Przez Czechy i Ukrainę szkoły nauki jazdy w Polsce straciły nawet 40 proc. klientów

autor: Tomasz Żółciak31.03.2011, 03:00; Aktualizacja: 31.03.2011, 08:39

Niż demograficzny oraz błyskawiczne szkolenie i dużo łatwiejszy egzamin na prawo jazdy w Czechach i na Ukrainie spowodowały drastyczny spadek kursantów w polskich szkołach nauki jazdy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (18)

  • Sebek(2013-07-31 07:52) Zgłoś naruszenie 00

    Właśnie ciekawi mnie dlaczego wszyscy uwiesili się na tą Ukrainę??
    A dlaczego nie Bułgaria,Rumunia czy kraje byłej Jugosławi?
    Poziom korupcji taki sam.Prawko też można szybko sobie załatwić .Żeby pojechać nie trzeba paszportu.
    Bułgaria i Rumunia należą do Unii Europejskiej.Nawet w Anglii można wymienić ich prawko
    a Ukraińskiego nie można. Polacy się uwzieli na Ukrainę a nikt nie wie że połowa zachodniej Europy jedzie właśnie robic prawko do tamtych krajów. Dla ciekawości w takiej Bułgarii można wszystko zdawać po angielsku!! I nie ma żadnych problemnów z meldunkiem czy innymi głupotami.

    Odpowiedz
  • Autor(2012-08-01 20:01) Zgłoś naruszenie 00

    Straciły ponieważ z wielokrotnych egzaminów dla ponad 70% wszystkich zdających uczynili sobie intratny biznes.

    Odpowiedz
  • gosc(2012-06-08 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    jak mozna zrobic prawojazdy w czechach mak tos adres lub kontakt !!! prosze odpiscie na gg 21517839

    Odpowiedz
  • zibi(2012-04-02 18:20) Zgłoś naruszenie 00

    Witam jestem zainteresowany prawkiem w Czechach poszukuje kontaktu pozdrawiam

    Odpowiedz
  • zbi(2011-12-14 17:04) Zgłoś naruszenie 00

    Zaraz zaraz zaraz - podobno aby zdać tam legalnie prawo jazdy trzeba mieć meldunek i przebywać tam około 180 dni. Jak się przebywa krócej można zostać oskarżonym o poświadczenie nieprawdy chyba

    Odpowiedz
  • suse(2011-07-14 12:09) Zgłoś naruszenie 00

    mam pytanko do STUDENTÓW JAKIEŚ NAMIARY NA CZECHY odnośnie prawka

    Odpowiedz
  • ramzes(2011-06-03 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    kto wreszce dobierze im sie do dup specjalnie oblewają aby była kasa i miejsca pracy ludzie zdawalność w tym kraju to okoł27 % w porywach czy nie widzi tego nikt ze to śmierdzi np Jelenia góra jedna z najgorszych zdawalności w kraju czemu my mamy takie prostackie myślenie

    Odpowiedz
  • stw(2011-04-05 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    polska to kraj złodzieji i jak dotej pory niebyło konkurenci nareszcie hura hura hura

    Odpowiedz
  • Majuro(2011-04-02 20:20) Zgłoś naruszenie 00

    A u mnie była brzydka pogoda i to też wina Tuska.
    Widać PiSowca.

    Odpowiedz
  • hjghj(2011-04-01 22:05) Zgłoś naruszenie 00

    ta i idzcie se.. powodzenia w rozumieniu wszystkiego po czesku czy ukrainsku ;)

    Odpowiedz
  • noris(2011-04-01 20:59) Zgłoś naruszenie 00

    Normalność nie dotuczy tego kraju po nowemu zwanego RP

    Odpowiedz
  • popo(2011-04-01 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    Ma ktoś jakiś kontakt do jakiejs firmy z wro która się zajmuje organizowaniem tkaich wyjazdów do naszych południowych sąsiadów:)?

    Odpowiedz
  • STUDENCI(2011-03-31 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    MY TEZ ZROBILIŚMY PRAWKO W CZECHACH I TAM JEST SUPER BO W KRAJU POWCY Z NAS ZDZIERAJĄ OKRADAJĄ

    Odpowiedz
  • Alex(2011-03-31 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież wszystkim wiadomo ,że nie chodzi o ośrodki szkolenia kierowców, szkoły jazdy, czy jaj je tam zwał , tylko o koszmarne egzaminy , za które wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego nie wiedzą ile mają brać!Oblewa się tam kandydatów na kierowców pod byle pretekstem,a czasem nawet bez . Każdy oblany egzamin to przecież kolejna kasa. A w krajach ościennych takich cyrków nie robią. jest prościej i taniej. Powoli podobnie zaczyna się z polskimi firmami. Też wolą rejestrować swą działalność na Litwie czy Czechach, gdzie składki na ubezpieczenie są normalne a nie tak horrendalnie wysokie jak na złodziejski ZUS ( który nic nie daje w zamian) Za chwilę nasi młodzi wyjadą do innych krajów, nasze firmy i szkoły też, a rząd nadal będzie zajmował się pierdołami i nawet tego nie zauważy!

    Odpowiedz
  • czechna(2011-03-31 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    Z tego wniosek, że pazerność nie popłaca ... Ile u nas kosztuje kurs?

    Odpowiedz
  • Do autora(2011-03-31 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    Czy jest coś takiego jak "szkoła nauki jazdy" ? Zdaje się, że stosowne rozporządzenie mówi o "ośrodkach szkolenia kierowców". Chyba GP powinna używać prawidłowego nazewnictwa.

    Odpowiedz
  • Papkin(2011-03-31 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    A co ma Inspekcja Transportu Drogowego - a nie samochodowego (autorze - sprawdź zanim napiszesz to nie boli) do liczenia szkół nauki jazdy, jakieś bzdury wypisujecie, ewidencją OSK zajmują się starostwa

    Odpowiedz
  • Nie przez Czechy i Ukrainę a przez Donalda Tuska(2011-03-31 07:25) Zgłoś naruszenie 00

    i Jego pazernymi CUDAMI nad kosztem zdobycia prawo-jazdy.

    POdłość tego rządu nie zna granic,ludzie nie tylko nie wracają ale uciekają -dosłownie !!!

    Odpowiedz