Wyższy VAT, niższy zasiłek pogrzebowy, ulgi dla studentów. Ustawa okołobudżetowa uchwalona

29.10.2010, 11:35; Aktualizacja: 29.10.2010, 13:31

Sejm uchwalił w piątek ustawę okołobudżetową. Zmienia ona kilkanaście ustaw i wprowadza m.in. wyższe stawki VAT, obniża zasiłek pogrzebowy, wprowadza ulgi w przejazdach dla studentów.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (26)

  • prawda(2010-10-29 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    nadchodzi obóz koncentracyjna Płac i Obumieraj

    Odpowiedz
  • bulba - a im rośnie(2010-10-29 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    UNIA ZNÓW NAS OKRADNIE
    stawka VAT wzrośnie u nas z 7 do 23 proc.

    W większości krajów europejskich opodatkowanie artykułów dziecięcych jest bardzo niskie, np. Luksemburg stosuje 3-procentową, a Wielka Brytania i Irlandia nawet zerową stawkę.

    Odpowiedz
  • konsument(2010-10-29 22:46) Zgłoś naruszenie 00

    A miało być tak pięknie..

    Odpowiedz
  • ala56(2010-10-29 18:27) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk jest złym premierem a w ławach poselskich siedzą w większości puste głowy. Zasiłek pogrzebowy to jedyna forma "dziedziczenia" ,najczęście przez rodzinę, składek płaconych przez pracownika do ZUS. Ta decyzja znów ugodzi najbiedniejszych. Już zmienili ustawę, która dyskryminowała 50-letnich pracowników przy wypłacie zasiłku chorobowego choć sami ją uchwalili całkiem niedawno. Ciekawe ile kosztuje taka bezmyślność? Mam nzdzieje że za te działania społeczeństwo wynagrodzi idiotów w wyborach.

    Odpowiedz
  • nieboscyk(2010-10-29 17:37) Zgłoś naruszenie 00

    no to teraz chyba ksiadz pochowa za darmo bo to jest jego obowiazek jezeli ktos nalezy do koscioła katolickiego a przewaznie rodzine bezrobotna i pytam sie dlacego te rzadzace nie obnizyły sobie pensij chyba po tym co sie sta lo lud nie wybieze platformy i psl

    Odpowiedz
  • hgx(2010-10-29 16:46) Zgłoś naruszenie 00

    PO-statystyki , socjotechniki, propaganda sukcesu i monopol w mediach na "prawdę"- i...PRL-bis!!!

    Odpowiedz
  • mały^(2010-10-29 16:41) Zgłoś naruszenie 00

    I tak większość na nich głosuje. To nie wiem po co tylu się oburza. Wybrani w wyborach, popracie mają super, wiec POLAK to głupi tuman, który pieprzy jedno a robi drugie

    Odpowiedz
  • kj(2010-10-29 16:03) Zgłoś naruszenie 00

    "Widziały gały kogo wybierały". PO-monopol działa. PRL-bis!!!

    Odpowiedz
  • antythusk(2010-10-29 15:44) Zgłoś naruszenie 00

    Co z gospodarstwami pomocniczymi rzadu, co z funduszami celowymi, licznymi agencjami, dlaczego w końcu rudy nie wywali połowy swoich doradców i urzędasów (chyba od radzenia jak kopać piłkę), dlaczego u Rostowskiego jest ponad 2500 urzedasów, dlaczego Tusk nie zacznie od siebie, potem w kosmos senat i połowe posłów pijaków i nierobów, dlaczego kancelarie premiera i prezydentadostały większe pieniądze niż w 2010r.. dlaczego nadal finansujemy partie? Ileż by sie tego nazbierało? Najłatwiej sięgnąć do kieszeni Polaków. szlag z wami PO-mylency, na pohybel peowskiej durnocie! najgorszy leniwy rząd w historii Polski!

    Odpowiedz
  • Glosujcie na nas-barany.PO.zremy was. Studenci AGH(2010-10-29 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    POTuskowa i PO.le/wacka holota potrzebuje krasc,grabic coraz wiecej,bo przeciez propaganda kosztuje miliardy,a przeciez trzeba sie przypodobac unijnym malpom,w ty Merkel,Putinowi,trzeba popierac po/stko/munistycznych kolesi pdwzajemniajac sie za poparcie w yborach,za po.glupiajaca propaganda.Trzeba wreszcie byc po.slusznym,ktorym sie sprzedaja za bezcen najcenniejsze majatki Polski,bo przeciez od nich do PO.datkowych rajow wplywaja juda/szowe euro/srebrniki.Hulaj duszo Polski nie ma,ale sa kieszenie i jud/asze.A naiwni nadal maja aktualne haslo tej holoty: "Glosujcie na nas-barany",a my was PO.zremy.Glosujcie na swoich sprzedawcow i rzeznikow.

    Odpowiedz
  • Otis(2010-10-29 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    A może tak zwolnić trochę posłów nierobów? Po co nam 460 posłów jak nawet połowy nie ma na głosowaniach? Obciąć im diety, znieść zniżki i darmowe przejazdy, zmniejszyć pensje. Niech ich pensja będzie adekwatna do godzin przepracowanych. A nie taki poseł raz czy dwa w miesiącu pojawi się w Sejmie i zgarnia 15 tys. Niby za co?

    Po co w kancelarii premiera pracuje 700 osób? A w kancelarii prezydenta? A w innych kancelariach poselskich??

    Miliony a nawet miliardy są topione właśnie przez nasz rząd i tych pasożytów.

    Najpierw niech sobie zabiorą, poucinają a później zabierają zwykłym obywatelom, którzy na nich za_pieprzają.

    Odpowiedz
  • wera(2010-10-29 13:41) Zgłoś naruszenie 00

    ...wyrzuć telewizor,oszczędność w budżecie domowym,mniejszy stres...zrezygnuj z gazu przejdz na dmuchawce...co wieczór się lizać ,zaoszczędzisz na wodzie...zamiast prądu świeczka...pochówek w papierowej torbie jak zakupy...

    Odpowiedz
  • HANYS(2010-10-29 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    WERA JA TO ZROBIŁAM I TELEW I RADIO W ŚMIETNIKU TYLKO MAM INTERNET ZA 1 ZŁ PÓŁ ROKU

    Odpowiedz
  • niepelnosprawmy.(2010-10-30 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    poslowie to niludzie to bydlo zobaczymy jak nabiediesi upomna w wyborach

    Odpowiedz
  • KASZU8(2010-10-29 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    TYLKO ŚWIĘTYM KROWĄ BELFROM RYŻEGO NARKOMANA PO WCÓWUBOWCÓW LIZUSY DUPĘ BELFRY DOSTAJĄ PRZYWILEJE I PODWYŻKI ZA AGITACJĘ UCZNI NA NICH

    Odpowiedz
  • Mądrość Tuska(2010-10-29 13:37) Zgłoś naruszenie 00

    Należy jeszcze dodać: wyższe ceny gazu i prądu, wyższe podatki od nieruchomości, wyższy VAT na dziecięce ubranka, itd...
    Oczywiście pensje, emerytury, renty nie będą waloryzowane wskaźnikiem inflacji, bo po co...

    Odpowiedz
  • matt(2010-10-29 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    banda popapranców ... 23% ? dlaczego nie 40 %? wszystko pojdzie w gore ! fakturka za paliwko drozsza, fakturka za transport dozsza, fakturka na jedzonko drozsza :], a moze sie myle ?

    Odpowiedz
  • aniczary(2010-10-29 16:23) Zgłoś naruszenie 00

    ani żyć, ani umierać

    Odpowiedz
  • zielony ludek(2010-10-29 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    no i wymodziły cudaki jeden z drugim ...

    Odpowiedz
  • ~xyz(2010-10-29 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z Tobą Otis, tylko dlaczego im na to pozwalamy, powinniśmy wyjśc na ulicę i pokazać gdzie jest im miejsce!!!

    Odpowiedz