To jedno z ustaleń roboczego spotkania pomiędzy przewodniczącymi tej Komisji: ministrem infrastruktury Cezarym Grabarczykiem oraz ministrem transportu Rosji Igorem Lewitinem - czytamy w komunikacie.

W sobotę rano Grabarczyk i Lewitin rozmawiali w resorcie infrastruktury w Warszawie. Według komunikatu, podczas spotkania omówiono współpracę w dziedzinie transportu i podsumowano dotychczasowe prace polsko-rosyjskiej komisji do spraw współpracy gospodarczej. Ostatnio komisja zebrała się w maju w Moskwie.

Resort poinformował również, że w trakcie nadchodzącej wizyty prezydenta Federacji Rosyjskiej w Polsce, ma być podpisana umowa o współpracy w zwalczeniu zanieczyszczeń na obszarze Morza Bałtyckiego oraz Zalewu Wiślanego. Rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew ma przyjechać do Polski 6 grudnia.

Polska i Rosja zawarły we wrześniu ub.r. umowę o żegludze po Zalewie Wiślanym, która pozwala na ruch polskich statków przez należącą do Rosji Cieśninę Pilawską. Wcześniej Rosjanie blokowali żeglugę, powołując się na umowę z 1961 r.