Zagraniczne przesyłki to dla Fedeksu za mało. Teraz chce porządzić w Polsce

autor: Cezary Pytlos25.01.2012, 07:09; Aktualizacja: 29.01.2012, 13:55

Fedex, gigant z USA przejmuje Opek, czołową firmę kurierską w Polsce, należącą do Henryka Opińskiego i jego rodziny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

  • ~jacyk(2012-01-26 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    ardziej liczę na wojnę (konkuencję) jakością, niż cenami. Obecnie firmy kurierskie oferują mi dostawę do domu wtedy, gdy jestem w pracy (8.00 - 16. 00), a potem szukaj wiatru w polu (czytaj: przesyłki gdzieś na peryferiach miasta)

    Odpowiedz
  • don(2012-01-25 22:10) Zgłoś naruszenie 00

    Panie redaktorze wie pan że dzwonią tylko nie wie pan w którym kościele.

    Odpowiedz
  • figura(2012-01-25 21:24) Zgłoś naruszenie 00

    Rynek kurierski ma już takie dno opłacalności podwykonawców ze jeszcze 3 miesiące i przy tych stawkach to nie będzie perspektyw na utrzymywanie wspópracy. Niestety koszty urosły o około 35% a podwyżek brak.Opek 95% kurierów ma idealnych tylko nie potrafi ich docenic.

    Odpowiedz
  • Czesław(2012-01-25 19:20) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe jak to wszystko odbije się na pracownikach [kurierach]czy zyskają czy stracą

    Odpowiedz
  • Zdegustowana(2012-01-25 15:17) Zgłoś naruszenie 00

    Wielki Panie Redaktorze tego śmiesznego artykułu, przypomnij sobie zasady odmiany nazw własnych i zapamiętaj, że pisze się "FedExu", a nie "Fedeksu".

    Odpowiedz
  • Glenda(2012-01-25 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    wow! artykul jest pelen niescislosci, nieaktualnych i niesprawdzonych informacji. to ma byc tekst do Gazety Prawnej?! wstyd i hanba... pozostalo mi juz tylko chylic czola przed cudzym brakiem profesjonalizmu

    Odpowiedz
  • Janek(2012-01-25 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    Chciałbym tylko zapytać,na czym oparte jest twierdzenie ,że OPEK jest "czołową firmą kurierską w Polsce " ???

    Odpowiedz
  • Paweł(2012-01-25 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    a czy opserwant słyszał o świnkach morskich??

    Odpowiedz
  • opserwant(2012-01-25 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    Fedex slynie z podejmowania w Europie nerwowych i finalnie nietrafionych posuniec biznesowych. Efektem teg ojest słaba obecność w Europie. Oczywistym jest ze licza na przejecie wolumenu eksportowego od obecnych klientow firmy OPEK. Znajac jednak dobrze profil klienta, ktory byl targetem OPEK-a predzej świnia morze zobaczy jak FedEx pozyska oczekiwany wolumen na tych klientach :) Wejście na szeroką skale tej firmy na rynek może jednak namieszać. FedEx znany jest z bardzo agresywnej poliytki cenowej. Zobaczymy...

    Odpowiedz
  • Grześ(2012-01-25 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    "Dotąd Amerykanie w Polsce praktycznie nie istnieli" - stwierdzenie nieprawdziwe. UPS jest firmą amerykańską a istnieje już od kilku dobrych lat i jest czołową firmą kurierską w Polsce.

    Odpowiedz