Polacy naciągają firmy ubezpieczeniowe: w ubiegłym roku na ponad 85 mln

autor: Elżbieta Glapiak16.07.2012, 07:17; Aktualizacja: 16.07.2012, 08:08
Zdaniem ekspertów kierowcy próbują wyłudzeń, licząc, że dzięki wielkiej liczbie szkód komunikacyjnych ujdzie to uwadze ubezpieczyciela.

Zdaniem ekspertów kierowcy próbują wyłudzeń, licząc, że dzięki wielkiej liczbie szkód komunikacyjnych ujdzie to uwadze ubezpieczyciela.źródło: ST

Najwięcej prób oszustw dotyczyło polis komunikacyjnych – wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń. Najbardziej powszechnym sposobem na wyłudzenie ubezpieczenia z polisy komunikacyjnej jest upozorowanie wypadku. Próby wyłudzenia pieniędzy z OC w ubiegłym roku opiewały w sumie na kwotę blisko 37,5 mln zł, zaś z autocasco 32,6 mln zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

  • pycio(2012-07-16 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    Być moze, ze wyłudzają, a kto przesondował, na ile firmy ubezpieczeniowe przeginają Polaków zwłaszcza na drogim autocasco,naruszając OWU, zapisy umowy itp.Skladki wysokie to chetnie, ale jak przydaży się coś niespodziewanego to po najniższych kosztach z naruszeniem prawa, zapisów umowy, nawet z próbami pozbawienia prawa do gwarancji na pojazdy, czy to ktoś przesądował?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane