Zagraniczne przesyłki to dla Fedeksu za mało. Teraz chce porządzić w Polsce

autor: Cezary Pytlos25.01.2012, 07:09; Aktualizacja: 29.01.2012, 13:55

Fedex, gigant z USA przejmuje Opek, czołową firmę kurierską w Polsce, należącą do Henryka Opińskiego i jego rodziny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (30)

  • kurier(2012-06-26 15:54) Zgłoś naruszenie 00

    jak na razie to nie wiemy komu świadczymy usługi .czy opkowi czy fedeksowi. firmie Opek robi się zamieszanie,kierownicy szaleja bojac się stracić ciepłej posadki.Wystawiaja kary za głupoty ,kurierow traktuja jak śmieci.Kirownicy chcą zebrać punkty,ale jak świat światem zmienia się firma ,zmieniają sie kierownicy.

    Odpowiedz
  • kurierzyna(2012-04-11 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    mam nadzieję na zmiany na lepsze, bo teraz Opek nie potrafi docenić swoich kurierów, ale tylko ich straszyć i karać. Nie bronię kurierów, bowiem to są ludzie i zawsze gdzieś ktoś coś nabroi, ale nie można odpowiedzialnością zbiorową traktować wszystkich za garstkę. Owszem wiele się zmieniło na przestrzeni kilku lat w firmie, ale nie stawki dla kuriera i jego poszanowanie. Szanować kadrę kierowniczą? Na szacunek trzeba zapracować...

    Odpowiedz
  • Karolina(2012-04-02 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    Jedyny plus z przejęcia: banda darmozjadów, patałachów na wysokich stanowiskach, ale z zerowym poziomem intelektualnym pospada ze stołków :)))))))))))))
    p.s. w artykule jest faktycznie masa nieścisłości i błędów :(

    Odpowiedz
  • kurier(2012-03-24 22:37) Zgłoś naruszenie 00

    jacyk ty ***** ********** sie wten głopi łeb co ty ***** myslisz ze kurier to ***** niewolnik wsadz se w hója ta swoją przesyłke

    Odpowiedz
  • Dan(2012-03-14 13:17) Zgłoś naruszenie 00

    Opek jest firmą w której nie oplaca się pracować,koszta rosną,a stawki jak byly przed laty są takie same. Opek ma dobrych kurierów ,ale jak tak dalej będzie to wszyscy sie z tamtąd wyniosą .

    Odpowiedz
  • kurjer(2012-03-10 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    zamów sobie przesyłke do roboty!!! masz problem ty nie jesteś jedynym klijętem!!!

    Odpowiedz
  • Zainteresowany(2012-02-10 18:08) Zgłoś naruszenie 00

    do Kurier//:
    Ciekawe info tu przedstawiłeś, ciekawy jestem z jakiego źródła masz te wiadomości i w jakim oddziale wykonujesz swoje zadania.
    Twoje sugestie co do wymiany osób na stanowiskach kierowniczych są nie trafne bo przy takich zmianach nowy właściciel nie podejmie takiej decyzji to tak jakby strzelił sobie w kolano na samym starcie, kto by mu prowadził oddziały, kto by mu zapewnił właściwe funkcjonowanie.
    Bractwo kurierów zawsze ma dużo do powiedzenia co do osób na stanowiskach kierowniczych lecz nigdy nikt z Was nie zastanowił się nad tym, że takie osoby mają powierzone określone zadania i z nich są mocno rozliczane ale wy jesteście mądrzejsi przecież każdy z osobna jest właścicielem poważnej firmy dobrze zarządzanej.

    Jak widać obie strony biorące udział w tak dużej tranzakcji nie wypowiedziały się co do tematu.
    Pozostaje tylko czekać i obserwować co się dzieje.

    A może ktoś chciał zasiać ziarno niepewności na rynku przesyłek kurierskich.
    Czas przyniesie odpowiedź.

    Odpowiedz
  • Kurier//(2012-02-05 20:10) Zgłoś naruszenie 00

    Moge wam powiedziec ze kupno OPEKa jest juz pewne umowa zostala podpisana w listopadzie tamtego roku... Oficjalna informacja bedzie podana 1 marca. Ktos jednak puscil fame i wszystko wyszlo na jaw... Miejmy nadzieje ze FEDEX cos zmieni w OPEKu bo ta firma to zlodzieje... Jestem tam kurierem i nie moge powiedziec zeby ludzie ktorzy sa na kierowniczych stanowiskach pracuja prawidlowo wiec mam nadzieje ze na poczatek beda wielkie zmiany kierownicze... na pierwszy strzal kierownicy regionalni i Oddzialow. Wszystko wyjasni sie juz w przyszlym miesiacu...

    Odpowiedz
  • Set(2012-02-01 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    Chodziło mi bardziej, o rozwój serwisu krajowego np. w Niemczech. Serwis krajowy (Ameryka Płn) obsługuję Fedex Ground (zielony) w pozostałej części świata jest TYLKO serwis międzynarodowy Fedex Express, dlatego wydaję mi się to dziwne.

    Odpowiedz
  • student(2012-01-31 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba zaznacznyć jedno polski rynek jest dość atrakcyjnym jeżeli chodzi kurierkę. Pozatym w odpowiedzi na pytanie SET "Zastanawiam się dlaczego mieli by wejść z krajówką w Polsce, a nie np. w Niemczech" odpowiedz jest prosta. W niemczech są sami potentaci międzynarodowi. Jeżeli chodzi o OPEK-a jest to firma która posiada już rozwiniętą strukturę więc tylko należy wejść, zrobić zmiany (a nie budować od nowa) i działać

    Odpowiedz
  • Set(2012-01-30 17:10) Zgłoś naruszenie 00

    Fedex posiada serwis "krajowy" tylko w Ameryce Płn. i zaczęli w GB. Zastanawiam się dlaczego mieli by wejść z krajówką w Polsce, a nie np. w Niemczech. O fuzji firmy Fedex z Opkiem, Siódemką a nawet GLS mówi się
    od kilku lat. Słabo to widzę.

    Odpowiedz
  • Logistyk(2012-01-30 07:35) Zgłoś naruszenie 00

    Janka czy ty kiedyś pracowałaś w logistyce? a tym bardziej kurierce?

    Opiekuni handlowy zbiera wszystkie informacje na temat swojego klienta. I orientacyjnie wie jaki wolumen zagraniczny taki klient. Dodatkowo z doświadczenia wiem że klient woli mieć cały wolumen w jednej firmie więc to jest duża szansa.

    Tak naprawdę jak widać temat ucichł nikt nic więcej nie mówi i nie pisze. Sam jestem ciekaw jak to dalej będzie.

    Odpowiedz
  • Janka(2012-01-29 19:17) Zgłoś naruszenie 00

    Jak Pan opserwant wycenił wolumen potencjalnych międzynarodowych paczek u klientów OPEK? Ciekawe...

    Odpowiedz
  • otosek(2012-01-28 00:10) Zgłoś naruszenie 00

    Witam. pracowałem kiedyś w DHL-u oraz w OPEK-u, moje wrazenia są następujce:
    DHL - bardzo niekorzystne warunki finansowe dla nowo przyjętych kurierów (kilemetry za darmo)
    OPEK - zaniżanie faktur powolywując się na paragrafy zawarte w umowie. (oszuswo na każym kroku, byle zapłacic jaknajmniej)

    Odpowiedz
  • Wojtuś(2012-01-27 23:25) Zgłoś naruszenie 00

    Logistyk ma rację. W tej chwili OPEK to najlepsza całkowicie polska firma kurierska i mogę śmiało powiedzieć, że jestem dumny pracując w niej jako kurier. Pracy kuriera nauczyłem się w DHL-u, ale po 8 latach odszedłem, bo zaczęli traktować ludzi jak "bydło" robocze. Liczył się tylko zysk, nie ludzie. Sporo dobrych kurierów odeszło z DHL. OPEK nie jest idealny, ale nie jest najgorzej. Da się żyć !!! Zobaczymy jak będzie po fuzji z FedEx-em ??? Trochę strach przed nowym !!!

    Odpowiedz
  • hen(2012-01-27 23:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jesli zamawiacie przesylkę to podajcie adres pod ktorym kurier może doręczyć paczkę w godzinach pracy, kurierzy nie pracują na nocki;)

    Odpowiedz
  • ?(2012-01-27 22:58) Zgłoś naruszenie 00

    felicyta co wogule chcialas powiedziec? Że kurier nie zadzwoniil dzien wczesniej i nie wzielas wolnego zeby odebrc paczke czy ża nie znalazl Twojego adresu. To w jaki sposób dostarczyl paczke Twoim sąsiadom?:)

    Odpowiedz
  • felicita(2012-01-27 20:07) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się w pełni z Jacykiem Ja też wczoraj dostałam paczkę i musiałam prosić sąsiadów, gdyż byłam wpracy a kurier powiedział że on też jest w pracy, tylko nie wie jak dojechać pod wskazany adres! Po co biorą tel. !!! Żenada!

    Odpowiedz
  • Heniu(2012-01-26 16:29) Zgłoś naruszenie 00

    FedEx to najwieksza firma kurierska na świecie jesli chodzi o przesyłki z Polski poza Unię to jest bezkonkurencyjny, trochę puźno atakuje krajówkę w Polsce ale lepiej puźno niż wcale.

    Odpowiedz
  • Logistyk(2012-01-26 08:17) Zgłoś naruszenie 00

    Do Grzesia!!!

    Jak sięwczytasz dobrze w tekst to z niego wynika że autro pisząć "Dotąd Amerykanie w Polsce praktycznie nie istnieli" miałna myśli firmę FedEx a nie wszystkie firmy amerykańskie.

    Do Janka twierdzenie ,że OPEK jest "czołową firmą kurierską w Polsce - jest prawdziwe. Prawda jest taka że jest to najlepsza polska firma kurierska. Przypominam że OPEK to tylko polski kapitał bez zagranicznych udziałowców.
    Ja pracuje w dużej firmie logistycznej i wiem jedno na rynku tka naprawdę liczą się firmy kurierskie UPD - DHL- OPEK ( może jeszcze TNT). Moja firma współpracuje z 6 firmami kurierskimi i powiem tak OPEK wypada na drugim miejscu (za UPS-em). Jedyną wadą jest słaba oferta na przesyłki zagraniczne co może się niedługo zmienić.

    A inną zupełnie sprawą jest czy ten artykuł jest poparty jakimiś faktami. O to należy zapytać samych zainteresowanych.

    Odpowiedz