Rosjanie boją się inwestować w Polsce. Próby kończą się "medialną nagonką"

autor: Michał Potocki, Nino Dżikija29.05.2013, 07:21; Aktualizacja: 29.05.2013, 12:09
Polska białą plamą na mapie rosyjskich inwestycji

Polska białą plamą na mapie rosyjskich inwestycjiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Spośród dziesięciu państw naszego regionu tylko na Słowacji i Węgrzech Rosja ulokowała mniej pieniędzy niż nad Wisłą. – Bo tylko wasz kraj jest traktowany jako realny konkurent – mówi jeden z ekspertów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

 • sre(2013-05-29 08:21) Zgłoś naruszenie 00

  I BARDZO DOBRZE - nie chcemy tu kacapów którzy pieniądze wykorzystują jako broń 21 wieku. Za nasze pieniądze mają nas potem gnębić i szantażować? NA POHYBEL RUSKIEJ AGENTURZE!! Na Lukoilu nie tankuje choćby mieli paliwo po 1zł/L bo wiem doskonale że potem putin moje pieniądze wykorzysta do walki z moją ojczyzną.

  Odpowiedz
 • Leo(2013-05-29 09:04) Zgłoś naruszenie 00

  do 1>lecz się-jesteś głupszy od swojego wodza.

  Odpowiedz
 • m(2013-05-29 09:37) Zgłoś naruszenie 00

  I bardzo dobrze że nas omijają, ludzie opamiętajcię się polska gospodarka jest samo wystarczalna, mamy surowce których wcale nie musimy ciągnąć z Rosji, no ta bene oni ich też nie wydobywają z własnych złóż tylko pchają rurami z Tadżykistanu i innych republik, poczytajcie sobie trochę o tym.
  I moja prośba do wszystkich, nie opluwajcie się na wzajem, myślcie logicznie sami a nie przyjmujecie opinie i wnioski innych jak małe dzieci.

  Odpowiedz
 • sre(2013-05-29 09:44) Zgłoś naruszenie 00

  Leo sam sie lecz a wodza nie mam, gdyby znów zapragnęli sobie u nas pomieszkać pewnie byłbyś jednym z pierwszych na rogatkach swojej wsi witając ich chlebem i solą

  Odpowiedz
 • sre(2013-05-29 09:49) Zgłoś naruszenie 00

  właściwie już ich witasz ekonomicznie widze, gratuluje postawy bezkręgowca

  Odpowiedz
 • To bardzo żle(2013-05-29 10:01) Zgłoś naruszenie 00

  Bo Rosja to kraj surowców i rynków zbytu - tylko głupiec tego nie rozumie.
  Rosja bez nas sobie poradzi, my póki co jeszcze długo mielibyśmy wielkie problemy - próbkę mieliśmy w latach 2005-2007.
  UCZMY SIĘ OD MĄDRZEJSZYCH OD NAS /OD ZACHODU/ - PODSTAWĄ DOBROBYTU JEST GOSPODARKA, NIE UROJENIA GŁUPCÓW.

  Odpowiedz
 • guru122(2013-05-29 10:10) Zgłoś naruszenie 00

  Zachód też przejmował polskie zakłady za bezcen niby to by je rozwijać. Pozamykali, ludzi pozwalniali, teraz sprzedają swoje u nas a my napędzamy ich narodowe gospodarki. Nie masz swojego, jesteś niewolnikiem. Tych wszystkich piewców globalizmu i ultraliberalizmu w stylu pana Gwiazdowskiego to bym pozamykał. Największe gospodarki tej planety jak niemiecka czy amerykańska, są bardzo konserwatywne, dbają o swoje i nie wpuszczają do siebie konkurencji. Przykład? Niemiecka czy amerykańska firma traktowana jest w Polsce bardzo ulgowo, korzysta ze zwolnień podatkowych i wolnego rynku sprzedając do woli swoje produkty, a polska firma chcąc wejść na rynek niemiecki spotyka się z barierami nie do przebycia, patentami, wymogami, certyfikatami, biurokracją. Największe gospodarki świata CHRONIĄ SWOJE RYNKI JAK TYLKO MOGĄ!!! My jesteśmy zbyt otwarci i liberalni, wkręca nam sie, że OBCE JEST LEPSZE NIŻ SWOJE, CO JEST WIERUTNĄ BZDURĄ!!! Tylko państwo z WŁASNĄ SILNĄ GOSPODARKĄ JEST W STANIE ZBUDOWAĆ DOBROBYT DLA SWOICH OBYWATELI, RESZTA ZOSTANIE SKOLONIZOWANA, TAK JAK POLSKA WSTĘPUJĄC DO UE.

  Odpowiedz
 • sre(2013-05-29 12:31) Zgłoś naruszenie 00

  do 6.
  Rosja to kraj surowców - tak
  rynków zbytu - nie, kupują od chin i nie są naszym głównym partnerem

  poza tym inwestycje rosyjskie nie mają celów ekonomicznych a ekonomiczno-polityczne co nie jest obojętne u nas

  dziesiątki lat prześladowań, okupacji i zaborów pozostawiają piętno w pamięci - nie wystarczy sypnąć kasą żeby to sie zmieniło i ruscy właśnie sie o tym przekonują. Niech sobie robią interesy z handlarzami kóz w tadżykistanie bo europa jest zbyt cywilizowana na ich metody.

  Odpowiedz
 • Tomasz.Kielce(2013-05-29 15:14) Zgłoś naruszenie 00

  popieram sre i guru122, dodając iż w Ameryce płaci spółka 35% podatku dochodowego a w Polsce nic w ramach naszej dobroduszności. He, nawet 19% polską stawkę o prawie połowy amerykańskiej stawki nie chcą płacić.
  Na te spółki trzeba podwyższyć podatki a nie dawać ulgi.

  Odpowiedz
 • jasność(2013-05-29 18:56) Zgłoś naruszenie 00

  Rosja nas nagminnie okrada niczym mafia swoimi wyssanymi z palca cenami za gaz i ropę jakie nie stosują nawet dla bogatszego zachodu, dlatego polska siła robocza musi być tania a zarazem biedna by pokryć zawyżone ceny w produktach na konkurencyjnym rynku światowym. Trzymać ruskich złodziei z dala od Polskich Firm i giełdy .

  Odpowiedz
 • @#$%#(2013-10-14 23:08) Zgłoś naruszenie 00

  głupie polactwo samo się wykończy - oby jak najpredzej

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane