Grupa Masepx może sprzedawać napoje energetyczne pod nazwą "Tiger". Gdański sąd przychylił się do wniosku spółki o wstrzymanie wykonania decyzji zabraniającej jej produkcji, sprzedaży i promocji napoju do czasu rozpatrzenia jej zażalenia przed Sądem Apelacyjnym.

Jak poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku Tomasz Adamski, grupa Maspex wniosła zażalenie na postanowienie sądu z 10 stycznia (będzie ono rozpatrzone przez gdański Sąd Apelacyjny) i jednocześnie zawnioskowała o wstrzymanie wykonania decyzji zabraniającej jej produkcji, sprzedaży i promocji napoju do czasu rozpatrzenia zażalenia. Adamski wyjaśnił, że 14 stycznia gdański sąd przychylił się do wniosku grupy Maspex.

Zdaniem rzeczniczki Maspeksu Doroty Liszki, decyzja gdańskiego sądu oznacza, że obecnie jedynie ta firma może produkować, wprowadzać do obrotu i reklamować napoje energetyczne z oznaczeniem "Tiger".

W tym miesiącu sądowe zakazy produkcji, sprzedaży i promocji napojów energetycznych "Tiger" otrzymały obie firmy, które spierają się o prawa do marki "Tiger". Sąd w Gdańsku wydał zabezpieczenie powództwa dla wadowickiego Maspeksu, a sąd w Krakowie podobne postanowienie wydał dla firmy FoodCare z podkrakowskiego Zabierzowa.

5 stycznia Sąd Okręgowy w Krakowie wydał postanowienie na wniosek Dariusza Michalczewskiego przeciw spółce FoodCare, w którym zakazał jej produkcji i sprzedaży napojów energetycznych w opakowaniach zawierających słowo "Tiger". Zarządził też zajęcie napojów w takich opakowaniach oraz materiałów marketingowych.

1 grudnia Sąd Okręgowy w Gdańsku, na wniosek Fundacji, zakazał FoodCare produkcji napoju

Zabezpieczenie powództwa mogło obowiązywać, jeśli Fundacja "Równe Szanse" Dariusza Michalczewskiego wniesie kaucję w wysokości 3 mln zł. Wyrok nie jest prawomocny. Dariusz Michalczewski w komunikacie wydanym w poniedziałek poinformował, że "kaucja w wysokości 3 mln zł została wpłacona w ubiegłym tygodniu, wobec czego w firmie FoodCare nadal obowiązuje zakaz wprowadzania do obrotu i reklamy napojów zawierających oznaczenie Tiger".

Jak poinformowała w poniedziałkowym komunikacie przedstawicielka firmy FoodCare Karolina Kowalczyk, spółka będzie występować o ponowne rozpatrzenie sprawy. "Na razie FoodCare produkuje napój Tiger, ponieważ formalnie produkcja nie została zablokowana" - zaznaczyła.

W listopadzie 2010 r. fundacja "Michalczewskiego "Równe Szanse" wypowiedziała FoodCare z podkrakowskiego Zabierzowa umowę na produkcję i dystrybucję napoju energetycznego Tiger Energy Drink. Fundacja podpisała umowę z nową firmą - Maspex Wadowice.

1 grudnia Sąd Okręgowy w Gdańsku, na wniosek Fundacji, zakazał FoodCare produkcji napoju. Gotowe produkty zajął komornik. Firma złożyła zażalenie i gdański sąd zmienił swoją decyzję, pozwalając FoodCare na wznowienie produkcji. Równocześnie napoje energetyczne pod nazwą "Tiger" zaczęły produkować spółki z grupy Maspeksu, co skutkowało tym, że na rynku były dostępne dwa napoje pod tą samą nazwą.