Boni: KRUS musi zostać, ale trzeba go zmodyfikować

autor: Marcin Piasecki18.08.2010, 03:00; Aktualizacja: 18.08.2010, 11:06

Trzeba uświadomić sobie, że KRUS musi zostać, ale trzeba go zmodyfikować m.in. uzależnić od dochodów rolników - mówi minister Michał Boni w wywiadzie dla „DGP” i radiowej „Trójki”.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (24)

  • emeryt(2010-09-23 13:29) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Ministrze Boni - tak trzymać

    Odpowiedz
  • Jeszcze pracująca(2010-08-24 21:18) Zgłoś naruszenie 00

    KRUS? 25 lat składek i emerytura?
    A po co go płacić, gdy przy płaceniu 15 lat ZUSu i 10 KRUSu, KRUS odsyła po emeryturę do ZUSu. Ja mam 30 lat pracy i w chwili zwolnienia musiałabym obowiązkowo płacic KRUS 1,5 ha gospodarstwo, a lata pracy do emerytury już mam i z KRUSu jej nie dostane, a bezrobocie mi nie przysługuje. I z czego bym miała sie utrzymać? Skąd wziąć na ten KRUS? I po co go płacić?

    Odpowiedz
  • POLAKOWSKI(2010-08-23 21:11) Zgłoś naruszenie 00

    KRUS ma być tak liczony jak ZUS na tych samych zasadach. Dlaczego biedny szewc czy fryzjer ma płacić 850 zł/m-cd. a rolnik - bogol - 130 zl. na kwartał to jest naruszenie KONSTYTUCJI. I za to naruszenie ktoś pójdzie pod TRYBUNAŁ STANU . I to niedługo.

    Odpowiedz
  • krus i inni....(2010-08-21 22:25) Zgłoś naruszenie 00

    "Wrócimy do projektów dotyczących emerytur mundurowych, przypominam, że te rozwiązania nie będą dotyczyć obecnie pracujących w tych służbach, tych wstępujących obecnie. Określimy, od kiedy będzie obowiązywał nowy model. "
    Szkoda, że z nami "szaraczkami" nikt się nie "pieścił", tylko od razu dołożył 5 lat.

    Odpowiedz
  • KRUS dla taksiarzy i drobnych byznesmenów(2010-08-20 12:28) Zgłoś naruszenie 00

    U mnie na rynku wszyscy handlarze od szmat i innego towaru siedzą w KRUSie.

    To dobry ubezpieczyciel Cała rodzinę za 250zeta ubezpieczysz. A poza sezonem ci opłaci ze 2 turnusy w Sanatorium więc jesteś do przodu.

    Odpowiedz
  • ZENEK(2010-08-19 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    KRUS to redystrybucja siłą narzuconych i pobieranych świadczeń od jednej grupy społecznej i przekazywanej drugiej grupie społecznej w imię doraźnych interesów politycznych grupy sprawującej władzę.
    W imię tak pojmowanej sprawiedliwości postępował Janosik , którego dosięgła reka sprawiedliwości i skończył jako powieszony na haku.
    Boni , Tusk , Kaczyński , Komorowski , i im podobni to tacy współcześni Janosikowie. Szkoda tylko , że ręka sprawiedliwości już nie taka sprawna.

    Odpowiedz
  • pracownik(2010-08-19 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    KRUS niech zostanie jezeli ktos chce byc w KRUS niech placi stawke od 1hektara do5h ,od6w zwysz tez jakas ustalonom stawke, uwazam ze bedzie to bardziej sprawiedliwe splecznie.Sa plany od 50h liczy sie jako gospodarstwo to przesada,gospodarstwa 12-15h-we utrzymuja po 2-3 samochody a niemoga placic wyzszych skladek do KRUS na ich przyszla emeryture zastanowce sie.

    Odpowiedz
  • Obserwator(2010-08-19 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    Należy polikwidować wszelkie przywileje - a nie szantażować przyszłych emerytów. Gdzie nasze pieniądze, nasze składki, które przez ponad 35 lat odkładamy??? MAmy dość utrzymywania uprzywilejowanych grup społecznych (KRUS, mundurówki itp.) - nie może wszystko odbywać się naszym kosztem.
    Ciągle nas się okłamuje, mataczy - przecież my wiemy jak jest naprawdę. Czas skończyć z tą hipokryzją.

    Odpowiedz
  • ala56(2010-08-19 00:58) Zgłoś naruszenie 00

    do 15: dlatego między innymi uważam ze ustawa jest źle przygotowana i nie powinna była wejść w życie. W cywilizowanym kraju powinna być możliwość wyboru, emerytura po 40-stu latach płacenia składek bez żadnej łaski lub 65 lat i tu zależnie od lat pracy odpowiedni procent emerytury. No i oczywiście koniec z przywilejami.Nasz rząd to niestety kolesie bez ładu i składu a wybory daleko.

    Odpowiedz
  • Roman(2010-08-18 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    Składki do KRUS to
    70 zł na kwartał
    śmiać się czy płakać

    Przez 40 lat płaciłem składki do ZUS - ponad 40 % moich poborów
    Dziś dostaje 700 zł netto zasiłku bo jestem za młody na emeryturę

    Odpowiedz
  • zosia(2010-08-18 17:43) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego w KRUS wprowadzono złodziejski przepis, że do emerytury liczą się tylko lata pracy w rolnictwie/gospodarstwie/? Mam 20 lat pracy w ZUS i ostatnie 19 lat pracy w KRUS i przepisane gospodarstwo na następcę.Mając teraz 57 lat nie mogę przejść z KRUS-u na emeryturę. Pytam się, gdzie są moje składki z ZUS? Dalej płacę składki KRUS jako domownik, a emerytura kiedy? Na rentę, mimo że poważnie choruję nie pójdę, bo wiadomo jak to jest na tych komisjach lekarskich. Nie ma zdrowia, żeby walczyć o rentę. Renty są dla silnych i mocnych, którzy idą leżeć do szpitala przed komisją, by tam dopiero szukać choroby. A ja płacąc składki utrzymuje cwaniaków!

    Odpowiedz
  • maria(2010-08-18 17:10) Zgłoś naruszenie 00

    Do Sosnowiczanin: Takie jest też moje zdanie. Też się dziwię, że Boni pełni po swoich przejściach taką funkcję i decyduje o naszych emeryturach.

    Odpowiedz
  • Sosnowiczanin(2010-08-18 16:45) Zgłoś naruszenie 00

    Jako Polak chce niniejszym stanowczo zaprotestować przeciwko temu, ze 20 lat po odzykaniu niepodległości ministerialne stanowisko pełni były współpracownik SB i kapuś Pan Boni. Zakrawa to po prostu na skandal i hipokryzje Tuska, który przy sprawie Piesiewicza grzmiał że osoba ulegająca szantażowi nie ma moralnego prawa pełnić funkcji państwowych a dodatkowo może być przedmiotem nacisków. No i co teraz pan powie panie Tusk jak kapuś decyduje o mojej emeryturze? Pisałem do pana Panie Tusk kilkakrotnie maule w tej sprawie ale od lutego nie dostałem zednej odpowiedzi prócz komunikatu że sprawe przekazano zgodnie z ble ble ble

    Odpowiedz
  • krusik(2010-08-18 16:04) Zgłoś naruszenie 00

    p.Boni trzymaj pan fason,bo ośmieszasz się z tym krusem.WSTYD!!!

    Odpowiedz
  • wjw(2010-08-18 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    Boni też ze wsi ?

    Odpowiedz
  • iko(2010-08-18 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    Ja młody i wykrztałcony członek PO chcem wyrazić swoje uwielbienie dla pana Tuska i całej jego ekipy za to, rze majonc ukończonom POdstawuwke moge ruwnierz uchodzić za intelektualiste i mieć swuj wkład w walke z kaczyzmem. POniewarz jestem notorycznie bezrobotny całymi dniami wypisuje swoje celne ówagi na temat rząduf nieudolnych kaczystów, kturzy som zakałą karzdego POlaka i te ich rządy jurz mie denerwujom i mojom mame też.I rzeby marycha wkońcu POtaniała i była do kupienia w supermarkecie. i rzeby kondony nie spadywały,boto terz wina tyh pżeklentyh kaczoruw,i mmie to pżeskadza óprawiać polityke miłości kturom nasz premier ogłosił. hyba troche błendów zrobiłem, ale ja dopiro do wieczorowej podstawowej sie zapisałem, toterz jeszcze taki wykrztałcony niejestem. Dla ciebie kochany Premieże, obiecuje robic 3 klasy w jeden rok i zaraz potem zapisać sie do PEŁO,i jakim takim ministrem jak Nowak albo i Chlebowski zostać...

    Odpowiedz
  • Weronika(2010-08-18 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    Co to znaczy KRUS musi zostać? To jakiś slogan z którego nic nie wynika powtarzany ciągle przez rządzących. Zgadzam się z ala56.

    Odpowiedz
  • prem(2010-08-18 13:02) Zgłoś naruszenie 00

    "projekt o charakterze cywilizacyjnym" ... ha,ha,ha; tylko ludzie o nim mówiący nie są ucywilizowani; należy przytoczyć p. Drzewieckiego .. to jest.. kraj.
    Pan Boni tylko gawędzi, a gawędzi się najlepiej przy piwie... .
    Panie Boni a gdzie jest praca nad projektem emerytalnym 35/40? -druk nr 3178.
    niedługo wybory, PO trzeba wysłać do trampkarzy.

    Odpowiedz
  • iko(2010-08-18 12:07) Zgłoś naruszenie 00

    Plan rzadowy jest calkiem realny i oki.

    Stocznia Szczecinska moze dzialac dlugi okres i po dlugim okresie splacic swoje wlasne dlugi.

    Odpowiedz
  • kloc(2010-08-18 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    czas szukac oszczednosci w budzecie
    PO kreci sobie samemu sznur a wyboru tuz tuz

    Odpowiedz