Importerzy cło płacą w Niemczech. Budżet traci na tym setki milionów złotych

autor: Jarosław Olechowski20.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 20.09.2010, 18:50

Skomplikowane procedury i nadmierny fiskalizm powodują, że budżet państwa każdego roku traci setki milionów złotych. Polscy importerzy wolą odprawiać swoje towary w Niemczech. I właśnie tam płacą cło.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • Gretas(2010-09-20 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Michal Krzewiński nie ma pojęcia o tym co mówi. W Polsce rownież jest możliwość odroczenia Vatu. Poza tym w Niemczech też może to być ok 15 dni wszystko zalezy od dnia w ktorym odprawi się towar chociaż masymalnie jest to ok 35 dni. Podany został również kontrast ponieważ 2 godziny w Niemczech to czas praktycznie minimalny a w Polsce 2 tygodnie maksymalny więc porównanie jest nijakie... Jeżeli chodzi o cło to nie jestem pewien czy i tak nie trafia w wspólnej unijnej puli...

    Odpowiedz
  • Ja POWIEM więcej -POlscy przedsiębiorcy zamiast w(2010-09-20 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    ZUSie wolą ubezpieczać się za granicą !! - To są CUDA Donalda -kraj zrujnowany buduje EURO 2012 dla kibola Donka , długi kraju aż z garnka wychodzą ,wszystko rozsprzedaje i na wszystko brakuje - jedynie płace Vip-ów są tak wysokie ,że kominom wstyd.

    Odpowiedz
  • ojo(2010-09-20 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    Polska weszła do Unii w 2004r i od tego czasu trwa ten preceder. Po tylu latach na nowo ddkrywają Amerykę.

    Odpowiedz
  • soplica(2010-09-20 15:09) Zgłoś naruszenie 00

    Do tego doprowadza polityka PO. Polacy są inteligentni i nie dadzą się dalej doić z ciężko zarobionej kasy.

    Odpowiedz
  • To ldczego zatrudniamy BARANÓW??(2010-09-20 16:23) Zgłoś naruszenie 00

    -CZY NIE WIDZĄ CO SIĘ DZIEJE - ZA CO BIORĄ PIENIĄDZE??
    - CZY MUSIMY ZAWSZE WYCHODZIĆ NA IDIOTÓW??

    Odpowiedz
  • drp(2010-09-20 17:14) Zgłoś naruszenie 11

    Ciekawe czemu podatnicy wola placic clo w niemczech a nie w polsce. To jest zagadka. Chyba w tym przypadku zbyt rygorystyczne w Polsce sa przepisy, ale wiadomo Polska musi dostosowac sie do przepisow unijnych.

    Odpowiedz
  • Jan(2010-09-20 17:15) Zgłoś naruszenie 01

    A po co te buble z Chinsą importowane.

    Odpowiedz
  • YOSSARIAN(2010-09-20 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy moi znajomi odprawiają celnie towary w Niemczech od około 5 lat. Oni wiedzą dlaczego i co na tym zyskują. Cały pic polega przy tym na tym, by polska służba celno-podatkowa dalej błądziła w dotychczasowym permanentnym bagnie i w dalszym ciągu nie interesowała się tym tematem. Właściwi przedsiębiorcy wiedzą wszystko, administracja celna wiedzieć nie musi. I PROSZĘ TEGO TEMATU NA FORUM KOMENTARZY NIE ROZJAŚNIAĆ !

    Odpowiedz
  • Zyta(2010-09-20 18:59) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie jest reszta komentarzy? Rano było dużo więcej. Jak myslicie, gdzie i dlaczego zdjęli?

    Odpowiedz
  • japi(2010-09-20 19:52) Zgłoś naruszenie 00

    Panowie, tak samo Niemieckie firmy cla sie w Holandii lub Antwerpii z uwagi na VAT. Nic odkrywczego

    Odpowiedz
  • Art(2010-09-23 22:08) Zgłoś naruszenie 10

    Polska SC jest tak anachroniczna, że żąda potwierdzenia przelewu z pieczątką banku, gdzie standardem w firmach są przelewy elektroniczne.

    Odpowiedz