Jak poinformował PAP rzecznik Ministerstwa Infrastruktury Mikołaj Karpiński, w spotkaniu ze strony resortu uczestniczą minister Cezary Grabarczyk i odpowiedzialny za koleje wiceminister Andrzej Massel. "Spotkanie ma na celu oddalenie widma strajku" - dodał Karpiński, zastrzegając, że decyzje podejmować będą strony sporu, czyli związkowcy i zarząd PR.

W piątek Rada nadzorcza Przewozów Regionalnych zgodziła się na zaproponowane przez zarząd spółki podwyżki dla pracowników o 120 zł od początku sierpnia.

Związkowcy domagają się podwyżek o 280 zł, oczekują też zmiany organizacji pracy i funkcjonowania spółki.

Jak poinformował tuż przed wtorkowym spotkaniem Przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych Leszek Miętek, decyzja w sprawie protestu zostanie ogłoszona we wtorek o godz. 16.

Na początku lipca związkowcy zorganizowali strajk ostrzegawczy, zatrzymując na dwie godziny pociągi przewoźnika w całej Polsce. Referendum strajkowe przeprowadzone w Przewozach Regionalnych wykazało, że pracownicy są gotowi podjąć strajk generalny.

Przewozy Regionalne to największy w Polsce kolejowy przewoźnik pasażerski - dziennie wyjeżdża na tory ok. 2,7 tys. pociągów, z których korzysta ok. 300 tys. pasażerów - głównie dojeżdżających do pracy.