Rada Polityki Pieniężnej podniosła stopy procentowe, czwarty raz w tym roku

08.06.2011, 13:55; Aktualizacja: 08.06.2011, 20:09

Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu podniosła stopy procentowe o 25 pb, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie od czwartku 4,50 proc. w skali rocznej - podała RPP w środę w komunikacie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • piotr(2011-06-08 21:07) Zgłoś naruszenie 00

    Belka rzuca kłody polskiej gospodarce a zyskają ponownie giełdowi i bankowi spekulanci. Tylko idiota lub początkujący ekonomista podejmuje takie działania,które są sprzeczne z interesami kraju i obywateli.
    Ciekawe lto ma w tym interes ?

    Odpowiedz
  • baca -To jest dramat.(2011-06-08 18:59) Zgłoś naruszenie 00

    do 5 kolegi - Anglia -Krajowe Biuro Statystyk (ONS)- (CPI) inflacja marcu do 4 % .

    A stopy procentowe - Bank centralny Anglii (BoE).- Podstawowa stopa %, wynosi więc nadal 0,50 proc. ! !

    POspólstwo w Polsce jest słabo wyedukowane ekonomicznie ,zeby cos naprawde z tego zrozumieć i znow spoleczenstwo zaplaci kolejną daninę ! ! ! .

    Odpowiedz
  • KOLEGA(2011-06-08 18:24) Zgłoś naruszenie 00

    WCZORAJ ROZMAWIAŁEM Z KOLEŻANKĄ Z USA KREDYT W $ 3 % W SKALI ROKU I NIKT NIE PODNOSI !!CO TO ZA TWÓR RPP ?

    Odpowiedz
  • troll(2011-06-08 16:36) Zgłoś naruszenie 00

    czekam czekam i niedługo kupię sobie mieszkanie 100 m2 za 250 tys PLN:-)))

    Odpowiedz
  • baca -To jest dramat.(2011-06-08 16:36) Zgłoś naruszenie 00

    do 1: kredytobiorca FRANEK - My młodzi, zadłużeni z dużych miast POpieramy tę decyzję. Jednak nasze społeczenstwo to matoły ekonomiczne do kwadratu ... ale i tak to Ci co wzięli we frankach "przegrali życie".

    Schładzanie gospodarki w czasie kryzysu ? To tylko w tak skorumpowanym kraju jest możliwe gdzie rzadzi mafia .

    Odpowiedz
  • *(2011-06-08 15:33) Zgłoś naruszenie 00

    ...banki sięgają do kieszeni kredytobiorców kredytów hipotecznych w PLN...najpierw łowienie potem golenie :)

    Odpowiedz
  • kredytobiorca FRANEK(2011-06-08 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    Punkt widzenia zależy od itd. Dla mnie najważniejsze jest umocnienie złotego

    Odpowiedz