Berkshire Hathaway zwiększył udziały w dwóch amerykańskich koncernach korzystając ze spadków notowań na rynkach – oświadczył dzisiaj Warren Buffett, który kontroluje ten największy fundusz inwestycyjny w USA.

Buffett, trzeci na liście najbogatszych ludzi na świecie, zapowiedział także rekordowe w tym roku wyniki firm funduszu spoza sektora ubezpieczeniowego, w tym linii kolejowej BNSF i przedsiębiorstwa użyteczności publicznej MidAmercan – relacjonuje agencja Reuters.

W wywiadzie udzielonym telewizji CNBC miliarder uchylił się od wymienienia nazwy firm, których akcje kupił w ostatnich dniach jego fundusz. W miniony weekend Berkshire zorganizował doroczne spotkanie swoich akcjonariuszy w Omaha, które tradycyjnie przebiegało w stylu wielkiego festynu z udziałem 40 tys. gości oraz z wielogodzinną sesją pytań adresowanych do Buffetta i jego zastępcy, wiceprzewodniczącego funduszu Charlie’go Mungera.

To podczas tej imprezy Buffett zwierzył się, że był o krok od sfinalizowania akwizycji za ponad 22 mld dolarów, jednej z największych w historii funduszu. 81-letni miliarder, u którego ostatnio zdiagnozowano raka prostaty we wczesnej fazie, poświęcił sporo czasu na przekonywanie akcjonariuszy, że jest w całkiem dobrej kondycji.
W rozmowie z CNBC Buffett podtrzymał swoje poparcie dla Wal-Mart Stores, operatora największej na świecie sieci supermarketów.

Podkreślił, że skandal łapówkarski koncernu w Meksyku nie zmienił jego opinii na temat akcji handlowego giganta. Buffett jest piątym największym udziałowcem Wal-Mart Stores.