To już nie przelewki: Stopa bezrobocia wyniosła w Polsce w styczniu 13,1 proc.

04.02.2011, 10:54; Aktualizacja: 04.02.2011, 11:03

Według wstępnych, szacunkowych danych, stopa bezrobocia rejestrowanego wynosiła w styczniu 13,1 proc. i w porównaniu do grudnia 2010 r. wzrosła o 0,8 pkt proc. - podało MPiPS w komunikacie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • bulba - a im rośnie ?(2011-02-04 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    Z was się śmieję, z was !
    Z całego społeczeństwa, z wszystkich kochanych rodaków ! (...) Otóż oświadczam wam, że wasz mąż stanu i płemieł (...) wasz wielki człowiek, (...) to zwykły oszust, co was za nos wodzi, to sprytny łajdak, fałszerz i jednocześnie kompletny kretyn ! Idiota niemający zielonego pojęcia nie tylko o ekonomii, lecz o ortografii.
    To cham, bez cienia kindersztuby, bez najmniejszego okrzesania ! Przyjrzyjcie się jego (..) prostackim manierom ! Skończony tuman, kompletne zero ! (...) Wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy, o moralności rzezimieszka.

    (...) To wy wywindowaliście to bydle na piedestał ! „

    A. Dołęga-Mostowicz: "Kariera Nikodema Dyzmy"

    Odpowiedz
  • Emigrant z UK(2011-02-04 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby emigranci wrocili do kraju, to bezrobocie wyniosloby 26%. Emigantow jest minimum 2 miliony, powtarzam minimum.

    Odpowiedz
  • mama(2011-02-04 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    do 1

    w samo sedno

    Odpowiedz
  • mm(2011-02-04 12:23) Zgłoś naruszenie 00

    To chyba celowa robota, by pomóc naszym sąsiadom "braciom" Niemcom oraz biednym Austriakom. Skora taka tragiczna sytuacja jest w Polsce, to emigranci zgodzą się na mniejszą pensje, może nawet zapłacą tyle co CHRL.

    Brawo her Tusk!!!

    Odpowiedz
  • wybory coraz bliżej(2011-02-04 13:07) Zgłoś naruszenie 00

    takie są efekty podnoszenia podatków, zusów, opodatkowania kolejnych przychodów, likwidacji kosztów i odliczeń vat-u. Ale to dla Rudego Dyzmy za trudne. Niech dalej szuka u przedsiębiorców i pracujących pieniędzy na finansowanie swojego elektoratu czyli emerytowanych 30paro-letnich policjantów, górników, mundurowych, agentów, Krusy itp.

    Odpowiedz
  • bulba - a im rośnie ?(2011-02-04 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    do 4 mm W Niemczech młodzi ludzie z Polski będą potrzebni do tych zajęć, na które nie ma chętnych wśród rodzimej siły roboczej, takich jak praca na roli, w sadownictwie, w budownictwie czy opieka nad starszymi osobami.

    Są to prace których niemcy nie chcą sie podjąc i niżej płatne.
    W Niemczech już dziś bardzo brakuje także informatyków czy inżynierów. Należy się zatem spodziewać, że również wysokiej klasy specjaliści będą zachęcani do przyjazdu do Niemiec. Kiedy polski informatyk czy naukowiec wyjeżdża po to, żeby za granicą pracować właśnie jako informatyk czy naukowiec, mamy do czynienia z klasycznym drenażem mózgów. W ten sposób tracimy specjalistów, których wykształciliśmy.
    Zjawisko, z którym najczęściej mamy do czynienia obecnie, to sytuacja innego rodzaju, określana mianem deprecjacji kwalifikacji. Wyjeżdżają osoby wykształcone, o określonych umiejętnościach - wśród nich coraz więcej osób po studiach - natomiast za granicą nie podejmują pracy w swoim zawodzie ,wiele pracuje na tzw. zmywaku

    Odpowiedz
  • 999(2011-02-04 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobrze! Niech jest bezrobocie.
    Ludziska nasłuchali się TVN-u i Super Stacji i uwierzyli że Kaczyński chce ich zamordować to poszli zagłosować na swoich oprawców. Głupcy!

    Odpowiedz
  • A(2011-02-04 16:02) Zgłoś naruszenie 00

    drugie tyle jest bezrobotnych nie zarejestrowanych !

    Odpowiedz
  • jack(2011-02-05 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    Gdyby wtedy Pisowi udalo sie przeforsowac wieksze zadluzenie sie panstwa to dzisiaj w Polsce patrz 'Grecja'

    Odpowiedz
  • Gośc(2011-02-05 19:01) Zgłoś naruszenie 00

    "JAKI PAN TAKI KRAM" Już drugi raz będe wiedział na kogo głosowac.

    Odpowiedz
  • samolocik(2011-02-07 16:17) Zgłoś naruszenie 00

    A ja się zapytowuje naszego picucia donalda kiedy wreszcie wypirzy królewny od bezrobocia FEDAK, OSTROWSKĄ,GROSS-GOŁACKĄ- tzw propaganda sukcesu.Przecież one nigdy nie były w urzędach pracy, nie rozmawiały z bezrobotnymi, chyba że otwierały sławetne CEZ-y ,gdzie i tak jak dawniej bezrobotni są kompletnie olewani.Tam żadne zmiany nie nastąpiły.Kiedy wreszcie nastąpi realizacja w POLSCE w REALU program 50+ solidarność pokoleń a nie na papierze .Pytam się osoby odpowiedzialnej za ten program dr. ELWIRY GROSS_GOŁACKIEJ

    Odpowiedz
  • mala mi(2011-02-20 21:07) Zgłoś naruszenie 00

    Ja nie wierze, że w naszym kraju się coś zmieni. Nikogo nie obrażając, rządzą niemal sami idioci,którzy mają mniejsze pojęcie o ekonomii niż student po finansach i bankowości. Może w nadchodzących wyborach po prostu nie pójdziemy glosować? W OGÓLE i NA KOGOKOLWIEK.

    Odpowiedz