Auta w Polsce są nawet o 25 tys. zł tańsze niż w Europie

autor: Cezary Pytlos05.12.2012, 07:07; Aktualizacja: 05.12.2012, 07:53
Ceny wybranych samochodów

Ceny wybranych samochodówźródło: DGP

Sprzedawcy samochodów robią, co mogą, by przyciągnąć klientów do salonów. Z zestawienia przygotowanego dla DGP przez firmę doradczą EurotaxGlass’s Polska wynika, że ceny katalogowe w naszych salonach już zrównały się z ofertami dilerów na Słowacji i Węgrzech. 

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (18)

  • Ale pensje 4 razy niższe.(2012-12-05 07:42) Zgłoś naruszenie 00

    Tak sie złozyło że pół mojej rodziny wyjechało do USA...

    I tam przy najniższej płacy 4 tyś samochód w Salonie kosztuje 20 tyś.

    I WSZYSTKO jest tańsze...Rodzina kupuje Nowe Auta za GOTÓWKĘ co w USA robi kolosalne wrażenie. Bo TAM polak potrafi zaoszczedzic i sie ustawić.

    No ale jak na nowy odkłada się 5 pensji... to o czym gadać.

    W Polsce odłożenie 70 tyś to 20 lat wyżeczeń

    Odpowiedz
  • tak to widzę(2012-12-05 07:45) Zgłoś naruszenie 00

    tak tańsze bo nigdzie nie ma tak nędznego wyposażenia jak te rychtowane na Polskę

    Odpowiedz
  • e-czytelnik(2012-12-05 08:06) Zgłoś naruszenie 00

    Przykład: Polska- dochód miesięczny 2,5 tys/m, najtańszy samochód około 30 tys PLN. Zachodnia Europa oraz USA i Kanada ten sam dochód tylko w ich narodowych walutach to koszt najtańszego auta do 15 tys. euro lub dolarów.

    Odpowiedz
  • drwal(2012-12-05 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    Więc obywatele kupą kupować !

    Odpowiedz
  • Was Ist los?(2012-12-05 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    Dodatkowo Niemiec płaci niższy podatek VAT niż Polak a te zaoszczędzone 4% to czasami paliwo na dojazd do Polski albo znacznie więcej (zależy od auta). I jeszcze jedno - pamiętacie gdy po wejściu do unii ceny samochodów poszły w górę bo niby rzucą się na nie ludzie z zagranicy a my musimy chronić zachodnie rynki?

    Odpowiedz
  • Srednie ceny na wykresie podobne(2012-12-05 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    A średnie płace ...to juz inna kwestia.

    Jeżeli Niemiec zarabia średnio 4 Razy tyle...

    To np. podnieśmy Ceny aut w Niemczech 4 Razy... I zobaczymy jak kupują.

    Odpowiedz
  • bogu(2012-12-05 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    Autor nie wie , że Polska leży również w Europie? Po za tym , biorąc pod uwagę różnicę dochodów to Polak i tak musi na dowolny samochód pracować 4-5 razy dłużej niż ,,Europejczyk,, , o czym autor być może też nie wie.

    Odpowiedz
  • guru122(2012-12-05 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    Nowe samochody w polsce nawet po przecenach są horrendalnie drogie w stosunku do realnych zarobków i żadne rabaty tego nie zmienią.

    Odpowiedz
  • Marek(2012-12-05 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    NIe jest to edokwatne porównanie POLSKA a EUROPA bo to nie te kategorie są brane pod uwagę PENSJA 4 RAZY NIŻSZA U NAS !

    Odpowiedz
  • krol(2012-12-05 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    A jak wynagrodzenia? Czy o tym niewygodnie ?

    Odpowiedz
  • bida emeryt(2012-12-05 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    Nowe autka mogą kupić sobie za kasę tylko -Tusek jego załoga, wybrańcy narodu oraz ich dzieciątka a reszcie -wara do roboty !!!

    Odpowiedz
  • jank(2012-12-05 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    Kupię nowy pojazd gdy cena paliwa będzie niższa. Przy moich niewielkich przebiegach rocznych wystarczy mi moje stare toczydełko...

    Odpowiedz
  • dert(2012-12-05 16:39) Zgłoś naruszenie 00

    dziwne że gazeta o takim tytule prowadzi taką amatorkę. Mam wrażenie że artykuły piszą jakieś dzieci które usiadły i porównały sobie ceny. Ale fachowi dziennikarze zauważyliby od razu że należy się kierować siłą nabywczą waluty danego Państwa. Bo równie dobrze można napisać żę samochody w Indiach są 14 razy tańsze jak w Polsce, tyle że tam na miesiąc mają 20 dolców. Co za AMATORSKA ta gazeta się zrobiła.

    Odpowiedz
  • nj(2012-12-05 17:32) Zgłoś naruszenie 00

    tak ale zarobki? chyba ze jest sie politykiem a wtedy wszystko dla koryta nic dla ludzi.Jak mam kupic nowe auto jak zarabiam 1300zl.

    Odpowiedz
  • ceramis(2012-12-05 22:48) Zgłoś naruszenie 00

    jakieś bzdury nowy opel insignia ful wypas +nowość niemarznące szyby
    to cena 28000 eu.
    nowy nisan micra z bogatym wyposażeniem 8800eu

    Odpowiedz
  • erw(2012-12-06 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    Mało kogo dziś stać na zakup nowego samochodu, dla Polaka musi wystarczyć używane kilkunastoletnie

    Odpowiedz
  • Marek(2013-10-09 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce są inne zarobi i kogo stać na luksus chyba, że panów z immunitetami A czy są tańsze nie prawda nie do końca

    Odpowiedz
  • nairam(2013-10-09 19:46) Zgłoś naruszenie 00

    " tak to widzę" ma rację - ubogie wyposażenie=niższa cena.

    Odpowiedz