Wyższy VAT, niższy zasiłek pogrzebowy, ulgi dla studentów. Ustawa okołobudżetowa uchwalona

29.10.2010, 11:35; Aktualizacja: 29.10.2010, 13:31

Sejm uchwalił w piątek ustawę okołobudżetową. Zmienia ona kilkanaście ustaw i wprowadza m.in. wyższe stawki VAT, obniża zasiłek pogrzebowy, wprowadza ulgi w przejazdach dla studentów.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (26)

  • antyPO(2011-01-04 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepsza emerytura.Dać do ziemi nura.

    Odpowiedz
  • benek(2010-10-30 13:18) Zgłoś naruszenie 00

    trzeba "dac czas,czasowi" zaczym my Polacy sie opamietamy i podniesiemy glowy
    i pogonimy oszolomow tylko niema kogos kto narod wyprowadzi na ulice ,wzesniej czy pozniej i tak do tego dojdzie jak wiekszosci zostanie na przezycie 0,42 grosze bo ile mozna drenowac Narod

    Odpowiedz
  • niezalezny i bezpartyjny(2010-10-30 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    jak mozemy nie widziec jak ten rzad nierobow i wizerunku okrada nawet zmarlych, to skandal, aby emeryt tyle lat placil i nie mogl byc godnie pochowany..wyborcy obudzcie sie, emeryci inteligenci nie dajcie soba manipulowac dla wiszenia u wladzy PO, to kompletna destrukcja-waloryzacja emerytur bedzie prawdopodobnie o polowe nizsza od tegorocznej, a jakie sa podwyzki wszystkiego..i takie frazesy opowiada premier w sejmie..dlaczego poslowie nie rozliczacie rzadu z rzadzenia z dlugu publicznego, obciazenia gospodarstw domowych podwyzka podatkow, zasilkow itp.nie rozwiazuje spraw finansow panstwa...obudzmy sie..a PIS jest jedyna opozycja ktora mowi prawde...a media niech nie klamia w sprawach rzadu bo to one przedstawiają ludziom falszywy obraz Tuska i rzadu, jako pozytywy...

    Odpowiedz
  • emeryt(2010-10-30 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    TUSKU,WSADŻ SOBIE W D...E 2,7% WALORYZACJI EMERYTUR.JEST NAS DUŻO,ZAPLACISZ I ZAPŁACZESZ.

    Odpowiedz
  • 50+(2010-10-30 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    Każden się JAKOŚ wyżywi.Dziękujemy mądry za komentarz

    Odpowiedz
  • Helikopter(2010-10-30 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    Jaki Rzund taki budżet.
    Macie społeczeństwo to co chcieliście uahahahaha
    ja tam jakoś się wyżywię

    Odpowiedz
  • niepelnosprawmy.(2010-10-30 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    poslowie to niludzie to bydlo zobaczymy jak nabiediesi upomna w wyborach

    Odpowiedz
  • konsument(2010-10-29 22:46) Zgłoś naruszenie 00

    A miało być tak pięknie..

    Odpowiedz
  • ala56(2010-10-29 18:27) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk jest złym premierem a w ławach poselskich siedzą w większości puste głowy. Zasiłek pogrzebowy to jedyna forma "dziedziczenia" ,najczęście przez rodzinę, składek płaconych przez pracownika do ZUS. Ta decyzja znów ugodzi najbiedniejszych. Już zmienili ustawę, która dyskryminowała 50-letnich pracowników przy wypłacie zasiłku chorobowego choć sami ją uchwalili całkiem niedawno. Ciekawe ile kosztuje taka bezmyślność? Mam nzdzieje że za te działania społeczeństwo wynagrodzi idiotów w wyborach.

    Odpowiedz
  • nieboscyk(2010-10-29 17:37) Zgłoś naruszenie 00

    no to teraz chyba ksiadz pochowa za darmo bo to jest jego obowiazek jezeli ktos nalezy do koscioła katolickiego a przewaznie rodzine bezrobotna i pytam sie dlacego te rzadzace nie obnizyły sobie pensij chyba po tym co sie sta lo lud nie wybieze platformy i psl

    Odpowiedz
  • hgx(2010-10-29 16:46) Zgłoś naruszenie 00

    PO-statystyki , socjotechniki, propaganda sukcesu i monopol w mediach na "prawdę"- i...PRL-bis!!!

    Odpowiedz
  • mały^(2010-10-29 16:41) Zgłoś naruszenie 00

    I tak większość na nich głosuje. To nie wiem po co tylu się oburza. Wybrani w wyborach, popracie mają super, wiec POLAK to głupi tuman, który pieprzy jedno a robi drugie

    Odpowiedz
  • aniczary(2010-10-29 16:23) Zgłoś naruszenie 00

    ani żyć, ani umierać

    Odpowiedz
  • kj(2010-10-29 16:03) Zgłoś naruszenie 00

    "Widziały gały kogo wybierały". PO-monopol działa. PRL-bis!!!

    Odpowiedz
  • antythusk(2010-10-29 15:44) Zgłoś naruszenie 00

    Co z gospodarstwami pomocniczymi rzadu, co z funduszami celowymi, licznymi agencjami, dlaczego w końcu rudy nie wywali połowy swoich doradców i urzędasów (chyba od radzenia jak kopać piłkę), dlaczego u Rostowskiego jest ponad 2500 urzedasów, dlaczego Tusk nie zacznie od siebie, potem w kosmos senat i połowe posłów pijaków i nierobów, dlaczego kancelarie premiera i prezydentadostały większe pieniądze niż w 2010r.. dlaczego nadal finansujemy partie? Ileż by sie tego nazbierało? Najłatwiej sięgnąć do kieszeni Polaków. szlag z wami PO-mylency, na pohybel peowskiej durnocie! najgorszy leniwy rząd w historii Polski!

    Odpowiedz
  • Glosujcie na nas-barany.PO.zremy was. Studenci AGH(2010-10-29 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    POTuskowa i PO.le/wacka holota potrzebuje krasc,grabic coraz wiecej,bo przeciez propaganda kosztuje miliardy,a przeciez trzeba sie przypodobac unijnym malpom,w ty Merkel,Putinowi,trzeba popierac po/stko/munistycznych kolesi pdwzajemniajac sie za poparcie w yborach,za po.glupiajaca propaganda.Trzeba wreszcie byc po.slusznym,ktorym sie sprzedaja za bezcen najcenniejsze majatki Polski,bo przeciez od nich do PO.datkowych rajow wplywaja juda/szowe euro/srebrniki.Hulaj duszo Polski nie ma,ale sa kieszenie i jud/asze.A naiwni nadal maja aktualne haslo tej holoty: "Glosujcie na nas-barany",a my was PO.zremy.Glosujcie na swoich sprzedawcow i rzeznikow.

    Odpowiedz
  • bulba - a im rośnie(2010-10-29 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    UNIA ZNÓW NAS OKRADNIE
    stawka VAT wzrośnie u nas z 7 do 23 proc.

    W większości krajów europejskich opodatkowanie artykułów dziecięcych jest bardzo niskie, np. Luksemburg stosuje 3-procentową, a Wielka Brytania i Irlandia nawet zerową stawkę.

    Odpowiedz
  • HANYS(2010-10-29 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    WERA JA TO ZROBIŁAM I TELEW I RADIO W ŚMIETNIKU TYLKO MAM INTERNET ZA 1 ZŁ PÓŁ ROKU

    Odpowiedz