Pensje prezesów polskich banków - od 1,2 mln zł do 7 mln zł

autor: T.B.29.03.2012, 11:39; Aktualizacja: 29.03.2012, 11:43
Mirosław Boniecki, wiceprezes Banku BPH, który otrzymał prawie 7 mln zł.

Mirosław Boniecki, wiceprezes Banku BPH, który otrzymał prawie 7 mln zł.źródło: ShutterStock

Zarobki prezesów i najwyższej kadry zarządzającej w bankach w Polsce biją kolejne rekordy. Średnia pensja prezesa to 1,5 mln zł, najwyższe wynagrodzenie sięgnęło 7 mln zł, ogółem podwyżki rosną zdecydowanie powyżej inflacji - o ponad 8 procent, podaje za danymi ze spółek bankowych portal wynagrodzenia.pl.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • uczciwy(2013-03-10 16:56) Zgłoś naruszenie 00

    złodzieje !!!

    Odpowiedz
  • bankowiec(2012-03-29 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    SKANDAL!!!

    Wynagrodzenia doradcy lub specjalisty nie przekraczaja 3,5 brutto!!!
    w Warszawie jest to skandalicznie niskie wynagrodzenie!!!

    Praktycznie od 2008 rok nie ma w bankowości podwyżki wynagrodzen dla szeregowych pracowników i specjalistów!!!

    Dyrekcja ciagle powtarza słowo "kryzys"...a tymczasem bankowość osiaga rekordowe zyski kosztem pracownika i klientów!!!
    Umowy śmieciowe na porządku dziennym, jednym słowem wyzysk i oszukiwanie pracownika!!!

    Niewolniczy kapitalizm!!!

    Odpowiedz
  • anonymus(2012-03-29 23:12) Zgłoś naruszenie 00

    prezesi banków jak politycy rzadzacy zarabiaja za nic firmy maja zyski z braku konkurencji bo jest zmowa cenowa i prawo silniejszego - pieniadz rzadzi i wladza rzadzi ci ktorzy ten pieniadz generuja zarabiaja po 3,5 tys brutto m-cznie

    Odpowiedz
  • ano(2012-03-30 08:32) Zgłoś naruszenie 00

    I dlatego w wielu krajach (GB) podatek dla tego rodzaju kominków wynosi 45% i więcej.

    Odpowiedz
  • Yola(2012-03-30 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    Dopiszcie jeszcze w tym artykule, że nie płacą składek zus od tych wynagrodzeń.

    Odpowiedz
  • t105n(2012-03-30 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    No i wiemy, dlaczego bank podniósł prowizje.

    Odpowiedz
  • :)(2012-03-30 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    ...jakich polskich? :)

    Odpowiedz
  • Wolfram(2012-03-30 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    A ludziska sikają z radości jak trafią 4 w lotto.

    Odpowiedz
  • fijara(2012-03-30 14:48) Zgłoś naruszenie 00

    W cywilizowanych krajach jest większa progresja podatkowa i bankierzy płacą wyższy podatek niż te 32%, do których niestety podpuszczony przez kogoś PIS obniżył górną stawkę. Oprócz tego dochód po przekroczeniu 250% średniego wynagrodzenia w skali roku, co oznacza, że następuje to już w pierwszym miesiącu, nie jest obciążony składką na ubezpieczenia społeczne. Pomimo tego w debacie publicznej podnoszą sie głosy, że należy wprowadzić podatek liniowy, bo przecież ci bankierzy stworzą miejsca pracy, a w innym wypadku uciekną z dochodami za granicę. Otóż miejsca pracy nie tworzą bakierzy, tylko przedsiębioircy - oni mają i słusznie podatek liniowy na poziomioe 18% od wielu lat. Po wtóre, nie można uciec z wynagrodzeniami na etacie lub kontrakcie menadżerskim, więc fiskus nie zostanie z niczym.

    Odpowiedz
  • Nauczyciel(2012-03-30 20:51) Zgłoś naruszenie 00

    Bzdura! Nauczyciele zarabiają przecież najwięcej!

    Odpowiedz
  • Lutek19(2012-04-20 19:31) Zgłoś naruszenie 00

    No teraz wiem dlaczego jest takie nędzne oprocentowanie rachunków w bankach

    Odpowiedz
  • dr(2012-06-07 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    Czy to oni tak okradają obywateli? Przecież zwykły obywatel Polski nie ma za co żyć, średnio ma 800-1500 zł, jeśli żyje samotnie to żyje w skrajnej biedzie, a takich jest b.dużo ! Czas najwyższy dokonać zmian, bo takich rażących różnic nie może być ! W banku trzymają swe pieniądze na czarną godzinę i są to oszczędności całego życia! W Polsce nie ma żadnej sprawiedliwości i trzeba to koniecznie zmienić !...

    Odpowiedz