PiS chce kontroli państwa nad gazem łupkowym: ma już projekt ustawy w tej sprawie

13.08.2011, 12:28; Aktualizacja: 14.08.2011, 14:32

Państwo musi zabezpieczyć sobie dochód i możliwość kontroli nad wydobyciem w Polsce gazu łupkowego - mówili w sobotę politycy PiS, którzy zaprezentowali poświęcony temu projekt ustawy. Chcą go wnieść do Sejmu przyszłej kadencji.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (28)

  • rzeczoznawca(2011-08-13 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    no proszę proszę, artykuł sprzed godziny a tu ani jednego ziejącego nienawiścią komentarza jeszcze...duch w narodzie ginie...

    Odpowiedz
  • Wybierzmy przyszłość(2011-08-13 16:05) Zgłoś naruszenie 00

    Schetyna i tak projekt wrzuci do kosza. Mamy przecież "demokrację", w której opozycja nie powinna mieć nic do gadania. Liczą się tylko projekty naszej przewodniej siły Narodu Zjednoczonej Partii Obywatelskiej i koncepcje destrukcyjne naszego wodza.

    Odpowiedz
  • @1(2011-08-13 17:14) Zgłoś naruszenie 00

    O czym mamy komentować, jak Pawlak nam do 2034 roku gaz w Rosji załatwil- po najwyższych cenach, bo to pewnie Super-Gaz.

    Odpowiedz
  • Mic(2011-08-13 17:54) Zgłoś naruszenie 00

    W pełni się zgadzam z Kaczyńskim, trzeba to zabezpieczyć ustawą aby nikt nie "kręcił na tym lodów"

    Odpowiedz
  • aslure(2011-08-13 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    Fundusz przyszłych pokoleń? Już taki mamy i nazywa się "dług publiczny" - ustawi on przyszłe pokolenia na wiele lat.

    Odpowiedz
  • kelo(2011-08-13 19:56) Zgłoś naruszenie 00

    ...najpier trzeba spłacic długi dla przyszłych pokoleń ...i zmodernizowac kraj ...a óżniej powołac spółkę dla kolesii ...

    Odpowiedz
  • Korina(2011-08-13 21:38) Zgłoś naruszenie 00

    Rację ma pan Kaczyński. Oby Polska na tym bogactwie skorzystała, żeby znowu nas nie ograli, a my będziemy tylko od łopaty. Ale znając priorytety naszego rządu, to znowu zarobią obcy.

    Odpowiedz
  • Wydobycie zagraża środowisku naturalnemu(2011-08-13 21:54) Zgłoś naruszenie 00

    Wiec pełna kontrola choćby z tego względu powinna funkcjonować

    Odpowiedz
  • Seer(2011-08-13 22:32) Zgłoś naruszenie 00

    :D dobrze, że Ktos mądry przemówił!

    Odpowiedz
  • zyz(2011-08-13 22:55) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe ile znowu dopłacę, jak do tych banków zakładów, abym zapomniał o gazecie wyborczej, która powstała za pieniądze podatników.
    A gazu u nas mnogo i to 1 klasa cenowa w UE

    Odpowiedz
  • Sosnowiczanin(2011-08-14 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    Nic z tego gazu nie będzie, bo hłabia Bredzisław nie pozwoli na niszczenie środowiska, a przecież jak wszystkim wiadomo co oficjalnie powiedział Pan Prezydent Rzeczpospolitej, gaz łupkowy z 4000 metrów wydobywa się metodą odkrywkową, czyli kopie się dół o głębokości 4 kilometrów a wydobywający się gaz łapie się w balon lub prześcieradło. Ludzie, jak Wy mogliście na niego głosować?!!!

    Odpowiedz
  • ggf(2011-08-14 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko tak można zabezpieczyć polskie interesy!!!. Kolesie już "przebierają nogami" by zawłaszczyć majątek narodowy Polaków...Czas na odstawienie szkodników od koryta!!!

    Odpowiedz
  • ziutek(2011-08-14 18:17) Zgłoś naruszenie 00

    Widzę, że 90% komenatorów to socjaliści pełną gębą. Chcecie państwowej firmy, która będzie kontrolować cały rynek wydobywczy gazu łupkowego (jako udziałowiec tych 'prywatnych')? Gwarantuję wam, że oprócz łapówek dla zarządu tej firmy, ewentualnie zysków dla polityków posiadających we władzach tej spółki swoich ludzi - nikt z polskich podatników nie miałby z tego korzyści. Zobaczcie co dzieje się z państowymi firmami górniczymi. Czyżby tak dobrze na tym wychodzili Polacy? Macie coś z tego? Tańszy prąd? Chyba tylko polskie związki zawodowe. Siedlisko korupcji i układzików.

    Odpowiedz
  • Nuda(2011-08-14 18:51) Zgłoś naruszenie 00

    Co Ameryka co Ameryka. Tępy naród siedział nad tym projektem chyba ze dekady, to co Polacy są w stanie zrobić to w najdłużej w ciągu kilku lat. Tak mamy wszystko czyli pieniądze i technologie, a pewne ułomne osoby w naszym rządzie ciągle włażą w ta przysłowiową dupę Amerykanom, który to dziad siedzi taki kilkanaście tysięcy kilometrów za oceanem, przyjadą do nas zapewne zdewastują i to specjalnie zdewastują nasze środowisko naturalne i zabiorą dupę i pieniądze w trok i tyle ich widzieli. A biedna Polska chcąc usunąć te zniszczenia środowiskowe, czy tez geologiczne pójdzie ze spuszczoną głową do wujka Sama zapytać się o pożyczkę! Ładny scenariusz się szykuje.

    Odpowiedz
  • ziutek(2011-08-14 19:23) Zgłoś naruszenie 00

    "zapewne zdewastują". No to przyjrzyj się jak to funkcjonuje już od jakiegoś czasu na terenach USA - tam to wydobycie przecież się odbywa. Więc po co gdybać, wystarczy sprawdzić - wysłać tam naszych ekspertów niech się sami przekonają. Ciekawe za to, że masowy pęd na wiatraki (mocno promowane przez Niemców) nie jest w ogólnopolskich mediach mocno krytykowany. Tyle, że wiatraki - oprócz ich negatywnego wpływu na środowisko - nie są w ogóle opłacalne bez dużych dotacji z państwa.

    Odpowiedz
  • Rosja w pełni kontroluje I jest OK(2011-08-14 22:00) Zgłoś naruszenie 00

    Więc co Polska ma być gorsza ??
    Ot tak ma zostawić wolną rękę i pozwalać na dowolne zanieczyszczanie tego ostatniego skrawka czystego srodowiska naturalnego.

    My nie USA... i nie mamy tysiecy km wolnej przestrzeni na Arizonie gdzie działają wg. zasady... Róbta co chceta.

    Odpowiedz
  • Polacy sprawdzą ....(2011-08-14 22:03) Zgłoś naruszenie 00

    Tia Polacy nic nie wiedza i wiedziec nie będą.

    Już w Smoleńsku sprawdzali lotnisko... I specjaliści twierdzili że to najnowoczesniejsze, luksusowe lotnisko ze swietnym pasem, superwieżą i ekstra oswietleniem pasa

    Odpowiedz
  • ewca45(2011-08-15 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    Profesorze Kaczynski ma pan racie ,ale tusk napewno zrobi zle. To cpuner taki jak jego dziadek .

    Odpowiedz
  • ewca45(2011-08-15 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    Profesorze Kaczynski ma pan racie ,ale tusk napewno zrobi zle. To cpuner taki jak jego dziadek .

    Odpowiedz
  • ewca45(2011-08-15 08:05) Zgłoś naruszenie 00

    P.I.S. Touczciwa partia ,tylko Kaczynski moze uratowac polske i postawic caly rzad pod sad i skazac ich .

    Odpowiedz