Premier Donald Tusk uczestniczył dziś w obchodach 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wystartował w dwudziestym trzecim Biegu Konstytucji. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu dostał od matek "pierwszego kwartału" i jak powiedział, na udział zgodził się w geście solidarności z nimi.

Jednocześnie przed biegiem podkreślił, że rocznica uchwalenia pierwszej europejskiej konstytucji to także dobra okazja do refleksji nad patriotyzmem. Jego zdaniem to między innymi dobre wychowanie dzieci. "Patriota dzieci nie bije, patriota (...) je kocha, troszczy się o nie i wolna Polska powinna być dobrym domem dla najmłodszych" - powiedział premier.

Pytany o nastrój w związku ze sprawą Komisji Nadzoru Finansowego stwierdził, że będzie to dla niego dodatkową motywacją podczas biegu. "Wszystko wyjaśniłem w tej sprawie i jestem całkowicie spokojny" - powiedział.

Komisja Nadzoru Finansowego zbada czy premier Donald Tusk naruszył bądź złamał prawo. Chodzi o ujawnienie informacji o odwołaniu prezes Grażyny Piotrowskiej-Oliwy, zanim PGNiG wydało oficjalny komunikat w tej sprawie.