Rekordowo niskie podwyżki rent i emerytur. Na tegorocznej rewaloryzacji budżet zaoszczędzi nawet 1,3 mld zł

autor: Grzegorz Osiecki29.01.2014, 07:40; Aktualizacja: 29.01.2014, 08:44
Jak może wyglądać waloryzacja rent i emerytur w 2014 r.

Jak może wyglądać waloryzacja rent i emerytur w 2014 r.źródło: Dziennik Gazeta Prawna

W tym roku rewaloryzacja emerytur będzie najniższa od dekady. Wszystkiemu winna bardzo niska inflacja.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (93)

  • oburzony(2014-01-29 18:53) Zgłoś naruszenie 00

    pan Kamysz to juz z wyglądu stwarza wrażenie niedodziałanego.

    Odpowiedz
  • okradziony i okradany(dewaloryzacja 201 2)(2014-01-29 18:39) Zgłoś naruszenie 00

    do Janek emeryt.
    My emeryci udowodnimy przy urnach jak wielka jest nasz siła i wyeliminujemy przestępców którzy nas okradli na zawsze z polityki - PO,PSL,SLD oraz TR.
    Podziękujemy za złodziejski "dodatek kwotowy"

    Odpowiedz
  • Janek(2014-01-29 18:35) Zgłoś naruszenie 00

    A do lekarza rodzinnego można się zarejestrować dopiero za 5 dni .To jest system który szybko załatwi emerytów i rencistów

    Odpowiedz
  • fan popaprańców(2014-01-29 18:29) Zgłoś naruszenie 00

    Zielona wyspa !!!

    Odpowiedz
  • Janek emeryt(2014-01-29 17:56) Zgłoś naruszenie 00

    Najłatwiej okradać bezbronnych To podziękowanie za moją 47 letnią prace

    Odpowiedz
  • chory.emeryt.(2014-01-29 17:24) Zgłoś naruszenie 00

    tusk.komorowski.i.radek...do.zydow.po.spadek...wybory.wam.pokaza.

    Odpowiedz
  • zdechly.emeryt(2014-01-29 17:19) Zgłoś naruszenie 00

    zlodzieje.zlodzieje.

    Odpowiedz
  • pol anka(2014-01-29 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd nie będzie ratował żadnych biednych emerytów, tylko swoje fotele w Sejmie rzucając na lewo i prawo kiełbasę wyborczą do jak największych grup wyborczych. 150 kominiarzom nie podniosą, ale 1 mln emerytom - to już warto, aby zdobyć ich głosy...

    Odpowiedz
  • pol anka(2014-01-29 17:01) Zgłoś naruszenie 00

    waloryzacja emerytur zależy od dwóch czynników, inflacji i realnego wzrostu wynagrodzeń. Oba czynniki wyliczane są wg określonej metody przez urząd państwowy. A co stoi na przeszkodzie dokonać weryfikacji tych wyliczeń. Mamy różne instytuty społeczne, partie polityczne, związki zawodowe, które to mogłyby dodać, odjąć, pomnożyć, zapisać. A dlaczego nikt tego nie robi? czy 9 mln dorosłych Polaków, potencjalnych wyborców, nie zasługuje na zainteresowanie. A no właśnie Drodzy Polacy nie zasługuje. Górnicy otrzymali w tym roku podwyżki w granicach ok. 250 zł, energetycy 290 zł, co to oznacza a to że ich emerytury za rok 2o13 wzrosły ok. sr. 200 zł. czyli o 170 zł więcej. Prawda jest taka, że będą one wypłacone za lat 2, 5, może 7. Ale tyle wyniosła ICH waloryxzacja. TAK TWORZY SIĘ STARY PORTFEL. Za pięć lat Polacy którzy mają teraz 1500 zł emerytury i uważają się za bogaczy, będą biedakami. Rząd jak praktyka dowodzi na spółkę z parlamentarzystami przeforsują waloryzację kwotową dla ratowania tych coraz biedniejszych albo wypłacać będzie dodatkowo do określonego progu ochłap. Spójrzcie na rumianą twarz Pana GRada specjalistę od ATOMU z miesięcznymi dochodami na poziomie 50 tyś. zł Czy jeszcze nie rozumiecie Rodacy o co w tym wszystkim chodzi?

    Odpowiedz
  • Kajetan Smulski(2014-01-29 16:48) Zgłoś naruszenie 00

    Rozliczymy tych bandytów Tuska przy urnie wyborczej a potem cały rząd z Tuskiem i Komorowskim do pierdla na 5 lat ! Dostałem 15 złotych slownie pietnascie złotych czyli 1 paczka papierosów a za lekarstwa te same co w poprzednim miesiacu obecnie zapłaciłem 70 złotych wiecej ! niech szlag trafi Tuska i Komorowskiego !!!

    Odpowiedz
  • do Wandy(2014-01-29 16:13) Zgłoś naruszenie 00

    Znowu sugerujesz, że otrzymać kilkaset zł to lepiej niż 10-15zł. A dlaczego wchodzisz w środek tematu a nie na jego początek ? Początek jest taki, że ktoś TRACI wartosć (nie ilośc) kilkuset zł i REKOMPENSUJE mu się to DOKŁADNIE w takiej samej wysokości. Ktoś inny traci 15zł i rekompensata wynosi 15zł. Waloryzacja to zwrot, wyrównanie utraconej wartości, czyli siły nabywczej świadczenia. Nikt tu nie traci i nikt nie zyskuje.

    Odpowiedz
  • Wanda Pradzioch(2014-01-29 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    A może zrobimy prezent i zwrócimy im tę jałmużnę, to nie są pieniądze, czy kogoś uratuje 10-15zł bo mnie nie. A swoją drogą ciekawe ile dostaną emeryci z Wiejskiej? z pewnością kilkaset zł.

    Odpowiedz
  • qwerty(2014-01-29 14:56) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiecie, co zalicza się do inflacji ? No to wpiszcie "koszyk inflacyjny GUS" i się dowiecie. A jak wpiszecie "inflacja emerycka" to dowiecie się, że do jej wysokości liczy się wiecej kosztów żywności, leków i utrzymania mieszkania. Nie ma co gdybac, tylko trzeba szukac i zdobywać wiedzę.

    Odpowiedz
  • Justa2(2014-01-29 14:56) Zgłoś naruszenie 00

    do poz.52 Tosia
    Przecież jescze przed pierwszymi wyborami głośno mówili ludzie, że partia PO jest partią dla bogaczy a nie biedniejszych.Mówiono równięż,że jeśli ta partia dojdzie do władzy to zniszczy naród a w nim "średnią klasę"i tak to idzie w tym kierunku. Dziwi mnie, że dwukrotnie ta partia wygrała wybory. Teraz wszyscy psy wieszają na premierze Tusku a ja się pytam, gdzie jest nasz prezydent i nasi wybrańcy ludu zasiadający w Sejmie ? czy w naszym kraju Tusk zarządza jednoosobowo ???
    Na forum piszący swoje opinie, grożą że w następnych wyborach nie będą głosować na PO a im to będzie wisiało. To co mieli się dorobić, to się już dawno dorobili i wystarczy im do emerytury i na emeryturze. Wszyscy winni tej całej sytuacji powinni być rozliczani teraz a nie po fakcie gdy będzie wszystko pozamiatane.

    Odpowiedz
  • Kemyr(2014-01-29 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli do wskaźników inflacji zalicza się taniejące samochody,telewizory,sprzęt agd oraz inne towary luksusowe niedostępne dla "szaraczków" to już niedługo
    inflacji nie będzie i rewaloryzacji rent i emerytur też nie uświadczymy.Gdyby do "koszyka" inflacji uczciwie wliczano tylko drożejącą żywność,lekarstwa,podstawowe usługi,opłaty mieszkaniowe, to okazałoby się że wskaźniki sięgają 6-10%. Powyższe świadczy o tym że od kilkunastu lat jesteśmy oszukiwani i okradani zgodnie z ustanawianym przez "rządzących" prawem.

    Odpowiedz
  • zefir(2014-01-29 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    Oszczędnościami na żebraczych emrryturach ten rząd finansuję skutki swoich błędnych decyzji.I co mi zrobicie? -pyta.

    Odpowiedz
  • Justa2(2014-01-29 14:06) Zgłoś naruszenie 00

    Następna kolejna (od kilku lat ) niższa rewaloryzacja emerytur i rent nie jest z winy "NISKIEJ INFLACJI" lecz z kolejnych zamatwanych i przekrętnych wyliczeń (podawanych do publicznej wiadomości) celem dalszego okradania ludzi. Koszty utrzymania ciągle rosną z uwagi na wzrost cen tj. żywność, usługi, mieszkania, woda, gaz, ogrzewanie, leki itd , płace również rosną a zwłaszcza w Sejmie . GUS za m-c grudzień 2013 podał wysokość średniej płacy , jest to 4.220 zł/m-c. Teraz dopiero nasz kochany rząd ma " problem " (a nie emeryci i renciści) co ma zrobić z tymi pozostajacymi w kasie pieniędzmi , które miały być przeznaczone na rewaloryzację dla biednych ludzi a oni nie mogą ich wydać , gdyż "Niska Inflacja " na to nie pozwala ??? OSZUSTWO !!!
    na to nie pozwala

    Odpowiedz
  • Sdziadek(2014-01-29 14:04) Zgłoś naruszenie 00

    Doskonale pamietam i przysiegam prawde toSLD-Miller wprowadzil ustawe by mozna wyzucac ludzi z mieszkan na bruk - obecnie polowa z tych zamarznietych to ich ofiary,, 2) zabral coroczna waloryzacje rent i emerytur. -dopiero po 5% inflacji podwyzszali.. Coroczna przywrucil PIS i w pierwszym roku mimo ze SLD nie zostawilo pieniedzy dal i tak po pare groszy. poza tym PIS obnizyl podatki w tym dla najbogatrzych aby w to miejsce tworzyli nowe miejsca pracy ALE PO tem po to przezarlo i wydalo by za grosze wykupic reszte naszego majatku jak to ostatnio szpitale To jest naprawde wurafinowane zlodziejstwo.. A jesli ktos ma pretensje ze PIS obnizyl te podatki o 10% to po miala 7 lat by powrucic do starych stawek--kto im przeszkodil.

    Odpowiedz
  • poldi(2014-01-29 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    Rzad Niemiec doplaci do rent i emerytur okolo 160 mld Euro...
    O wszystkim mozna sie dowiedziec na niemieckich stronach IT..

    Odpowiedz
  • Starystef(2014-01-29 13:47) Zgłoś naruszenie 00

    Skur...syństwo i sto metrów mułu.Okradać biednych zawsze jest najłatwiej a ta -wybrana zresztą przez nas-chołota doskonale to potrafi.

    Odpowiedz