To już nie ostrzeżenie, ale wbicie ostatniego gwoździa do trumny polskiej innowacyjności. Jak informuje Komisja Europejska, 4 polskie firmy z listy 1500 najbardziej innowacyjnych firm na świecie, znalazły się tam… przez pomyłkę.

Początkowo Komisja podała w informacji prasowej, że w gronie 405 przedsiębiorstw znajdują się 4 polskie firmy, jednak Forsal.pl dowiedział się, że była to pomyłka. „Z przykrością muszę potwierdzić, że popełniliśmy błąd w naszej informacji. W rankingu 1500 firm inwestujących najwięcej w badania i rozwój nie ma ani jednej z Polski” – poinformował Forsal.pl Hector Hernandez z Instytutu Perspektywicznych Studiów Technologicznych (IPTS) w Sewilli, który przygotował raport.

Komisja Europejska opublikowała 6 grudnia 2012 roku doroczny raport EU Industrial R&D Investment Scoreboard dotyczący inwestycji w badania i rozwój (R&D - research and development) w przemyśle, który obejmuje 1500 największych światowych inwestorów w tej dziedzinie. Wśród przedsiębiorstwo ujętych w rankingu aż 405 ma siedzibę na terenie Unii Europejskiej.

Czytaj więcej na Forsal.pl

Daniel Rząsa