Rekordowo niskie podwyżki rent i emerytur. Na tegorocznej rewaloryzacji budżet zaoszczędzi nawet 1,3 mld zł

autor: Grzegorz Osiecki29.01.2014, 07:40; Aktualizacja: 29.01.2014, 08:44
Jak może wyglądać waloryzacja rent i emerytur w 2014 r.

Jak może wyglądać waloryzacja rent i emerytur w 2014 r.źródło: Dziennik Gazeta Prawna

W tym roku rewaloryzacja emerytur będzie najniższa od dekady. Wszystkiemu winna bardzo niska inflacja.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (93)

  • bella(2014-02-15 19:31) Zgłoś naruszenie 00

    No, oczywiście, niska inflacja, bo pewnie lokomotywy staniały i zegarki z diamentami oraz wycieczki na Hawaje. A ja właśnie dostałam ze Spółdzielni miieszkaniowej podwyżkę czynszu o 35 zł. To jest dwa razy tyle ile wyniesie moja rewaloryzacja emerytury za 2014 rok. A inne podwyżki to pewnie wg rządzących "nic takiego". Emeryt sobie da radę, sprzeda parę puszek ze śmietnika, uzbiera makulatury i jakoś to będzie. A oni sobie wypłacą po raz kolejny milionowe nagrody i premie mając gdzieś "...człowieka prostego, śmiechem nad jego krzywdą wybuchając..." . Ale tą krzywdę zapamieta nie tylko poeta, my też...!

    Odpowiedz
  • barbra(2014-02-03 19:35) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Palikot nie walczy o zwiększenie emerytur ale walczy z Macierewiczem,
    Niesiołowski walczy tylko o swoją obecną partię,Pani Kempa walczy z
    gender w innych partiach nikt nie martwi si o emerytów,dlaczego my
    mamy walczyć o nich.Nie musimy ich wybierać .nie musimy iść na wybory.
    Zresztą dlaczego mają się o nas martwić skoro Europosłowie otrzymują
    około 100 000zł miesięcznie.

    Odpowiedz
  • i tyle(2014-02-01 23:00) Zgłoś naruszenie 00

    Śmieć z PSL wie gdzie skierować kasę KRUS !!!

    Odpowiedz
  • kripo(2014-01-31 21:40) Zgłoś naruszenie 00

    ROZLICZYMY TĘ ETOSOWĄ FERAJNĘ (PO,PIS,SP,PJN,PRP,TWÓJ RUCH ) PRZY NAJBLIŻSZYCH WYBORACH !!!

    Odpowiedz
  • emer(2014-01-31 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Emerycie i rencisto.
    Zbliżają sie euro- wybory - nie wierzcie takim ministom którzy chcą dać nie swoje pieniadze po równo/ po równo to już bylo i się nie wróci.

    Odpowiedz
  • czy tu zawsze musi byc źle?(2014-01-31 00:04) Zgłoś naruszenie 00

    Jak nie kijem to pałką...
    Czy w naszym kraju emeryci zawsze będą spychani na samo dno? Szczególnie ci biedni emeryci.

    Odpowiedz
  • emeryt(2014-01-30 17:39) Zgłoś naruszenie 00

    rząd nie zaoszczędzi na emerytach , rzad tych emerytów OKRADNIE Z WALORYZACJI- to sie nazywa ZŁODZIEJSTWO!!! przy urnach wyborczch my emeryci sie na was wypniemy, naszych głosów NIE DOSTANIECIE!!!

    Odpowiedz
  • Obeznany(2014-01-30 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zaoszczedzi ? Przecież te 1,5 miliarda da tym co wstrzymał im emerytury. To są ci co pracują w administracji, US, ministerstwach na stanowiskach kierowniczych z pensjami ponad 5 tys. złotych miesięcznie i nie opłacało im się z tych stanowisk zwalniać bo nie mieli gwarancji powrotu na nie i teraz jeszcze dostaną po 70 tys. złotych spłat. Biura podróży już zacierają ręce na tę forsę. Przecież nie piekarze bo to nie są pieniądze na chleb. Oni mieli na niego i bez tych pieniędzy. Co myślicie, że biedni dostaną ? Figa. Przekonacie się czy to nie jest prawda. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Sztygar(2014-01-30 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Premierze pamiętam doskonale jak rzadzil Gabinet L.Milera to Pan caly czas krzyczał ze Miler musi odejść co tez honorowo uczynil i przekazal władze innej odpowiedniej osobie i Pan już powinien to zrobić. Innymi slowy ten kto umial tylko rzucac kamieniami do rządzenia państwem się nie nadaje.

    Odpowiedz
  • Edmund2000(2014-01-30 10:51) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem od 1992 roku na emeryturze i w tym czasie stracilem realnie 60 % po tych tzw. "waloryzacjach"- tylko bandyci sa gorsi bo zabijają od razu a Rząd powoli.

    Odpowiedz
  • EMERYCI(2014-01-30 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    BEDZIEMY PAMIETALI..WYBORY!

    Odpowiedz
  • emerytka(2014-01-30 08:03) Zgłoś naruszenie 00

    Nie dalej jak dziś Pani Prezydent Warszawy P. Walc w TVN mówiła o fantastycznym budżecie na 2014 r. a dla emerytów i rencistów rzuca się ochłapy.Dla Rządzących zmienia się prawo natychmiast aby sięgnąć po kasę -tu wymienia się inflację i ... .Jest to grupa która nie skrzyknie się aby
    konkretnie zaprotestować .Rząd robi co chce.Grunt że wygłasza się hasła o dobrobycie.Emeryt ich nie wygłasza nie ma siły za 800zł.

    Odpowiedz
  • polska emerytka(2014-01-30 07:41) Zgłoś naruszenie 00

    A durna baba zaprasza do siebie Tuska i radosna o mało mu do dupy nie wejdzie.To teraz dostanie 15 zł za ten szczytny cel.Głupie babsko chyba jest żona jakiegos ubeka i ma ogromną emeryturę albo rozum jej odebrało.Jak mozna takich złodzieji i kombinatorów wogóle zapraszać ,dla mnie to obciach i głupota.Bo on ma ją w dupie i wszystkich innych emerytów.A w tej Brukseli zeszli sie lenie nieroby i właściwie nic tam nie robia tylko licza pieniądze.Po co nam ta Bruksela nic z niej nie mamy jako obywatele.

    Odpowiedz
  • kontra(2014-01-30 06:18) Zgłoś naruszenie 00

    To jest kolejny powód do wyeliminowania PO z gry politycznej.

    Odpowiedz
  • HAHAHAHAHA JELENIE!!!(2014-01-29 22:04) Zgłoś naruszenie 00

    już wiecie kto zapłaci za DEVELOPERA NA SWOIM

    Odpowiedz
  • nie wierzę wam !(2014-01-29 21:53) Zgłoś naruszenie 00

    zarzekacie się ,że będziecie pamiętać ! guzik prawda, albo nie pójdziecie do wyborów, bo powiecie ,że nie ma na kogo głosować, albo zagłosujecie Na PO, bo wam her Tusk stale miesza w głowach i jemu wierzycie . Sami wychowaliście swoje dzieci w kłamstwie i poddaństwie.dla tego PO będzie rządzić w POlsce do końca świata i jeszcze dzień dłużej . o to na pewno postarają się nasi sąsiedzi !PO są gorsi od PRLu .Wtedy nikt nie zdychał z głodu i zimna tak jak teraz!

    Odpowiedz
  • zwykły obywatel(2014-01-29 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    Nie piszcie słowa "podwyżka", bo to boli! Realnie wszystkie podwyżki opłat i cen żywności pochłaniają ok. 150 zł. mies.( już brak dziurek w pasku ), więc ochłap 10-20 zł. to nie żadna podwyżka!
    Dlaczego nie wprowadzicie ustawy o eutanazji? Hipokryci!

    Odpowiedz
  • Wyrzucić z polkityki ....(2014-01-29 20:42) Zgłoś naruszenie 00

    Ten rząd z premierem na czele, który wielokrotnie mówił, że nie będzie sięgał do kieszeni emerytów, do perfekcji opanował krzywdzenie emerytów i nie ukrywa, że zamierza to czynić dalej; posłowie też wszyscy głosowali za waloryzacją kwotową w 2012 roku, która była złamaniem konstytucji i skrzywdziła emerytów a oczywiście rząd na tej waloryzacji zaoszczędził. Emeryci sejmowi podnieśli rękę za waloryzacją kwotową będąc w luksusowej sytuacji, bo przecież sami sobie ustanowili prawo, które stanowi, że pobierają emeryturę łącznie z dietami, "pensjami" poselskimi i nie pomyśleli o tym, żeby w ramach sprawiedliwości i równości społecznej i z uwagi na kryzys np. zawiesić swoje emerytury; biorąc powyższe pod uwagę w nadchodzących wyborach wszystkich obecnych polityków, ze wszystkich partii powinno się "wyrzucić" z polityki, bo obecnie rządzący pokazali już nam wystarczająco, że tylko krzywdzić i zabierać potrafią, nie zasługują wiec na to by dalej funkcjonować w polityce ...

    Odpowiedz
  • Zdzisław z Katowic(2014-01-29 20:23) Zgłoś naruszenie 00

    Nie tak powinno się waloryzować emerytury w Polsce Niepodległej. Spory procent emerytów,to ludzie,którzy mają wysokie kwalifikacje zawodowe i długie lata pracy dla kraju. Przepracowałem w PRL i RP w sumie 45 lat,posiadając wyższe wykształcenie w dwóch fakultetach. W RP zlikwidowano
    mi "przed nosem",tj na dwa lata przed formalnym wiekiem emerytalnym (65l.)
    zakład pracy,przez co straciłem około 200-300 zł.,przechodząc na emeryturę wczesniej o te dwa lata. Państwo "zgubiło" kilka lat moich dokumentów płacowych (brak Rp 7),aby po okresie strat moich,łaskawie "dać" mi tzw.minimum. Mając troche ponad 2 tys. zł. muszę za mieszkanie 52m w spółdzielni placić w stycznie 14' juz ponad 720 zł. ( od grudnia 13' wzrost o blisko 40 zł miesięcznie ( z powodu wzrostu cen wody zimnej,wody ogrzewanej oraz co ). Zapowiadają nowe podwyzki opłat mieszkaniowych.
    -A przecież póją " w gorę" inne usługi i produkty... A państwo proponuje "waloryzację" na tak egzotycznych zasadach ekonomiczno-gospodarczych.Ja nie objałem sie w mojej pracy,nie przesiadywałem na zwolnieniach lekarskich,lubiłem swój zawód,zawód,który dał kwalifikacje zawodowe i ogolne bardzo wielu polkom i polakom,dał im życiowe szanse,niejednokrotnie życiowy sukces z przełożeniem na ekonomiczne korzyści państwa i społeczeństwa. Nie potrzebna mi dzisiaj w dosłownym znaczeniu d z i a d o w s k a pseudowaloryzacja. Mam (mamy ) prawo godnie żyć,bo na to zasłużyłem. Niechaj rząd państwa unijnego dobrze (!) przeanalizuje podstawy i zasady waloryzacji emerytur ( i rent). Nie można i nie należy wkladać wszystkich emerytów do " jednego wora",bo to różni ludzie,o różnych kwalifikacjach zawodowych,o nieednakowych osiągnięciach zawodowych,o róznym stażu zawodowym (pracowniczym).

    Odpowiedz
  • do gregora 23(2014-01-29 18:59) Zgłoś naruszenie 00

    Wg GUS a nie wg mnie, bo nie mam OBIEKTYWNYCH danych, tak jak i ty i ich nie masz - 0,9% ogólna i 1,1% w gospodarstwach emerytów rencistów. SUBIEKTYWNIE to można napisać, że np. 50%, bo wiecej płaci się za smieci i ziemniaki. Ale za całe świadczenie nie kupujesz wyłacznie ziemniaków i wywozu śmieci, ale też inne produkty, np. benzynę w przewozie chleba do sklepu czy gaż do ogrzewania mieszkania, które to artykuły akurat potaniały.

    Odpowiedz