Koszt budowy obiektu, który będzie wytwarzać energię ze spalanych odpadów, jest szacowany na 180 mln euro, natomiast całkowite przychody firmy SITA Zielona Energia w czasie trwania kontraktu wyniosą około 850 mln euro.

Zgodnie z umową SITA Zielona Energia zaprojektuje, wybuduje i sfinansuje spalarnię zdolną do przetwarzania 210 tys. ton odpadów rocznie. Kontrakt zakłada obsługę obiektu przez 25 lat, a inwestor uruchomi go w 2016 roku.

Suez Environnement obsługuje w Europie Zachodniej 48 instalacji termicznego przekształcania odpadów o łącznym przerobie ok. 7 mln ton rocznie.
Fundusz inwestycyjny Marguerite Fund, został założony przy wsparciu sześciu europejskich instytucji finansowych, w tym Europejskiego Banku Inwestycyjnego i PKO BP, w celu inwestowania w kapitałochłonne projekty w sektorach energii odnawialnej oraz infrastruktury transportowej w krajach Unii Europejskiej.

SITA Zielona Energia zapowiedziała, że budowa spalarni zostanie w pełni sfinansowana przez akcjonariuszy spółki oraz konsorcjum trzech banków - Pekao, PKO BP i Banku Gospodarstwa Krajowego. Do budowy spalarni w Poznaniu wybrano firmy Hitachi Zosen Inova oraz Hochtief.