo niska inflacja.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (93)

  • ja(2014-01-29 08:14) Zgłoś naruszenie 00

    Emeryci i renciści nie wykupują leków, bo ich na to nie stać, żyją za kilkanaście złotych dziennie, więc jak im się podwyżkę ( i tak głodową) utnie, to z braku leków szybciej umrą, a tym samym nie trzeba im będzie wypłacać rent czy emerytur. CZYSTY ZYSK! I o to właśnie chodzi! To jest polityka naszego rządu właśnie.

    Odpowiedz
  • jerzy7731(2014-01-29 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    Ironia losu polega tutaj na tym, że to co zaoszczędzi tutaj rząd nie dostatecznie podwyższając renty i emerytury powróci do rządu we formie:

    - spadku popytu,
    - spadku produkcji ( PKB ),
    - spadku dochodów z podatków.

    ZATEM: KRYZYS W NATARCIU!?

    Odpowiedz
  • krzyś(2014-01-29 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    O ile wzrosły zarobki mafii Popaprańców , oraz wybrańców narodu? na te pytania należy odpowiedzieć przy urnach wyborczych.Krzyś

    Odpowiedz
  • rewizor(2014-01-29 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli -" dla budżetu takie rozwiązanie byłoby neutralne" p.Kamysz to po co zmieniać obecne zasady waloryzacji.To nie jest trudne pytanie a odpowiedż oczywista-dla kasy

    Odpowiedz
  • rens 29.01.2014(2014-01-29 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    Draństwo rządzących do niekreślonej potęgi. Jaka mała inflacja, chyba w GUS, bo w sklepach tego nie widac, wszystko powoli drożało w 2013 r. Złodzieje, okradac ludzi, którzy nawet pracy nie moga podjac, bo jej nie ma!.

    Odpowiedz
  • jerry m(2014-01-29 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    Ten zaoszczadzony miliard w sam raz przyda się na premie dla urzędnikow ,może coś ekstra dla kościoła a nawet na jakiś dodatkowy mały czołg z Niemiec. Dzieci w przedszkolach?- a co tam dzieci, Bóg dał dzieci to da i na dzieci. Oby żyło się NAM lepiej.

    Odpowiedz
  • EMERYT OKRADANY PRZEZ OSZUSTÓW(2014-01-29 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    złodzieje i oszusty platformy okradają najbiedniejszych a sbie wysokie nagrody i podwyżki CHORY KRAJ RZĄDZĄCYCH OSZUSTOW

    Odpowiedz
  • stadion(2014-01-29 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    Ja to sie dziwie ze nikt tego nie zgalsza do Brukseli albo do sądu jak mozna przezyc za 700 zl msc z renty przy oplatach .

    Odpowiedz
  • OBYWATEL(2014-01-29 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    ZŁODZIEJ PLATFORMY

    Odpowiedz
  • oszukany(2014-01-29 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    Platformie i wszystkim innym "popaprańcom" mówimy DZIĘKUJĘ.Będziemy pamiętać.

    Odpowiedz
  • Dziadek(2014-01-29 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    No tak...oszczędzą 1,3mld zł.a 570 milionów przeznaczyli na pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej.Gdy to przeczytałem w telegazecie,nie wierząc co czytam...zadzwoniłem do znajomych czy to co napisano w telegazecie jest prawdą.Po wymianie opinii uznaliśmy,że pomnik będzie ze złota.Można tylko za komentarz powiedzieć ku...wa CHORY DZIKI KRAJ

    Odpowiedz
  • Emeryt RP(2014-01-29 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    Jedyne co możemy zrobić, to nie iść na wybory. Wtedy PIS wygra i dobierze się do gardeł rządzącej oligarchii.

    Odpowiedz
  • Racjonalista(2014-01-29 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    Minimalna emerytura, jaką będzie dostawał poseł Parlamentu Europejskiego wyniesie 5700 złotych
    I wszystko zgodnie z prawem!.

    Za każdy rok przepracowany w Europarlamencie, posłowie mają zagwarantowane wliczenie do emerytury 3,5 proc. pobieranej pensji

    Europoseł zarabia ponad 30 tys. zł miesięcznie.
    Praw do emerytury nabywa już po 3 latach bycia europosłem!

    W wieku 63 lat może przejść na emeryturę – wtedy za każdy rok bycia europosłem dostanie 1140 zł.
    Czyli po jednej kadencji należy mu się emerytura w wysokości 5700 zł.

    A jeśli będzie pełnił funkcję przez 4 kadencje to dostanie emeryturę wysokości 22 800 zł miesięcznie.

    Do tego dochodzi emerytura wypracowana w kraju.
    Ogólnie ujmując spokojna starość na koszt podatników

    Odpowiedz
  • okradziny i oszukany przez(2014-01-29 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy wiemy dobrze że obecny rząd dokonał na emerytach największego złodziejstwa stulecia w 2012 roku gdy zamiast należnej waloryzacji wówczas w wysokości 5,04 % rzucił im ochłap w postaci dodatku kwotowego w wysokości 71 zł brutto.
    P-olityczni O-szuści tym to sposobem OKRADAJĄ w dalszym ciągu co miesiąc emerytów poprzez wypłacanie im zaniżonych należnych świadczeń.
    Okradani przez obecny rząd RP emeryci okażą mu " należną wdzięczność " przy najbliższych wyborach.
    Mają to ZAGWARANTOWANE !

    Odpowiedz
  • qwerty(2014-01-29 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy wreszcie przestaniecie nazywać waloryzacje - podwyżkami ? Macie emerytów za idiotów ? WALORYZACJA TO ZWROT WCZESNIEJ UTRACONEJ WARTOŚCI EMERYTURY/RENTY. Jeśli strata jest na poziomie 1,5% to waloryzacja o 1,5% NIE JEST ŻADNYM ZŁODZIEJSTWEM !!!

    Odpowiedz
  • emeryt(2014-01-29 10:29) Zgłoś naruszenie 00

    P-artia O-ligarchów w wyborach zostanie wycięta w pień !!

    Odpowiedz
  • wonpejs(2014-01-29 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    Szykuje sie następne złodziejstwo ,tym razem wskażnikowe

    Odpowiedz
  • KOREGA Tabs(2014-01-29 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    nie narzekam zona emerytka ja emeryt razem mamy 5300zł żona 65 lat ja 66 pracujemy w dalszym ciagu na 1/4 etatu tj razem 3100 zdrowie dopisuje dzieci jak nie pyskują a mamy ich troje to co miesiac cos dostana. Narzekac kazdy może tego jeszcze PO nie zabroniło

    Odpowiedz
  • nigdy więcej(2014-01-29 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    W 2012 r. udało sie z 4 mln. emerytów,przecież rzepliński i spólka przyklepnie,to teraz można dymnąc wszystkich,dla odmiany-wskażnikowo,przecież prezes gus chce pracować.

    Odpowiedz
  • jank(2014-01-29 10:47) Zgłoś naruszenie 00

    Rodacy wybrali w wyborach w 2011r. obecny rząd (już po raz drugi !!), więc do kogo te pretensje i narzekania?

    Odpowiedz