Stabilizacja cen na stacjach paliw - wynika z danych łódzkiego biura maklerskiego. Średnio ceny benzyny i oleju napędowego zmniejszyły się o grosz za litr - do 5 złotych 29 groszy i 5 złotych 34 groszy. Za autogaz trzeba płacić tyle ile ostatnio - 2 złote 67 groszy.

Analitycy Refleksu dodają, że benzyna bezołowiowa kosztuje obecnie najmniej od października 2011 roku. W porównaniu z tym samym czasem roku poprzedniego - za litr tego paliwa płacimy o 11 groszy mniej.

Z kolei ceny oleju napędowego są najniższe od połowy maja ubiegłego roku - w porównaniu z analogicznym okresem 2013 roku średnio litr diesla kosztuje 14 mniej. W związku z pewnym wzrostem cen paliw w hurcie pod koniec tego miesiąca na stacjach mogą być symboliczne podwyżki rzędu 1-3 groszy za litr.

Z danych Polskiej Izby Paliw Płynnych wynika, że najtańszy olej napędowy tradycyjnie już można kupić na Śląsku, najdrożej jest w województwie lubuskim. Również benzynę najkorzystniej tankować na Śląsku, natomiast najdrożej za paliwo to zapłacimy w województwie zachodniopomorskim. W przypadku autogazu - najtaniej jest na Lubelszczyźnie, a najdrożej na Mazowszu.