Biuro Ochrony Rządu wybrało najlepszą ofertę dla świadczenia usług telekomunikacyjnych w ramach systemu łączności satelitarnej. Kontrakt został przyznany firmie TS2 z Warszawy, która zapewni globalne połączenia z telefonów satelitarnych Iridium 9505a i Sailor SC4000, używanych przez przedstawicieli BOR – podaje serwis PRNewswire.

Serwis podkreśla, że BOR jest odpowiednikiem amerykańskich służb Secret Service, zapewniając ochronę antyterrorystyczną oraz strzegących VIP-ów z polskiego rządu.
Usługi telefonii satelitarnej mają być świadczone w sytuacji, kiedy tradycyjna łączność jest trudna do zrealizowana lub wręcz niemożliwa, na przykład w przypadkach, gdy w danym rejonie nie ma odpowiedniej infrastruktury. Jest to szczególnie ważne podczas zagranicznych misji przedstawicieli BOR.

System komunikacji satelitarnej zwiększa ponadto poziom bezpieczeństwa, które ma szczególnie znacznie w rejonie działań militarnych oraz wtedy, kiedy niezbędna jest natychmiastowa odpowiedź.

System satelitarny Iridium jest jednym z najbardziej niezawodnych systemów telekomunikacyjnych, zapewniających dostęp praktycznie z każdego zakątka globu. Gwarantują to parametry orbitalne w połączeniu z dużą liczbą satelitów

Reklama

Firma TS2 Satellite Technologies zapewnia globalne usługi telekomunikacyjne w ramach międzynarodowego systemu satelitarnego. Posiadając odpowiedni system szyfrowanych kodów można się dodzwonić z każdego miejsca na świecie.