Gra komputerowa 'Wiedźmin 2", która ma zadebiutować na rynku w połowie maja, ma w ciągu trzech lat przynieść ok. 150 mln zł zysku na poziomie operacyjnym, spodziewają się analitycy DI BRE. Wartość przychodów ze sprzedaży gry ma przekroczyć 195 mln zł.
Reklama

"Prognozujemy, że gra na wszystkich trzech platformach zarobi w perspektywie najbliższych trzech lat od premiery około 150 mln zł na poziomie operacyjnym" - czytamy w raporcie specjalnym poświęconym spółce Optimus.

Analitycy zwracają uwagę, że w odróżnieniu od części pierwszej gra ma się pojawić na wszystkich trzech platformach (PC, XBOX360 i PS3). Ponadto dzięki wyrobionej poprzez sukces pierwszej części marce należy oczekiwać, że sequel przygód Wiedźmina sprzedawać się będzie w przypadku platformy PC zdecydowanie lepiej niż to miało miejsce w przypadku Wiedźmina1.

Co więcej rozpoznawalność gry wśród graczy spowodowała, że warunki licencyjne na jakich sprzedawana będzie druga część są znacznie korzystniejsze dla CD Projektu niż przy sprzedaży części pierwszej.

"Największym źródłem wartości w Optimusie jest w powszechnej opinii inwestorów gra Wiedźmin, której druga część Wiedźmin2: Zabójcy królów w wersji na komputery PC ma premierę zaplanowaną na 17 maja 2011 roku.

Pierwsza część okazała się olbrzymim sukcesem sprzedając się na całym świecie w 1,7 mln egzemplarzy, a gra bardzo dobrze przyjęta została zarówno przez graczy jak i przez branżowe portale. Za sukcesem sprzedażowym nie szedł jednak duży sukces finansowy, gdyż pierwsza część sagi zarobiła zaledwie około 3 mln zł. W przypadku drugiej części spodziewamy się jednak duźo większego wpływu na wyniki generowane przez Optimusa" - czytamy dalej w raporcie.

Analitycy szacują przychody z drugiej częsci Wiedźmina na 195,2 mln zł a dotychczasowe koszty jego produkcji na ok. 30 mln zł. Uwzględniając dodatkowe koszty (m.in. związane z marketingiem) projekt ma przynieść - według szacunków DI BRE - ok. 150 mln zł zysku operacyjnego. Gry komputerowe "Wiedźmin" są oparte na bestsellerowej serii opowiadań i powieści Andrzeja Sapkowskiego.