W pełni wynajęty biurowiec znajdzie się w aktywach otwartego funduszu nieruchomości Grundbesitz Europa. Sprzedawcą był fundusz nieruchomości DEGI International, należący do Aberdeen Immobilien Kapitalanlage-gesellschaft, jeden z największych w Niemczech.

Biurowiec wybudowany w 2000 roku,  w samym centrum stolicy Polski, oferuje 33 500 metrów kwadratowych powierzchni biurowej na 12 piętrach i ponad 400 miejsc parkingowych na trzypoziomowym parkingu podziemnym. Wśród ponad 30 najemców budynku znaleźć można przede wszystkim Centralę Grupy Deutsche Bank, a także BMW, GlaxoSmithKline, Walt Disney i kilka innych znanych międzynarodowych firm.

„Warszawa ma obecnie największy i najlepiej rozwinięty rynek nieruchomości w Europie Środkowej. Polska gospodarka jest solidna i spodziewamy się, że odnotuje wzrost powyżej średniej w krajach sąsiadujących. To stwarza doskonałe warunki dla inwestycji w stolicy. W szczególności, jeśli mamy do czynienia z doskonałą lokalizacją i nieruchomością o tak wysokim standardzie” - powiedział Georg Allendorf, rzecznik zarządu RREEF Germany.

Budynek „Focus Filtrowa” będzie 39. nieruchomością należącą do funduszu nieruchomości Grundbesitz Europa, którego aktywa mają obecnie wartość około 3,2 mld euro. Fundusz jest już właścicielem dwóch innych nieruchomości w Polsce: biurowców „Topaz” i „Nefryt”, obu mieszczących się w Warszawie.

Ostatnio najwyższą cenę 170 mln euro za nieruchomość w Warszawie - centrum handlowe Promenada  - zapłaciła  firma Atrium European Real Estate z siedzibą na wyspie Jersey, wiodący właściciel i zarządca obiektów handlowych w Europie Środkowej i Wschodniej.