Jak mówił Pawlak w Zagrzebiu po spotkaniu z wicepremierami: ministrem rolnictwa Petarem Cobankoviciem i odpowiedzialnym za inwestycje Ivanem Miloseviciem, pojawił się sygnał o możliwości współpracy warszawskiej giełdy z giełdą w Zagrzebiu.

"Przekażę tę informację prezesowi Sobolewskiemu (prezes GPW - PAP). Myślę też, że od Chorwatów otrzymamy sygnały dotyczące prywatyzacji. To może być ciekawy moment dla polskich przedsiębiorców, bo w tej chwili Chorwacja jest blisko przystąpienia do Unii Europejskiej. Byłaby to okazja do zrobienia dobrych interesów. Oni tutaj otwierają się dość szeroko" - mówił Pawlak. Nie ujawnił jednak żadnych bliższych szczegółów. "To projekty przedsiębiorców, którzy czasami chcą je zachować w poufności" - tłumaczył.

"Jeżeli chodzi o konkret, to współpraca giełd mogłaby być bardzo ciekawa. Są takie możliwości, żeby firmy były notowane na jednym i drugim parkiecie. To daje okazję, by współpraca kapitałowa i biznesowa rozwijała się na głębszym poziomie" - dodał polski wicepremier.

Waldemar Pawlak ocenił też, że są duże szanse na rozwijanie kontaktów gospodarczych z Chorwacją. "Na przykład w rolnictwie mamy elementy niekomplementarne, tzn. to co udaje się dobrze u nas, tu udaje się słabiej i na odwrót. To może być duża szansa, dla polskich producentów żywności - a tu mamy dużą nadwyżkę w handlu - to jest to coś, co ten handel i współpracę może pozytywnie nakręcić" - stwierdził wicepremier.

W środę w Zagrzebiu odbyło się też chorwacko-polskie forum gospodarcze, na którym przedsiębiorcy z obydwu krajów dyskutowali o ożywieniu współpracy.