Policja wymieni volkswageny na mercedesy. Największy przetarg od lat

autor: Robert Zieliński29.07.2011, 03:00; Aktualizacja: 30.07.2011, 11:36

Mercedes dostarczy policji 600 sztuk modelu Sprinter. Wygrał największy motoryzacyjny przetarg ostatnich lat. Podczas specjalnej licytacji elektronicznej niemiecka marka zaoferowała najniższą cenę i pozostawiła w tyle Iveco oraz Volkswagena.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (16)

  • Żyraf(2011-07-31 10:13) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktoś z Państwa miał tak na co dzień do czynienia z dostawczymi autami Mersedes? Ja miałem – i większych szrotów nie widziałem. Drogie w zakupie, drogie w eksploatacji, a jakość wykonania poniżej krytyki. W szczególności powłoki lakiernicze są do luftu. Brawo za przemyślany zakup! Biedaka nie stać na wybieranie "najtańszej" oferty:(

    Odpowiedz
  • Polka(2011-07-30 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Kraj biedny na granicy ubustwa/ poza klika/ a my podpisujemy taki kontrakt. Nie ma pieniedzy na sluzbe zdrowia dla emerytow itp. Gdzie tu logika.

    Odpowiedz
  • praktyk(2011-07-30 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    Dobry wybór.Ta marka jest sprawdzona w Polsce.Nie ma co oszczędzać na takich zakupach,bo to ma służyć co najmniej 10 lat.
    Ogólnie,to nie jestem zwolennikiem przetargów na strategiczne zakupy dla wojska czy policji-tu tylko jakość,oczywiście bez fanaberii.

    Odpowiedz
  • Poopoo(2011-07-30 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    Urzędnicy powinny przestać używać słowa "Przetarg" w zamówieniach publicznych i zamiast tego zacząć używać innego słowa na literę "P". Wyglądałoby to mniej więcej tak: "Komenda Główna Policji organizuje przekręt na dostawę 600 sztuk samochodów typu furgon w wersji bazowej. " :)

    W każdym przypadkowym nawet salonie, nowy Sprinter Furgon Euro 5 kosztuje w najdroższej, wyśrubowanej opcji kwotę o ponad 25 tysięcy złotych niższą niż ta "najniższa" przetargowa proponowana przez Mercedesa. Przecież oni chcą 177833 zł za jeden egzemplarz!
    Ja rozumiem, że te samochody pewnie mają być jakoś dostosowane (nie mogę nigdzie znaleźć treści przetargu. Był utajniony?), ale nawet w tej sytuacji, przy hurtowym zamówieniu cena jednostkowa policyjnego egzemplarza powinna nie przekraczać 70% ceny rynkowej cywilnego odpowiednika z salonu.
    Więc naprawdę proponuję używać słowa "przekręt" zamiast "przetarg".

    Odpowiedz
  • ada(2011-07-30 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    Znowu kasa dla "specow" od przetargow. Wygrywa swoj.

    Odpowiedz
  • Wojtek(2011-07-31 15:26) Zgłoś naruszenie 00

    Po co im mercedesy moze od razu dac nierobom maybachy albo Ferrari

    Odpowiedz
  • janusz(2011-07-29 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    Wystarczy, że wymogi SIWZ spełniają 2 firmy, żeby zachowana została zasada konkurencyjności!!!

    Odpowiedz
  • Dyzio(2011-07-29 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe czy uwzględniono także koszty serwisowania tych samochodów.

    Odpowiedz
  • No i dobrze sie stało(2011-07-29 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    Bo zarówno Volkswageny Transportery były świetnym zakupem bo to auta nie do zdarcia.
    Podobnie Mercedesy nie powinny sprawiac kłopotów.

    Generalnie moim zdaniem służby powinny brac 1 sprawdzoną markę z gigantycznymi upustami w kontraktach co najmniej 5 letnich.

    W USA w Policji mają 3 typy aut... Ale je kupuja za zaledwie 60% wartości cywilnego odpowiednika.

    I to ma sens bo łatwiej serwisować 3 modele, ... a nie 133 jak jest u nas

    Odpowiedz
  • Sebastian(2011-07-29 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    A niemcy dalej będą pluć nam w twarz...

    Odpowiedz
  • Radek(2011-07-30 00:05) Zgłoś naruszenie 00

    To jest 177k za sztuke. Co tam wchodzi w sklad "auta" jeszcze. Bo najdrozsze cywilne wersje nie zblizaja sie do tej ceny nawet.

    Odpowiedz
  • Peevo(2011-07-30 00:09) Zgłoś naruszenie 00

    Rozmieszczenie świateł uprzywilejowania to pewien przełom: technologia LED, wkomponowanie ich w obrys pojazdu (wystający kogut jest bardziej narażony na uszkodzenie, jeśli chodzi o pojazdy w wersji "W"). OK. Najbardziej przeraża mnie wybór generatora dźwięku (syreny). Jeśli to będzie rodzimy producent, to niestety kicha - tak jak w większości KIA i Fiatów. NIC NIE SŁYCHAĆ, DŹWIĘKI JAK Z KARUZELI!!!
    Generalnie Europa się z nas śmieje. Znajomy z Czech pytał, czy te głośniki, którymi dysponuje większość srebrnych radiowozów, wymontowaliśmy z dziecięcych rowerków...

    Odpowiedz
  • GLI DWOJANOWW(2011-08-03 14:38) Zgłoś naruszenie 00

    PODATNICY ZPLACA A TUSK BEDZIE SIE CHWALIL . PROPONUJE TARPANY Z GAZEM .FSR. 1988ROK KONDYCJA AUTA PODOBNA DO NASZYCH POLICJANTOW NIEKTORYCH Z BRZUSZKIEM

    Odpowiedz
  • do Polka(2011-08-04 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    logika jest taka, ze jak z biedy wyjdziesz na ulice, to zeby mieli cie czym pobic i zawiesc do pierdla!

    Odpowiedz
  • gosc(2011-08-10 22:12) Zgłoś naruszenie 00

    No i dobrze Niemcy i tak byli gora bo obie marki sa dobre w prawdzie vw sa mocne i nie drogie w utrzymaniu jak na pl rynek mundurowy to nie zmienia faktu ze merc jest tez dobrym autkiem i niestety bedzie najwyzej nieco drozszym sprzentem manewrowym na ulicy pl drog. Faktem jest rowniez, ze weszla zasada konkurencyjnosci wiec mocniejszy finansowo wygral i tyle.

    Odpowiedz
  • funkcjusz(2012-05-28 20:46) Zgłoś naruszenie 00

    Do Poopoo... mam to auto na stanie, moim skromnym zdaniem cena za nie jest mocno przesadzona a jakość pozostawia wiele do życzenia. Jest masa mankamentów i niedoróbek, ciągle przyjeżdża serwis i coś poprawia. Środek bardzo nie przemyślany. VW T4 to był sprzęt bardzo dobrze rozwiązany wewnątrz. Mercki nie wytrzymają tyle co poczciwe VW

    Odpowiedz