Jesienna ofensywa legislacyjna PO: na pierwszy ogień finanse publiczne

30.08.2010, 16:42; Aktualizacja: 30.08.2010, 17:06

Tuż po zakończeniu wakacji parlamentarnych PO rozpocznie jesienną ofensywą legislacyjną. Na pierwszy ogień pójdą ustawy dotyczące konsolidacji finansów publicznych, później pakiety ustaw zdrowotnych i deregulacyjnych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • ccc(2010-08-30 21:25) Zgłoś naruszenie 00

    Żaden pełowski idiota nic nie zreformował i nie zreformuje. Taka jest tragiczna prawda

    Odpowiedz
  • kat(2010-08-30 17:20) Zgłoś naruszenie 00

    Okaże się, że z dużej chmury, mały deszcz, jak zwykle !!!

    Odpowiedz
  • bnm(2010-08-30 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    Ustawy sa potrzebne polsce - jesli bedzie ofensywa to oki.

    Odpowiedz
  • dowcip obietnicach PO(2010-08-30 19:26) Zgłoś naruszenie 00

    rybak złowił złotą rybkę i zapytał, spełnisz moje trzy życzenia? Na to rybka, daj spokój ja jestem z Platformy, ja tylko obiecuję

    Odpowiedz
  • urzędas(2010-08-30 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem urzędnikiem, ale uważam, że urzędników jest za dużo i niektórzy za dużo zarabiają. Niektórym też przydałaby sie praktyka w prywatnej firmie, gdzie się z pracownikiem nie cackają. Ja pracowałem w spółce i wiem, jaka to harówa, ale niektórzy moi koledzy uważają, że można sobie lekceważyc pracę, bo tak łatwo urzędnika nie można zwolnić. A całkiem poważnie: urzędnicy są potrzebni i jeśli są dobrzy, powinni być odpowiednio wynagradzani i mieć jakąś gwarancje zatrudnienia, ale napewno nie wszyscy na to zasługują i nie wszyscy... są potrzebni. Ale to nie jedyny powód, że w budżecie brak pieniędzy: ogromne miliardy wyciekają np. na źle adresowaną pomoc dla przeróżnych meneli, z drugiej strony z kolei prawo podatkowe jest niezmiernie skomplikowane, ale dziurawe, jak sito.Dość powiedzieć, że przedsiebiorca, który ma duże dochody może sobie kupić "na firmę" kolejne auto z kratką, którym, będzie jeździł może tylko w sprawach osobistych i wszystko wrzucić w koszty nie mówiąc już o odliczeniu VAT-u i z tym też należy wreszcie skończyć. Przedsiębiorcy uważą, że państwo ich okrada, jeśli każe im płacić podatki i mają moralne prawo stosować różne sztuczki, żeby sie od tego wymigać i wypada się nawet pochwalić, jak to się wykiwało fiskusa, czyli po prostu innych podatników. Pracownik (także urzędnik) takich możliwości nie ma i jeśli dużo zarabia, to musi dużo płacić.

    Odpowiedz
  • ccc(2010-08-30 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    Czyżby PO już zakończyło cmentarne konsultacje:)

    Odpowiedz
  • ROBEN(2010-08-30 19:31) Zgłoś naruszenie 00

    Wybory się zbliżają więc PO bierze się za obietnice.Nareszcie otworzyli szufladę pełną ustaw.Oj,będzie się działo.Szkoda że Miro,Zbycho,Misiak i Sawicka nie mogą POmóc.

    Odpowiedz
  • soplica(2010-08-30 20:01) Zgłoś naruszenie 00

    Właśnie emerytury mundurowe mogą byc źródłem prawdziwych oszczędności. Wystarczy zmienić zasadę odejścia na emke i ogromna kasa zostanie w budżecie. Teraz często jest tak, że policjant odchodzacy na emeryturę ma więcej niz gdy służy, bo na miesiąc lub dwa przed odejściem dostaje podwyżkę dodatku służbowego i jest "awansowany" na "dyżurny" wakat o wysokim mnożniku.Oczywiście załatwia sobie jeszcze grupę inwalidzką. Ale tego PO nie ruszy. Lepiej podnieść VAT, ograniczyć świadczenia dla najuboższych itd.

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2010-08-30 21:15) Zgłoś naruszenie 00

    PO tujz tyle naobicywało i nic nie zrobiło, że im juz nikt nie wierzy

    Odpowiedz
  • Polak mały(2010-08-30 21:27) Zgłoś naruszenie 00

    Zbliżają się wybory samorządowe i zaczynają się obietnice,ale to już przerabialiśmy.Aż strach się bać jakie gnioty szykują POwcy.

    Odpowiedz