Zagraniczne przesyłki to dla Fedeksu za mało. Teraz chce porządzić w Polsce

autor: Cezary Pytlos25.01.2012, 07:09; Aktualizacja: 29.01.2012, 13:55

Fedex, gigant z USA przejmuje Opek, czołową firmę kurierską w Polsce, należącą do Henryka Opińskiego i jego rodziny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

  • Grześ(2012-01-25 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    "Dotąd Amerykanie w Polsce praktycznie nie istnieli" - stwierdzenie nieprawdziwe. UPS jest firmą amerykańską a istnieje już od kilku dobrych lat i jest czołową firmą kurierską w Polsce.

    Odpowiedz
  • opserwant(2012-01-25 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    Fedex slynie z podejmowania w Europie nerwowych i finalnie nietrafionych posuniec biznesowych. Efektem teg ojest słaba obecność w Europie. Oczywistym jest ze licza na przejecie wolumenu eksportowego od obecnych klientow firmy OPEK. Znajac jednak dobrze profil klienta, ktory byl targetem OPEK-a predzej świnia morze zobaczy jak FedEx pozyska oczekiwany wolumen na tych klientach :) Wejście na szeroką skale tej firmy na rynek może jednak namieszać. FedEx znany jest z bardzo agresywnej poliytki cenowej. Zobaczymy...

    Odpowiedz
  • Paweł(2012-01-25 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    a czy opserwant słyszał o świnkach morskich??

    Odpowiedz
  • Janek(2012-01-25 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    Chciałbym tylko zapytać,na czym oparte jest twierdzenie ,że OPEK jest "czołową firmą kurierską w Polsce " ???

    Odpowiedz
  • Glenda(2012-01-25 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    wow! artykul jest pelen niescislosci, nieaktualnych i niesprawdzonych informacji. to ma byc tekst do Gazety Prawnej?! wstyd i hanba... pozostalo mi juz tylko chylic czola przed cudzym brakiem profesjonalizmu

    Odpowiedz
  • Zdegustowana(2012-01-25 15:17) Zgłoś naruszenie 00

    Wielki Panie Redaktorze tego śmiesznego artykułu, przypomnij sobie zasady odmiany nazw własnych i zapamiętaj, że pisze się "FedExu", a nie "Fedeksu".

    Odpowiedz
  • Czesław(2012-01-25 19:20) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe jak to wszystko odbije się na pracownikach [kurierach]czy zyskają czy stracą

    Odpowiedz
  • figura(2012-01-25 21:24) Zgłoś naruszenie 00

    Rynek kurierski ma już takie dno opłacalności podwykonawców ze jeszcze 3 miesiące i przy tych stawkach to nie będzie perspektyw na utrzymywanie wspópracy. Niestety koszty urosły o około 35% a podwyżek brak.Opek 95% kurierów ma idealnych tylko nie potrafi ich docenic.

    Odpowiedz
  • don(2012-01-25 22:10) Zgłoś naruszenie 00

    Panie redaktorze wie pan że dzwonią tylko nie wie pan w którym kościele.

    Odpowiedz
  • ~jacyk(2012-01-26 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    ardziej liczę na wojnę (konkuencję) jakością, niż cenami. Obecnie firmy kurierskie oferują mi dostawę do domu wtedy, gdy jestem w pracy (8.00 - 16. 00), a potem szukaj wiatru w polu (czytaj: przesyłki gdzieś na peryferiach miasta)

    Odpowiedz
  • Logistyk(2012-01-26 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    Do Grzesia!!!

    Jak sięwczytasz dobrze w tekst to z niego wynika że autro pisząć "Dotąd Amerykanie w Polsce praktycznie nie istnieli" miałna myśli firmę FedEx a nie wszystkie firmy amerykańskie.

    Do Janka twierdzenie ,że OPEK jest "czołową firmą kurierską w Polsce - jest prawdziwe. Prawda jest taka że jest to najlepsza polska firma kurierska. Przypominam że OPEK to tylko polski kapitał bez zagranicznych udziałowców.
    Ja pracuje w dużej firmie logistycznej i wiem jedno na rynku tka naprawdę liczą się firmy kurierskie UPD - DHL- OPEK ( może jeszcze TNT). Moja firma współpracuje z 6 firmami kurierskimi i powiem tak OPEK wypada na drugim miejscu (za UPS-em). Jedyną wadą jest słaba oferta na przesyłki zagraniczne co może się niedługo zmienić.

    A inną zupełnie sprawą jest czy ten artykuł jest poparty jakimiś faktami. O to należy zapytać samych zainteresowanych.

    Odpowiedz
  • Heniu(2012-01-26 16:29) Zgłoś naruszenie 00

    FedEx to najwieksza firma kurierska na świecie jesli chodzi o przesyłki z Polski poza Unię to jest bezkonkurencyjny, trochę puźno atakuje krajówkę w Polsce ale lepiej puźno niż wcale.

    Odpowiedz
  • felicita(2012-01-27 20:07) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się w pełni z Jacykiem Ja też wczoraj dostałam paczkę i musiałam prosić sąsiadów, gdyż byłam wpracy a kurier powiedział że on też jest w pracy, tylko nie wie jak dojechać pod wskazany adres! Po co biorą tel. !!! Żenada!

    Odpowiedz
  • ?(2012-01-27 22:58) Zgłoś naruszenie 00

    felicyta co wogule chcialas powiedziec? Że kurier nie zadzwoniil dzien wczesniej i nie wzielas wolnego zeby odebrc paczke czy ża nie znalazl Twojego adresu. To w jaki sposób dostarczyl paczke Twoim sąsiadom?:)

    Odpowiedz
  • hen(2012-01-27 23:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jesli zamawiacie przesylkę to podajcie adres pod ktorym kurier może doręczyć paczkę w godzinach pracy, kurierzy nie pracują na nocki;)

    Odpowiedz
  • Wojtuś(2012-01-27 23:25) Zgłoś naruszenie 00

    Logistyk ma rację. W tej chwili OPEK to najlepsza całkowicie polska firma kurierska i mogę śmiało powiedzieć, że jestem dumny pracując w niej jako kurier. Pracy kuriera nauczyłem się w DHL-u, ale po 8 latach odszedłem, bo zaczęli traktować ludzi jak "bydło" robocze. Liczył się tylko zysk, nie ludzie. Sporo dobrych kurierów odeszło z DHL. OPEK nie jest idealny, ale nie jest najgorzej. Da się żyć !!! Zobaczymy jak będzie po fuzji z FedEx-em ??? Trochę strach przed nowym !!!

    Odpowiedz
  • otosek(2012-01-28 00:10) Zgłoś naruszenie 00

    Witam. pracowałem kiedyś w DHL-u oraz w OPEK-u, moje wrazenia są następujce:
    DHL - bardzo niekorzystne warunki finansowe dla nowo przyjętych kurierów (kilemetry za darmo)
    OPEK - zaniżanie faktur powolywując się na paragrafy zawarte w umowie. (oszuswo na każym kroku, byle zapłacic jaknajmniej)

    Odpowiedz
  • Janka(2012-01-29 19:17) Zgłoś naruszenie 00

    Jak Pan opserwant wycenił wolumen potencjalnych międzynarodowych paczek u klientów OPEK? Ciekawe...

    Odpowiedz
  • Logistyk(2012-01-30 07:35) Zgłoś naruszenie 00

    Janka czy ty kiedyś pracowałaś w logistyce? a tym bardziej kurierce?

    Opiekuni handlowy zbiera wszystkie informacje na temat swojego klienta. I orientacyjnie wie jaki wolumen zagraniczny taki klient. Dodatkowo z doświadczenia wiem że klient woli mieć cały wolumen w jednej firmie więc to jest duża szansa.

    Tak naprawdę jak widać temat ucichł nikt nic więcej nie mówi i nie pisze. Sam jestem ciekaw jak to dalej będzie.

    Odpowiedz
  • Set(2012-01-30 17:10) Zgłoś naruszenie 00

    Fedex posiada serwis "krajowy" tylko w Ameryce Płn. i zaczęli w GB. Zastanawiam się dlaczego mieli by wejść z krajówką w Polsce, a nie np. w Niemczech. O fuzji firmy Fedex z Opkiem, Siódemką a nawet GLS mówi się
    od kilku lat. Słabo to widzę.

    Odpowiedz