Polski producent oprogramowania, firma ArcaBit jest nowym właścicielem legendarnej marki mks_vir i kontynuatorem bogatej historii pierwszego polskiego antywirusa. - artykuł sponsorowany

mks_vir – najstarszy polski program antywirusowy, to bez wątpienia ikona polskiej informatyki. Od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku stał na straży bezpieczeństwa danych w polskich domach, firmach, szkołach i urzędach, i jeszcze kilka lat temu był w Naszym Kraju synonimem ochrony antywirusowej. Niestety wydarzenia ostatnich lat, które w efekcie doprowadziły firmę MKS Sp. z o.o. do upadłości likwidacyjnej, spowodowały, że merytoryczne i techniczne aspekty rozwoju oprogramowania zeszły na drugi plan ustępując pola jałowym sporom. Przyszłość programu mks_vir stanęła pod znakiem zapytania i tylko krok dzielił go od zapomnienia. My – ludzie z zespołu ArcaVir, którzy przed laty byliśmy kluczem do faktycznego sukcesu programu mks_vir, stwierdziliśmy, że nie możemy dopuścić do sytuacji, gdzie jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek z branży IT zniknie z rynku lub trafi w niepowołane ręce. Już kiedyś poprowadziliśmy mks_vir-a na szczyt i teraz zrobimy to ponownie. Przygotowaliśmy nowy pakiet mks_vir dostępny bez opłat dla wszystkich użytkowników. Dołożymy wszelkich starań, aby nowy mks_vir, zbudowany w oparciu o technologię swojego „młodszego brata” – pakietu ArcaVir, spełnił oczekiwania polskich użytkowników komputerów i ponownie stał się powodem do dumy w rodzimej branży informatycznej.

Włodzimierz Banaszak, Grzegorz Michałek

mks_vir / Inne
Reklama

Nowy produkt składa się z modułów stanowiących spójną ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem. Do dyspozycji użytkowników są:

• skaner na żądanie, pozwalający na wygodne skanowanie wskazanych zasobów komputera,
• szybki monitor antywirusowy kontrolujący wszystkie operacje na dyskach lokalnych i nośnikach zewnętrznych,
prosty i wygodny mechanizm konfiguracji i raportowania,
• moduł aktualizacji pracujący w oparciu o Microsoft Azure nieprzerwanie dostarczający nowych definicji wirusów, robaków i trojanów,
kwarantanna pozwalająca na bezpieczne przechowywanie podejrzanych plików,
zaawansowane mechanizmy heurystyczne wykrywające nowe, szkodliwe oprogramowanie.
wsparcie programistów i specjalistów z branży IT o wieloletnim doświadczeniu w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego i ochrony antywirusowej.

Po zarejestrowaniu produktu, użytkownik może bezpłatnie korzystać z ochrony na jednym komputerze przez 1 roku. Licencja jest bezpłatna zarówno dla użytkowników domowych jak i firm.

Więcej informacji o projekcie na stronie: http://www.mks_vir.arcabit.pl/