PiS chce kontroli państwa nad gazem łupkowym: ma już projekt ustawy w tej sprawie

13.08.2011, 12:28; Aktualizacja: 14.08.2011, 14:32

Państwo musi zabezpieczyć sobie dochód i możliwość kontroli nad wydobyciem w Polsce gazu łupkowego - mówili w sobotę politycy PiS, którzy zaprezentowali poświęcony temu projekt ustawy. Chcą go wnieść do Sejmu przyszłej kadencji.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (28)

  • GASLAND(2011-08-17 17:17) Zgłoś naruszenie 00

    Kto skorzysta na wydobyciu gazu Łupkowego? Na pewno nie Polacy! Koncesje na wydobycie już zostały cichaczem rozdane za bezcen i nikt za to nie poniósł konsekwencji! Gaz jest teraz w obcych rękach i teraz my musimy kupować własny gaz od Amerykanów! Koszmar, że w Polsce ludzie są tak naiwni i wierzą w bajki medialne. A jak ktoś jest ciekawy jak to wpłynie na zatrucie naszego środowiska to polecam film GASLAND

    Odpowiedz
  • Gość(2011-08-16 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    PIS ma rację , zbyt ważny to dla nas temat, by budżet państwa nie czerpał z Gazu z łupków.

    Odpowiedz
  • kaczyński populista(2011-08-16 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ta retoryka pseudo patriotyczna nie ma służyć dobru Polski tylko prywacie o której najlepiej opowiedział w marcu 2007 na zjeździe wyborczym pis jacek kurski. Stworzą takie mechanizmy że im tylko będzie dobrze. Tam gdzie są politycy i duże pieniądze zawsze jest tylko jedno wielkie złodziejstwo. Kurski: "Będę konsekwentny w odzyskiwaniu dla ludzi PiS urzędu po urzędzie, przedsiębiorstwa po przedsiębiorstwie, agendy po agendzie. Odzyskamy te miejsca, których obsada zależy od państwa. PiS musi tam rządzić. Trzeba jasno powiedzieć, że 16 miesięcy po wygranej PiS żaden działacz czy zwolennik naszej partii, który wykrwawiał się w naszych kampaniach wyborczych, nie może cierpieć głodu i niedostatku. Ci ludzie muszą w satysfakcjonujący sposób przejąć władzę w części sektora podlegającej rządowi".

    Odpowiedz
  • zatroskana polka(2011-08-15 21:18) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo słusznie - trzeba tego pilnować jak źrenicy w oku. Obawiam się jednak, ze skoro wszystko ostatnio jest wysprzedawane, to niedługo pewnie też na tym zarobimy jak "Zabłocki na mydle". Znowu inni zrobią interesy na nas , a my zyskamy jakieś "ochłapy". Podobno zapisy w "Ustawie o zasobach geologicznych" nie jest dla nas korzystna - za koncesje i oddawanie możliwości eksploatacji gazu łupkowego mamy otrzymywać...1% wartości zysku. W Wlk Brytanii jest to 50 %, a w Norwegii- 72%. Jeżeli to miałoby być tak - to pozostaje pytanie - kto nami rządzi i czy ewentualne zyski z pozyskiwanego u nas gazu łupkowego mamy mieć przede wszystkim -my, czy ktoś inny? To byłaby jakaś paranoja - chociaż i to mnie nie zdziwi - czy mało takich "interesów" już ubiliśmy?

    Odpowiedz
  • Ewca45(2011-08-15 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    Ewca 45 naucz się pisać i myśleć.
    "Kto kogoś stawia przed sądem sam przed nim staje."
    Jak myślisz Ewca45-czyje to słowa i gdzie są zapisane?

    Odpowiedz
  • GoscGosc(2011-08-15 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    Typowe dla PiS balwanstwo

    Jak na razie NIE ma w Polsce zadnego gazu lupkowego,najnowsze komunikaty PGNi G potwierdzaja,ze nIER ma go ani sladu w zadnym odwiercie

    Odpowiedz
  • Do 4 i 7.(2011-08-15 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    do 4 MIc i 7 Koriny itp.

    PIS jako paria socjalistyczna chciałaby ,aby prawie wszystko było pod kontrolą państwa.
    Tylko ,że drobna uwaga,ano-politycy którzy rządzą mieniem państwowym najbardziej kradną ,również pracownicy nie prze4bierają w środkach jak co wynieść-bo państwowe to przecież nasze.
    Elektorat PIS to głównie były wiejski i mało miasteczkowy elektorat PZPR i to ze wschodniej zacofanej Polski tak zwanej Polski "B".
    Ale nic dziwnego,że PIS ma socjalistyczny model gospodarczy w swoim programie .,bowiem w tej partii posłami i senatorami są byli członkowie PZPR(jedynie słusznej parti-jest ich zdecydowanie więcej niż w PO-np:Panowie:Piecha(przeprowadził wiele aborcji)sędzia Kryże, Jasiński ,Lipiński i wielu wielu innych dygnitarzy.

    Odpowiedz
  • do ewca45(2011-08-15 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    Profesor Kaczyński zginął w do tej pory nie wyjaśnionych okolicznościach w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. ! Nie słyszałaś nic o ty?

    Odpowiedz
  • ewca45(2011-08-15 08:05) Zgłoś naruszenie 00

    P.I.S. Touczciwa partia ,tylko Kaczynski moze uratowac polske i postawic caly rzad pod sad i skazac ich .

    Odpowiedz
  • ewca45(2011-08-15 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    Profesorze Kaczynski ma pan racie ,ale tusk napewno zrobi zle. To cpuner taki jak jego dziadek .

    Odpowiedz
  • ewca45(2011-08-15 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    Profesorze Kaczynski ma pan racie ,ale tusk napewno zrobi zle. To cpuner taki jak jego dziadek .

    Odpowiedz
  • Polacy sprawdzą ....(2011-08-14 22:03) Zgłoś naruszenie 00

    Tia Polacy nic nie wiedza i wiedziec nie będą.

    Już w Smoleńsku sprawdzali lotnisko... I specjaliści twierdzili że to najnowoczesniejsze, luksusowe lotnisko ze swietnym pasem, superwieżą i ekstra oswietleniem pasa

    Odpowiedz
  • Rosja w pełni kontroluje I jest OK(2011-08-14 22:00) Zgłoś naruszenie 00

    Więc co Polska ma być gorsza ??
    Ot tak ma zostawić wolną rękę i pozwalać na dowolne zanieczyszczanie tego ostatniego skrawka czystego srodowiska naturalnego.

    My nie USA... i nie mamy tysiecy km wolnej przestrzeni na Arizonie gdzie działają wg. zasady... Róbta co chceta.

    Odpowiedz
  • ziutek(2011-08-14 19:23) Zgłoś naruszenie 00

    "zapewne zdewastują". No to przyjrzyj się jak to funkcjonuje już od jakiegoś czasu na terenach USA - tam to wydobycie przecież się odbywa. Więc po co gdybać, wystarczy sprawdzić - wysłać tam naszych ekspertów niech się sami przekonają. Ciekawe za to, że masowy pęd na wiatraki (mocno promowane przez Niemców) nie jest w ogólnopolskich mediach mocno krytykowany. Tyle, że wiatraki - oprócz ich negatywnego wpływu na środowisko - nie są w ogóle opłacalne bez dużych dotacji z państwa.

    Odpowiedz
  • Nuda(2011-08-14 18:51) Zgłoś naruszenie 00

    Co Ameryka co Ameryka. Tępy naród siedział nad tym projektem chyba ze dekady, to co Polacy są w stanie zrobić to w najdłużej w ciągu kilku lat. Tak mamy wszystko czyli pieniądze i technologie, a pewne ułomne osoby w naszym rządzie ciągle włażą w ta przysłowiową dupę Amerykanom, który to dziad siedzi taki kilkanaście tysięcy kilometrów za oceanem, przyjadą do nas zapewne zdewastują i to specjalnie zdewastują nasze środowisko naturalne i zabiorą dupę i pieniądze w trok i tyle ich widzieli. A biedna Polska chcąc usunąć te zniszczenia środowiskowe, czy tez geologiczne pójdzie ze spuszczoną głową do wujka Sama zapytać się o pożyczkę! Ładny scenariusz się szykuje.

    Odpowiedz
  • ziutek(2011-08-14 18:17) Zgłoś naruszenie 00

    Widzę, że 90% komenatorów to socjaliści pełną gębą. Chcecie państwowej firmy, która będzie kontrolować cały rynek wydobywczy gazu łupkowego (jako udziałowiec tych 'prywatnych')? Gwarantuję wam, że oprócz łapówek dla zarządu tej firmy, ewentualnie zysków dla polityków posiadających we władzach tej spółki swoich ludzi - nikt z polskich podatników nie miałby z tego korzyści. Zobaczcie co dzieje się z państowymi firmami górniczymi. Czyżby tak dobrze na tym wychodzili Polacy? Macie coś z tego? Tańszy prąd? Chyba tylko polskie związki zawodowe. Siedlisko korupcji i układzików.

    Odpowiedz
  • ggf(2011-08-14 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko tak można zabezpieczyć polskie interesy!!!. Kolesie już "przebierają nogami" by zawłaszczyć majątek narodowy Polaków...Czas na odstawienie szkodników od koryta!!!

    Odpowiedz
  • Sosnowiczanin(2011-08-14 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    Nic z tego gazu nie będzie, bo hłabia Bredzisław nie pozwoli na niszczenie środowiska, a przecież jak wszystkim wiadomo co oficjalnie powiedział Pan Prezydent Rzeczpospolitej, gaz łupkowy z 4000 metrów wydobywa się metodą odkrywkową, czyli kopie się dół o głębokości 4 kilometrów a wydobywający się gaz łapie się w balon lub prześcieradło. Ludzie, jak Wy mogliście na niego głosować?!!!

    Odpowiedz
  • zyz(2011-08-13 22:55) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe ile znowu dopłacę, jak do tych banków zakładów, abym zapomniał o gazecie wyborczej, która powstała za pieniądze podatników.
    A gazu u nas mnogo i to 1 klasa cenowa w UE

    Odpowiedz
  • Seer(2011-08-13 22:32) Zgłoś naruszenie 00

    :D dobrze, że Ktos mądry przemówił!

    Odpowiedz