Notowany na giełdzie w Warszawie Pol-Mot Warfama i chińska spółka Hebei Zhongxing Automobile podpisały trzyletnią umowę na montaż i sprzedaż pick-up'a dla rolników - Grand Tiger o wartości 60 mln zł.
Pol-Mot będzie wyłącznym importerem, monterem, dystrybutorem i serwisantem produkowanego w Polsce auta. Dodatkowo uzyska prawo udzielania sublicencji. A to nie wszystko. Strony ustaliły ponadto, że obszar umowy może zostać rozszerzony na pozostałe kraje Unii Europejskiej. – Montowane w dawnej Fabryce Samochodów Ciężarowych w Lublinie pikapy będziemy sprzedawali od 1 stycznia 2011 r. – zapowiada Karol Zarajczyk, wiceprezes i dyrektor ds. ekonomiczno-finansowych Pol-Mot Warfamy.
Nowy samochód ma trafić przede wszystkim do rolników. Grand Tiger będzie wyposażony w 170-konny silnik Diesla D4CB o pojemności 2,5 l oraz skrzynię biegów koreańskiej produkcji.
Pol-Mot Warfama to jeden z największych polskich producentów sprzętu dla rolnictwa oraz jedyna spółka z branży maszyn i urządzeń rolniczych, która jest notowana na giełdzie w Warszawie. Firma ma zakład produkcyjny w Dobrym Mieście k. Olsztyna oraz trzy oddziały w Biedaszkach Małych k. Kętrzyna, Opalenicy i Lublinie.
cez
Grand Tiger ma trafić przede wszystkim do rolników. Auto będzie wyposażone w 170-konny silnik Diesla o pojemności 2,5 litra / Forsal.pl
Grand Tiger ma trafić przede wszystkim do rolników. Auto będzie wyposażone w 170-konny silnik Diesla o pojemności 2,5 litra / Forsal.pl