Decyzja o zniżkach na prąd dla ubogich jeszcze w listopadzie

15.11.2010, 13:54; Aktualizacja: 15.11.2010, 14:20

Jeszcze w tym roku rząd może zatwierdzić specustawę, która co najmniej o połowę skróci proces inwestycyjny m.in. w linie energetyczne - poinformowała PAP wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska. W listopadzie rząd może też zdecydować o zniżkach na prąd dla ubogich.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • cynik(2010-11-16 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    Znaczy sukcesem tej ustawy jest to, że nie będzie teraz trzeba planować linii energetycznych z wyprzedzeniem i wpisywać do żadnych planów. Teraz będzie można budować jak się chce i gdzie się chce. Kolejny cud.
    A że trzeba będzie płacić za wyburzanie nieruchomości to inne sprawa.

    Odpowiedz
  • Tomek(2010-11-16 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    Socjalizm pełną gęba mamy.

    Odpowiedz
  • Win(2010-11-16 17:17) Zgłoś naruszenie 00

    Jak można taki tekst zakończyć zdaniem:
    "Udzielane zniżki mają być rekompensowane przedsiębiorstwom energetycznych dotacjami."

    Przecież to wymaga wytłumaczenia. (o literówce nie wspomnę). Jakim dotacjami? KTO KONKRETNIE ZA TO ZAPŁACI? Najprawdopodobniej "bogaci" obywatele.

    Odpowiedz
  • LubieRZca(2010-11-16 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    Co za kretyni, zwiększcie płace minimalne i obniżcie podatki!

    Odpowiedz
  • Dariusz(2010-11-16 20:06) Zgłoś naruszenie 00

    LubieRZca, a dlaczego rząd ma ustawowo regulować ceny pracy? Pracownik sprzedaje swój czas i wysiłek tak samo jak np. piekarz sprzedaje chleb, który stanowi efekt poświęconego przezeń czasu i wysiłku. Czy chciałbyś państwowej ceny minimalnej chleba, a może i wszystkich innych produktów? Praca jest towarem takim samym jak każda usługa i (nie)ruchomość. Jeżeli zaś sądzisz, że źli kapitaliści(konsumenci pracy) będą wyzyskiwać biednych robotników(sprzedawców pracy) płacąc im za mało, to zastanów się, dlaczego źli klienci sklepów z np. materiałami budowlanymi nie wyzyskują biednych sprzedawców tych materiałów. Odpowiedź jest prosta - bo na prawdziwie wolnym rynku nie ma złej ceny! Wartość danego dobra wynika tylko z tego, ile jest ono warte dla konsumenta i żadna cena nie jest obiektywnie zbyt niska lub zbyt wysoka.

    Odpowiedz
  • Dno i drugie dno.........(2010-11-18 16:01) Zgłoś naruszenie 00

    aby mozna Was było nadal POlitycznie okradać obiecując Cudowne POdwyzki.

    Odpowiedz
  • Dzisiaj dostałem rachunek za prąd na garażu(2010-11-19 20:57) Zgłoś naruszenie 00

    za 42 KWh zapłacę wg rachunku prognozowanego ponad 150 zł a to oznacza że w POlsce Donalda KWh kosztuje już 3,77 zł -- Brawo Donald _Brawo Rząd PO !!!
    Prąd POdrożał w stosunku do ubiegłego roku o ponad 30% -- Donald tak trzymaj , Donald jesteś mistrzem ,Donald Ty POlityczny Oszuście -kochamy Ciebie !

    Odpowiedz
  • ela(2010-11-19 23:54) Zgłoś naruszenie 00

    Kto za to zapłaci? ,,Bogaci biedacy,, ,którzy przekroczą magiczny próg o 1 zł.

    Odpowiedz
  • Krzysiek(2010-11-20 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    BRAWO NASI POSŁOWIE zniżkach na prąd dla ubogich JEST PO PROSTU ZA...STA USTAWA NA SŁUŻBIE SPOTYKAM LUDZI ,UBOGICH " PYTAM SIĘ DLA CZEGO NIE PRACUJĄ A PO CO ??? MÓWIĄ OPIEKA NAS UTRZYMUJE I JESZCZE TERAZ PRĄD PROPONOWAŁBYM BY RZĄD WZIĄŁ SIĘ ZA REFORMĘ KRUZ-U

    Odpowiedz
  • zytka(2010-11-20 16:20) Zgłoś naruszenie 00

    Już Andrzej Frycz Modrzewski (mam nadzieję, że posłowie wiedzą kto to taki) w swojej rozprawie "O poprawie Rzeczypospolitej" pisał, że obowiązkiem gminy jest zająć się kalekami, starcami i wdowami, a wszystkich nierobów, kombinatorów i amatorów łatwego życia pogonić do roboty (dokładnie usunąć poza mury miasta). Wiem, że są autentycznie biedni, ale oni dostają grosze i upokorzeni nie zgłaszają się po pomoc. Nasz kraj jest chory, jeżeli jedynym zmartwieniem posłów jest ulżenie życia społecznemu marginesowi lub kombinatorom

    Odpowiedz
  • Polak(2012-05-07 23:14) Zgłoś naruszenie 00

    Polska to dziki kraj i tu robi się obywateli na szaro jak tylko się da - komunie wszystko a nam nic !

    Odpowiedz
  • bezrobotny(2012-10-11 12:17) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze że Państwo pomaga ubogim. ja jestem bez pracy i tez korzystam z tej pomocy. Do tych wszystkich tłustych ch... co mając coś do powiedzenia mówię cieszcie się że Państwo pomaga ludziom w ciężkiej sulfitacji bo w przeciwnej sytuacji Ci ludzie chcą z kije bejsbolowe i zaczną was napadać. Przedsiębiorcy oszukują państwo i wyzyskują pracowników to inni ludzie tez korzystają jak mogą. P...ole wszystkich tłustych przedsiębiorców. Módlcie się abym miał na kromkę chleba bo w przeciwnej sytuacji zabiorę się za wasze tłuste tyłki. Zero litości dla tłustych świń.

    Odpowiedz