Wyższe składki i podatki? Przyszłoroczny budżet do zmiany

autor: Beata Tomaszkiewicz, Grzegorz Osiecki11.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 15.08.2011, 09:05

Spowolnienie gospodarcze wymusi zmiany w finansach państwa. Rząd będzie musiał zrekompensować mniejsze wpływy. Może pójść na skróty, podnosząc podatki i wykorzystując rezerwy, albo wybrać trudniejszą drogę reform.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (19)

  • kontra(2011-08-11 06:59) Zgłoś naruszenie 00

    A może tak zlikwidować wszystkie zagraniczne misje wojskowe dla spoleczeństwa nic nie dają obciążają jedynie budżet i gospodarkę. Na przykladzie USA jest to obecnie widoczne najbardziej.

    Odpowiedz
  • ela46sc(2011-08-11 07:26) Zgłoś naruszenie 00

    i zas mowa o zamrozeniu waloryzaji rent i emerytr,,, krew mnie zalewa...

    Odpowiedz
  • Yoda(2011-08-11 07:47) Zgłoś naruszenie 00

    A może zrobić tak - podatek liniowy 60% i po problemie. Kto ma dużo przeżyje kto nie ma to nie przeżyje i spokój.

    Odpowiedz
  • precz(2011-08-11 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytury zamrozić? Czy goscia poj...ło?Takiego dziadostwa nie ma na całym świecie,Podwyżki na każdym kroku,tegoroczna waloryzacja-3,1%,a oni jeszczechcą ekdperymentować na najsłabszych.Moze zlikwidować armię tych pseudo doradców,ekspertów,rozliczyć budowy stadionów,orlikow i dróg?
    POLAKU,MASZ TUSKOWY RAJ.

    Odpowiedz
  • von(2011-08-11 07:55) Zgłoś naruszenie 00

    Najłatwiej zmienić rząd i zlikwidować armię ekdpertów doradców

    Odpowiedz
  • obi watel(2011-08-11 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    ulga na dzieci pozbawina sensu, a podwyzka składki rentowej sensowna - gratuluje panu ekspertu

    Odpowiedz
  • joa(2011-08-11 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    popieram treść opini autora "precz"

    Odpowiedz
  • $(2011-08-11 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    ...pana Mirosława Gronickiego,doradcy prezesa NBP, i jemu podobnych,oczywiście te zmiany w budżecie nie dotyczą bo już są finansowo zabezpieczeni do dziesiątego pokolenia (w razie gwałtownych zmian społecznych posiadłości w USA czekają).

    Odpowiedz
  • joa(2011-08-11 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    Becikowe proszę uzależnić od kryterium dochodowego. Niesprawiedliwym jest kiedy dostojnicy tacy jak P Napieralski pobrał w tym roku biedak becikowe. To niesprawiedliwe . Jego wynagrodzenie poważnie obciąża budżet, a jeszcze wypłacili mu becikowe. Brak honoru, jak można tak grabić państwo.

    Odpowiedz
  • Przemo(2011-08-11 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    O 2/3 zmniejszyć sejm a senat zlikwidować. Po co nam sądy jak na każdym kroku są komisje sejmowe i biorą tyle co wszystkie sądy razem a dalej żeby pisać to po prostu szkoda klawiatury.

    Odpowiedz
  • Piotr Gdańsk(2011-08-11 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    Pięknie, tylko czemu płacić będziemy znowu my? Podatnicy. A jakie cięcia w administracji premiera i Prezydenta? Oj żeby tu do sytuacji angielskiej nie doszło. Bo cały ten plan przedstawiony w tym artykule i wdrożony w życie grozi powaznym kryzysem. I nie nazywajmy że PO w ten sposób radzi sobie z kryzysem, bo to jest porażka a nie sukces.

    Odpowiedz
  • matma(2011-08-11 13:44) Zgłoś naruszenie 00

    PO chcąc się podlizać przyszłym wyborcom i zapewnić sobie elektorat porezygnowała z progów podatkowych i innych obciążeń na rzecz budżetu państwa do których wszyscy się już przyzwyczaili i nie narzekali.
    W ten sposób przymnożyła bogatszym i bogatym , a pogorszyła biedniejszym i biednym.
    Odebrała...emerytom po ponad 35 letnim stażu pracy bez chorobowego.
    Jaki szacunek do długoletnich pracowników ???

    Odpowiedz
  • przyszły emeryt(2011-08-11 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    Jest jeszcze inna propozycja, a mianowicie:
    Wpływy z podatku dochodowego od emerytur przeznaczyć na zwiększenie funduszu emerytalnego. Podejrzewam,że nie będzie brakowało pieniędzy na emerytury.

    Odpowiedz
  • Piotr 30l(2011-08-11 19:32) Zgłoś naruszenie 00

    myślę że rząd jest po prostu poje b any i tyle i trzeba grzać z tego syfu gdzie pieprz rośnie.

    Odpowiedz
  • adam(2011-08-11 20:33) Zgłoś naruszenie 00

    nauczycielom, którzy zarabiają po 1500 - 2000 zabrać podwyżki a może zmniejszyc pensje lekarzom, którzy zarabiają po 10-60 tyś na miesiąc. Nic dziwnego, że na diagnostyke i leczenie szpitale już nie mają pieniędzy - wszystkie wydają na pensje.

    Odpowiedz
  • :-p(2011-08-12 19:23) Zgłoś naruszenie 00

    skurczybyki - ale skasowanego najwyższego progu podatkowego to nie przywrócą - bo na tym to właśńie oni by stracili. najlepiej odebrać średniakom i najbiedniejszym!! odczepcie sie od ulg! sobie od ust odejmijcie, dajcie przykład!!! zyjcie za 2ooo miesięcznie, większość z Polaków i tak mniej zarabia niz 2 tysie. niewolników chcą mieć darmozjady

    Odpowiedz
  • rys(2011-08-15 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    a co na to psl moze by tak wprowadzic skladke zdrowotna moze placic podatek od dotacji moze przestac doplacac do ubezpieczenia ziemi a gdzie kosciol moze oni cos doloza a zapomialem jedni i drudzy to instytucje nie do ruszenia bo donald znowu musialby uczyc w szkole zapomialem a gdzie nasi kochani gornicy itd.

    Odpowiedz
  • ola(2011-08-18 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    Szukać oszczędności u posłow ,bo żyją ponad stan.

    Odpowiedz
  • artur(2011-08-18 21:47) Zgłoś naruszenie 00

    pławią się w luksusach w imię " lepszego państwa"chlejąc bezpłatnie węgierskie wino, narzekając , że polskie firmy nie płacą podatków, biorą praktycznie nieoprocentowane pożyczki, remontują co roku sejm ( jakby tam świnie w chlewie mieli) i ciągle powtarzają JEST SUPER tylko płaczcie z uśmiechem i płaćcie nam coraz więcej, bo mamy marne grosze jedynie na gajer.DNO.

    Odpowiedz